Bicót építenék apránként Prodigy 981 vázra.

Linkelt termék: Prodigy 981
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2016.09.29. 21:32 Demophoon 

  • Demophoon avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok A segítségeteket szeretném kérni építés területen. Azonnal nem tudnék sok pénzt költeni bicajra és nem igazán van olyan ami tetszene ezért építenék egy sajátot apránként. Tudom nem könnyű dolog főleg úgy hogy nem értek hozzá, de ezért kérném a segítségeteket pontosan abban, hogy milyen alkatrészeket érdemes vásárolni. A végső cél egy szög egyszerű street bringa lenne ami elbírná a 100kg os súlyomat és kényelmes a 187cm-es magasságomhoz. Terepre nem tervezem használni max annyira hogy 1-1 parkon a városban gond nélkül átvágjak, ugrálni pláne nem akarok az évek alatt eltorzult testem nem kívánja már, persze pár lépcsőfok vagy patka ne jelentsen gondot a gépnek. Szóval a lényeg hogy kéne nekem egy pontosabb lista az összes alkatrészről ami szükséges volna és hogy mit nem szabad használtan venni, igy meg tudom nézni konkrétan őket és képben lennék hogy mire is van szükségem. Persze az árakat meg a részleteket kiderítem én.

A vázra azért esett a választásom mert bitang jól néz ki és nagyon tetszenek a rá épített gépek, negativumot pedig keveset olvastam de csak a váz rövid mivolta zavar. Nem tudom a gyakorlatban mennyire lenne kényelmes...

Amit szeretnék az egy egyszerű hátsó váltó és persze egy hátsó tárcsafék. Semmi más nem kellene nekem rá.

Bocsi egy kicsit hosszúra sikerült, ha valaki tudna segíteni a listával esetleg tanácsot adni miben gondolkodom rosszul vagy ilyesmi nagyon hálás lennék!

Köszi előre is!

Elküldve: 2016.10.07. 11:32 atesz994 

  • atesz994 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 13

tapasztalatból mondom mivel nekem is prodigy vázam van sajnos mint előttem is írták valóban nem egy erős váz de ha csak ilyen városi szaladgálósnak kell akkor a célnak megfelel

alapjában véve dirt váz de hiába 3kg a súlya nincs benne sok anyag

valamint az eszméletlen rövidségét azt csak igazolni tudom mivel nekem majdnem az első gumi bütykei beleérnek a pedálba tehát akkor nem csoda hogy én is alig férek el rajta pedig nem vagyok egy égi meszelő (173 cm) :)

tehát nem lebeszélni szeretnélek róla, mert nyilván én is tudtam mit veszek meg nekem is ez a stílus jön be holott már én sem használom ki arra sem amire szánták ezt a vázat mert kb nekem is ilyen szaladgálós gép lett belőle az octane után

tehát ebből a szempontból ha nem fontos a csúszópapucs meg ahogy láttam a leírásban is váltót is akarsz rá tenni akkor lehet jobb lenne egy fentebb is írt hardy vagy valami kona mivel azok vannak nagyobb méretben is vagy esetleg ha mindenképp csúszópapucs akkor mali slalom m2 az is van nagyobb méretben (16") bár azon nem tudom hogy van e váltópapucs

Elküldve: 2016.10.07. 10:33 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

Annyit szeretnék a váz mizériához hozzáfűzni, hogy a Prodigy 9.81 nem szereti az oldalirányú terhelést, egyszóval csavarodik mint a sz*r. Ezt azért teszi, mert kispórolták a tám- és láncvilla közti merevítőket. Ha ilyen gép a választás, akkor inkább egy Hardy, vagy valami Kona Stuff/Shred. Ahogy az írásodból kivettem inkább városi csapatós lenne és nem butolós. Annak ezek inkább megfelelnek és ha mégis terepre tévednél ott is kényelmesebb lenne, meg hosszabb távolságokra is.

Elküldve: 2016.10.05. 18:40 Demophoon 

  • Demophoon avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Zero-X: Na ez már kicsit részletesebb képet ad a dologról:) Túrára meg igazán terepre sem használnám a gépet nálam tényleg kimerülne abban a történet hogy városban közlekedek és nem akarok leszállni róla amig nem feltétlen muszáj. Az üléscsőre ható dolgok azonban valós aggodalommal töltenek el. Viszont nagyon kevés bicaj és váz tetszik és hozzád hasonlóan nekem is az ilyen alacsony és kicsi gépek jönnek be egy totál minimalista stílusban.

@Prox47: Értem. Esetleg van valami küllemben és funkcionalitásban hasonló váz ami a testi adottságaimhoz inkább megfelelne? Ha számít valamit pár éve BMX eztem csak szanaszét ment a csuklóm és nem tudtam folytatni így váltanék erre a bringára egy pár év kihagyás után.

Elküldve: 2016.10.05. 12:38 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

@Demophoon: Annyi a negatívuma van a méreteidhez hogy ez egy baromi rövid és alacsony váz. Nyilván ha közel 190cm magas vagy a lábad sem kicsi sem a lábfejed, hajtásnál a kormány elég közel lenne a térdeidhez, a lábfejed pedig kanyarodáskor a kerékhez. Nem egy kényelmes méretű bringa. A strapabírása még csak csak elmegy, bár sokkal könnyebb srácok alatt is eltörik simán.

Elküldve: 2016.10.05. 10:09 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Demophoon: Csak szubjektív vélemény volt. :) A vázzal kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom. Gondolom a teszteket elolvastad. Talán annyi, hogy városban "bulimagasság"-ban biztos oké lesz (úgy értem lejjebb engedett nyereggel). De ha netán kicsit messzebb is kívánsz menni, és ehhez kijjebb húzod az üléscsövet akkor azért elég erős terhelést kap. Én is a kicsi vázakat imádom. Egy "M"-es Hardyt hajtok, aminek 395mm az üléscsőhossza. 175cm/70Kg-mal használom tereptúrára és Kőszeg, Sopron lejtőire is. :)

Elküldve: 2016.10.04. 18:08 Demophoon 

  • Demophoon avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Zero-X: Hali. Azon túl hogy megszokott látvány lennék e vagy sem van valami más negativuma is a kinézett váznak rám nézve?

Elküldve: 2016.10.04. 13:37 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Má' bocs, de szerintem is furi látvány az ilyen "megtermett példány" egy ekkorka vázon. Egy fatbike inkább volna hozzád illő. Gondold meg! Az általad tervezett használatra az is megfelel.

Elküldve: 2016.10.04. 11:29 serif91 

  • serif91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 35

szia. nem bántás de szerintem vegyél 1 másik vázat először :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!