32 Küllős hátsó kerék cseréje 24 küllősre lehetséges?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2015.08.23. 02:16 ProIssueMerida 

  • ProIssueMerida avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! 26-os Mtb-om van hátul 32 küllős felnivel Deore Xt aggyal. Van egy tartalék hátsó kerekem is (az eredeti) ami 24 küllős de a benne lévő agy tropa :( Kérdéseim: 1.Ha át szeretném fűzetni a 32 küllőst Deore Xt agy kompatibilis 24 küllővel is vagy abba muszáj 32 küllőt rakni? 2.Mennyibe kerül egy kerék átfűzése?

Elküldve: 2015.08.26. 21:40 ProIssueMerida 

  • ProIssueMerida avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@JPeti86: Ez gyárilag 24küllős. És azért kéne mert az első is pont ilyen. Nem vagyok egy gramm mániás 2kis táskával járok amikben belső gumi,2foltkészlet,gumileszedő,szerszámok és néha még kis dobozos energia ital is van :) Ilyenről még csak nem is hallotam hogy direkt küllőszám csökkentès :) Van rajtam 1kg felesleg kb 180cm 73kg de voltam 86 is már.

3500 nem olyan sok szerintem átfűzetem :)

Elküldve: 2015.08.26. 10:47 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szerintem hátulra a 24 küllő nagyon kevés. Pláne hogyha nem egymáshoz való agyat és felnit fűznek össze, tuti nyolcas és tojás lesz benne egy idő után, egyszerűen a szimmetria hiánya miatt. Legalább 10 kereket fűztem már saját és családi használatra az évek során, mindet 36 küllővel! És abszolúte nem értem hogy mi az öreg ördög ez a küllőszám-csökkentési mánia manapság! Úgy kell vadászni 36 küllős agyat magasabb kategóriákban... Agyam eldobom, mikor a DH-ban is ilyen 32 küllős kerékagyak vannak átütőtengely mellé... Egyik helyen erősödés, másik helyen meg gyengébb... Spóroltak néhány grammot... A hátsó felem meg 10 kilóval nehezebb a kelleténél, ne törődjünk már pár grammal!

Elküldve: 2015.08.23. 11:13 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

A kerékfűzés ára kb. 2500-3500 Ft körül mozog (+ a küllők ára), de szerintem meg se kérdezd hogy befűzik-e neked a 32 lyukú agyat a 24 lyukú felnibe. Valószínűleg elhajtanak a vérbe, nincs az a szerelő aki szezonban ezzel hajlandó lenne szarakodni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!