Diákmunka kerékpárral, futárként, tudtok ilyent?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.18. 15:48 hn22botty 

  • hn22botty avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, 16éves vagyok, imádok dringázni, de kéne egy kis pénz hogy tovább tudjam tunningolni a cangát.Arra gondoltam, hogy nyáron elmegyek itt budapesten futárnak de sehol sem találok munka lehetőséget. Ha valaki már dolgozott így legálisan az legyen szives és írja le nekem hogy hol és ha lehet akkor az elérhetőségét is annak a helynek.

Előre is köszi: hn22botty

Elküldve: 2012.12.27. 10:29 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Próbáld meg az Orientet...vagy az iszkirit náluk mindig van üresedés tavasszal...

Elküldve: 2012.12.26. 23:09 hn22botty 

  • hn22botty avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@ikarus266: köszihogy ezt elmondta és igen ezt már nekem is mondták hogy sok idő az adminisztrációval megy el.

Amúgy köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

Elküldve: 2012.12.26. 00:27 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Egy élő példát tudok erre a futárkodásra mondani. Egy észak-magyarországi megyeszékhelyen, egy országos hírű portál a futárszolgálatához keresett diákokat. Egy diákmelóval foglalkozó céget talált meg, akikkel szerződést kötöttek. Minden kiszállított 2 kg-nál nem nehezebb csomagért nettó 100 Ft-ot kapott volna a diák. (Azt tudni kell, hogy a diákos cégek csakis munkaórákat tudnak elszámolni, és kikalkulálták, hogy egy diák egy óra alatt átlagosan 5 csomagot tud kivinni, tehát óránként a jelenlegi (nettó 449 Ft/h) bértől magasabb összeget kaphat. Természetesen a megrendelőtől kért pénz ennek az összegnek több, mint a duplája (valamennyire érthető módon, mert adó + áfa + néhány díj még...), továbbá a megrendelő kikötötte, hogy 18 éven aluli nem kézbesíthet csomagokat, elsősorban balesetvédelmi, másodsorban bizalmi okokból. Egyébként teszteltük: nem jött be az 5 csomag / óra, még akkor sem ha 2 címzett közötti távolság max. 1 km. volt, és nem a gyorsaság/forgalom, hanem a sok adminisztráció miatt, ami szintén kikötés volt, és persze 5-ből 2× az érintett delikvens sem volt otthon, így oda értesítőt kellett hagyni, fel kellett hívni, majd újra visszamenni. Így az egész egy túlkomplikált rendszer lett, ami 1 hét alatt bedőlt.

De, hogy ne nagyon offoljak: legálisan diákszövetkezeteknél találsz munkát. Általában gyári/árufeltöltő melók, de ezekre is általában 18 év felettieket alkalmaznak.

Elküldve: 2012.12.21. 15:07 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Krupcheck: rendes újságot Pécsett felnőttek is hordják. Azt sejtettem, hogy nem éppen királyi lóvé. De legalább bringázhat. Végig kell gondolni, hogy megéri-e neki.

Elküldve: 2012.12.21. 14:59 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@perelli: sok munkáért kevés pénzt. Mindkettő gusztustalan meló, amire csak szerencsétlen diákokat lehet rábírni.

@hn22botty: Menj el teszkózni. Nem bringázós, de egy fokkal tisztességesebb.

Elküldve: 2012.12.21. 13:51 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Szerintem mondjuk újságkihordást, szórólapozást simán tudsz nyáron csinálni bringával.

Elküldve: 2012.12.21. 10:52 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szerintem konkrétan egy futárcégnél érdeklődj, hogy felvesznek-e. Ha rábólintanak, de nem akarnak bíbelődni a papírmunkával, akkor bemégy egy diákszövetkezethez, és mondod nekik, hogy ez van. Ők köthetnek velük szerződést, téged meg kiküldenek mint diákot. Igaz a fizu egy részét ők fölözik le, viszont mindenféle adózási marhasággal nem neked kell foglalkozni.

Viszont sok esélyt nem látok rá, hogy 18 alatt felvegyenek futárnak, mert veszélyes üzem.

Elküldve: 2012.12.18. 17:49 hn22botty 

  • hn22botty avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

bringa az van hozzá szóval azon ne múljék, dolgoztam már bringaboltban is szóval tapasztalat is van, de tényleg munkaszerződés nélkül nem sokra megyek. De ha valoban van olyan cég ahol segédmunkás is lehet az ember egy aláírással, akkor végülis az is jó lenne. köszi nektek a segítséget. Ha esetleg meg tudtok valamit ezzel kapcsolatban akkor irjatok:)

Elküldve: 2012.12.18. 17:36 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@meridásgaluska: Nem tudom, hogy futárkodás esetében ez hogy van, de mindennemű diákmunka szervezet nélkül, is dolgozhatsz már 16 éves kor felett legálisan. Annyi kell, hogy a cégnek be kell jelentenie (pl: segéd munkás, nem biztos, h azt is fogod csinálni) és kell hozzá egy szülői aláírás azt ennyi. Én nyáron villanyszerelő cégnél voltam mint segédmunkás, a szerelők mellett, és legálisan voltam, és még így is nem keveset kerestem. Persze ez nem futárkodás, nincs benne az az élvezet, de a futárkodás, meg szerintem sokkal veszélyesebb és nem mellesleg rohadtul kelll ismerned a várost, de ennek részleteibe most nem menjünk bele!

Elküldve: 2012.12.18. 17:05 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@meridásgaluska: max. diakmunkas szovetsegen keresztul.

civilkent, munkaszerzodessel sehol.

biciklis futarkodashoz kell futarbringa is, amit nem sajnalsz, utheto, birja a strapat.

Elküldve: 2012.12.18. 16:02 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

16 évesen legálisat szerintem nem találsz de nem biztos

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!