Első váltó ISCG05-re? Hátsó váltó csere? Elfogy az erő néha...

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2016.06.21. 11:54 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Az a megoldandó problémám, hogy meredekebb emelkedőkön és pl nagyon süppedős vacak terepen, kiszáradt hepehupás tómederben elfogy a vonóerő, hiába állok rá a pedálra.(meg elfáradok hosszú emelkedőkön.) Jó lenne még egy könnyebb áttétel.

Most olyan a hajtásláncom, hogy elöl 36 fog, hátul 11-32. Hátul van egy 9s Saint rövid (kb 4,5 cm) kanalas váltó, ami nem kezel ennél nagyobb fogaskoszorút, így (a kezelt lánchossz-változás és a váz mozgása miatt) ezzel nem tudok 11-36-fogaskoszorúra váltani, pedig szeretem ezt a váltót.

Az egyik lehetőség amit elképzelek, hogy elölre feltennék a 36T mellé egy kb. 26T fogaskereket, ekkor, ha nem váltok keresztbe, lehetne 26/32 áttételem is. DE: nem tudom hogy milyen váltót tegyek fel és milyen láncvezetőt. A váz üléscsövén nincs rögzítési lehetőség, mert nem olyan fazon a váz (Iron Horse Sunday), csak a monoblokk csavarjával vagy az ISCG05 felfogatással lehetne megoldani.

A másik lehetőség hogy van a másik bringámon egy hosszú kanalas szintén 9s Saint váltó, azzal megcserélni, csak az sem biztos hogy kezeli a 11-36 koszorút, vagy hogy eléggé feszítené a láncot vadulás közben. De akkor is csak 36/36 áttételem lenne.

A harmadik lehetőség amit nem nagyon akarok, az a kisebb első lánckerék, mert akkor meg a végsebesség szenvedi meg a dolgot. (jelenleg azért el bírok érni 30 km/h feletti tempót ha nem a terepgumi van fent. Apropó, milyen terepgumi/félterep gumi az aminek jó a defektvédelme és nem iszonyatos a gördülési ellenállása mondjuk 4 bar-on?)

Elküldve: 2016.06.28. 07:34 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@JPeti86: http://gurutech.hu/exustar-e-ccg20-lancvezeto.html Hát nem tudom hogy jó lenne?

Elküldve: 2016.06.27. 21:37 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Köszönöm az eddigi válaszokat.

johnny336 : Te frikciós vagy pozícionált váltókart használsz? Nem vagyok ám biztos abban, hogy az esetemben a lánctányérok távolsága szabványos lenne. Vagy ki tudja. Shimano Saint M810 hajtókar, a 104mm-es lyukkörön belülről van felfogatva egy 36T fogaskerék, és a 64 mm-es lyukkörre gondoltam a kisebbet, olyan 26 és 22 fog között. Nem tudom mi a legkisebb amit a váltás is elviselne. Minél kisebbet akarok, amolyan "extrém terep" fokozatnak.

Igen tudom hogy a 2 tányéros láncvezetők drágák, meg hogy pl. gumigörgő van rajtuk fogaskerék helyett (remélem nem hangosabb vagy vacakabb mint a fogaskerekes megoldás)

Elküldve: 2016.06.27. 11:21 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@JPeti86: hármas kart és hármas váltót használok két tányérral, köszöni jól van. Váltó csavarral lekorlátozva, és a kart sem tudod tovább húzni. A kéttányéros terelő előlre combos összeg...

Elküldve: 2016.06.27. 10:07 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Sziasztok, Nagyjából utánanéztem, szóval létezik 2 lánctányéros láncvezető elölre, meg monoblokkra tehető (E-type) váltót is láttam webshopban. De azt még mindig nem tudom, hogy milyen váltókar lenne kompatibilis. Tehát 2 sebességes vagy nem fixen pozicionált )(frikciós?) jöhetne szóba. Utóbbinak lehet esetleg az előnye, hogy lehet picit korrigálni, ha ferdén megy a lánc, meg hogy talán kevésbé kényes a pontos beállításra. De javítsatok ki ha tévedek.

Elküldve: 2016.06.23. 10:24 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

Szia. Én a elsőre szavaznák,de középcsapágy felfogatos átdobót nem sűrűn látni. Szerintem a átétel bővítés lesz a jó út. Sok sikert hozzá!!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!