Avid Elixir 5 fékezéskor furcsa hangot ad

Linkelt termék: Avid Elixir 5
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2012.04.24. 09:21 kekati 

  • kekati avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Az a problémám, hogy nagyobb sebességnél ha fékezek érdekes hangot ad a fék, nem nyikorog, hanem mintha a tárcsa köllőibe érne bele a betét, furcsa kerregő hangot ad. Elöl és hátul is megvan a probléma, de elől jobban hallani.Gyári tárcsákkal használom. Még nincs sok a fékbe kb 2-300Km és mostanába csak városba használom lehet, hogy még nem kopott be a tárcsa?

Elküldve: 2012.08.25. 16:22 kekati 

  • kekati avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@pbiker: Hát igen. Nekem a XT teljesen megoldotta problémát.Lehet, hogy drága de megbízható.Hogyha a HS1 re mondod, hogy harap akkor az XT-től le fogsz repülni a bicajról :D Én csak ajánlani tudom!

Elküldve: 2012.08.12. 07:19 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@opp: Na beszereztem a HS1 tárcsákat. DETTO. Talán rosszabb is. 200 km után már-már összekopott és eszméletlen rezonancia, viszont a fékerő az gyakorlatilag jobb, mint a g2-vel. Sokkal határozottabban harap, kisebb (!!) HS1 tárcsával. Nem értem. Megnéztem egy pár nagyobb külföldi bike fórumot ahol a probléma 'nagy népszerűségnek örvend'. Elvileg nem segít rajta semmi. De azzal mindenki egyetért, hogy a fékerő pöpec. Gondolkodom, hogy lecserélem a tárcsát, de milyenre??

Elküldve: 2012.07.02. 02:37 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 210

@pbiker: Na ez teljesen új... De esküszöm beszerzek egy kissebb lyukas tárcsát és kipróbálom... :) Thx!

Elküldve: 2012.06.03. 17:17 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@kekati: ez érdekes. pedig a hs1-n pirinyó lukak vannak. na mindegy, a shimano megoldotta, akkor ok.

Elküldve: 2012.06.02. 10:59 kekati 

  • kekati avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@pbiker: Hs1 -es tárcsám volt és azzal is darált.Lecseráltem XT-re azóta semmi hang és még jobban is fog.

Elküldve: 2012.05.19. 13:10 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@kekati: azért van mert a tárcsán valszeg nagyok a laukak. Pl g2 g3 cleansweep. ha ezek vannak neked akkor szinte biztos. A nagy luk jó, mert jobban hűl, de a fékpofát gyalulja mint a rosszseb. Nekem g2 cleansweep van, ismerem a darálását. Ez ilyen marad, nekem 6000km után még mindog darál. Tervezem amúgy a HS1 Avid tárcsa beszerzését, na az tuti nem fog darálni a pirinyó lukakkal.

Elküldve: 2012.04.24. 10:14 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 210

@kekati: No para, csak típushiba! Legalábbis az enyém is "berreg" akár hogy állítottam. Ettől függetlenül gondom harap rendesen? Nekem az első még ráadásul kis sebességnél darabosan is fog... Már feladtam, mert amit tudtam kicseréltem, beállítottam, tárcsában nyolcas nincs... viszont nagy sebességnél ez megszűnik, így nem érdekel. :)

Elküldve: 2012.04.24. 09:26 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

Ez engem is érdekelne, mert csinálja nekem is. Igaz csak hátul. Elég durván be is rezonál fékezéskor.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!