A Mifa márkáról hallott már valaki?

1-13 (13 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.16. 21:22 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32
Témaindító hozzászólás:

Mifa XDivision cangáról tud valaki valamit?

Elküldve: 2024.04.01. 11:45 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@Mice: Van csomó kisebb német "gyártó" azaz akik vesznek egy vázat Tajvanból az OEM katalógusból, felcímkézik, vesznek alkatrészeket, és összeépítenek belőle egy biciklit. A felszereltség a lényeg, a vázakkal nagy baj ne lehet.

Múltkor találtam aprón egy új Serious trekking vázat, de semmit sem találtam róla, pedig a geometriáját akartam megnézni. Persze, hogy nem találtam semmit.

A Csepel meg jó vázakat és alkatrészeket gyárt, csak nem szabad egyben biciklit venni tőlük. A vázaik közül például a Rapid ALU, Woodlands Pro és Cross vázak, fixihez a Royal és RoyAL vázak stb. Pont egy Woodlands váz van tervben, azt legalább lehet kapni újan.

Elküldve: 2024.03.06. 20:20 Attila Gyula 

  • Attila Gyula avatar
  • hozzászólások: 1

@Mice: 1907 óta.... Die Mitteldeutschen Fahrradwerke (Mifa), zu DDR-Zeiten ein Großproduzent, stellen seit 1907 in Sangerhausen Räder her. Nach der Wende und dem Börsengang 2004 stieg die Firma zu Deutschlands größtem Radbauer auf. Zu Hochzeiten der Mifa liefen mehr als 700.000 Räder vom Band, vor allem für Discountketten.

Elküldve: 2013.03.19. 18:02 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

Te jó ég fiúk :D szívrohamot kaptam mire elolvastam mindent :D Halálosak vagytok, de komolyan. No az van, hogy : BalageUMF: 1.azért volt kielégítő a válaszod mert olyan infókat mondtál amit én még nem tudok, no meg rájöttem hogy a vázon kívül semmi sem gyári :D 2. ha segítesz véleményt alkotni alkatrészekről azt megköszönöm :) 3. felesleges veszekedni

terminator : 1. a te válaszod is jó volt, csak azokat mondtad el amit én már tudok, ennyi :) 2. nem, a számomat nem fogom megadni, azt ki kell érdemelni , ennyi :D 3. nem kezdek senkivel, mert van pasim, az oldalra azért regisztráltam hogy bringás barátokat gyűjtsek mert uncsi egyedül tekerni 4. nem, nem kell senkit semmiben senkinek megaláznia, felesleges....a másik az hogy veszekedni is felesleges

Fiuk köszi az élményt, nagyon elvoltatok :D De ne húzzátok egymás agyát, köszi :)

Elküldve: 2013.03.19. 12:25 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@terminator: ne akarj okosnak látszani. Elektromos bicikliért a 900€ elég korrekt ár lenne. De ezek nem elektromos biciklik hanem elktromos rásegítést adó biciklik. Szerintem kicsit fel vannak árazva.

De mi mióta beszélgetünk elektromos bicikliről? Miért nincs igazam? A végén te magad ítad, hogy igazam van -.-'

Látom nem hallottál a BOS márkáról. Nem véletlen van közel egy árban a fox-al mivel a fox leányvállalata.

Elküldve: 2013.03.19. 07:48 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@BalageUMF: nem kötekedni akarok,de nincs igazad.

Van nekik 900€-s elektromos bringájuk. Lehet csak egy olyan gyártó ami eddig ebike-okat csinált és most nyit az mtb felé.

Ez itt magyarország!!!

A BOS márkáról hallottál????attól mert itthon nincs,még létezik.És Fox-okat verő telókat gyárt. Amúgy a felszereltségben igazad van:)De ez javítható.

Elküldve: 2013.03.19. 03:51 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Mice: ezekbe tudok segíteni a rugóstagba nem 100%-osan azon majd indítasz max még egy fórumot.

Elküldve: 2013.03.19. 03:28 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

@BalageUMF: Köszi :) Végre használható infók :D azt sejtettem hogy nem csúcsminőségű a canga, de a célnak megfelel, habár apránként át lesz építve :) Használtan vettem, eléggé lepukkant állapotban...25 ezerért. Kerékjavítással és gumicserével volt 30ba, annyit megért azt hiszem :) egy első telót tervezek bele, meg egy másik rugóstagot, hajtókart..stb. Kösz a választ még1x

Elküldve: 2013.03.19. 02:31 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

előre is bocsánat, hogy nem fogok nyalizni meg stb... a többiek meg mágjára fognak vetni xD. de az igazságot most minek szépíteni.

nos a gyártó oldalán talált információkból az jön le, hogy kis költségvetésű kerékpárokat gyárt a "csúcs" kerékpárjuk is alig haladja meg a 100ezer forintot a felszereltségéről nem is beszélve. na de ezt inkább hagyjuk. a specifikációknál egy olyan dologgal szembesültem amivel még soha. nem volt le írva, hogy mi van rajta. csak annyi, hogy pl.: alu váz teleszkóp olajos tárcsafék 7es váltó stb... szerintem a gyártó valami hihetetlen szinten nem ért a kerékpárokhoz, vagy iszonyatosan lusta. a vásárlók szemszögéből egyik se egy előnyös dolog. de az igazat megvallva ez annyira nem is nagy probléma mert akiknek szánják ezeket a bicikliket azoknak csak annyi számít, hogy menjen (munkába járó melósoknak, gyerekeknek, laikusoknak).

nos a rossz hírem az az. hogy a tulajdonodban lévő kerékpár egy alsó kategóriás darab. nem tudom mennyibe kerülhetett Németországban, itthon kb 60-70ezer forintér lehet hasonló minőségűt kapni. a jó hírem pedig az, hogy német így a váz maga megbízható darab lehet, egy-két módosítással viszont elég jó kis biciklit lehetne belőle összehozni. ebbe szívesen tudok segíteni, ha bármi kérdésed van írj.

Elküldve: 2013.03.18. 21:11 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

@terminator: Annyit tudok az enyémről hogy Mifa Xdivision :) De az XDivision név alatt több fajta fut, kb a márka fele az. Szoval a problémám az h nem tudok pontos típust, sem általános jellemzőket. Arra vagyok kiváncsi milyen terepre való, milyen erős a váz...stb. szoval ilyesmik

Elküldve: 2013.03.18. 07:28 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Mice: írd meg légyszi a tied típusát,majd utána járok. De most akkor mi a kérdésed a márkával kapcsolatban?:)

Elküldve: 2013.03.17. 20:27 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

@terminator: Azt vágom hogy német márka :) De az én bicóm sehol sem találtam meg, csak egy gyengébb utcai változatot találtam meg. De ez az össze infó róla, amúgy sehol sem találtam semmi mást. Alapból nem rossz típus, az enyémből kiindulva, strapabíró :)

Elküldve: 2013.03.17. 18:09 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

talán valami német márka lehet,mert német honlap jött be:)a keresőbe ütés után. Valami alap kategória lehet,a legdrágább mtb amit láttam 700€ viszont van sok elektronyos:) gépe.szerintem ö a német schwinn csepel, ha lenne zs-m vennék egyet

a számodat megadhatnád privátba:) v az email-edet:)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!