Gepida Alboin 200 CRS mivel jobb a 2011-es a 2010-esnél?

Linkelt termék: Gepida Alboin 200 CRS
1-7 (7 válasz)

Gepida Alboin 200 CRS mivel jobb a 2011-es a 2010-esnél?

Elküldve: 2011-05-26 14:32 felhasználó ikon   Csabulator 

• Csabulator avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító kérdés:

Szervusztok!

Szeretnék venni egy ilyen kerékpárt, nagyon megtetszett a megjelenése.

Túrázgatásra, és munkába járásra használnám, elsősorban aszfalton, de terepen (kijárt földút) is szeretném használni. Nekem elsősorban a sebességre lenne igényem, viszont szeretnék egy olyan kompromisszumot kötni, hogy terepre is ki lehessen vele menni. Ennek a kerékpárnak gondolom elég széles ahhoz a gumija, hogy ezt probléma nélkül megoldhassam. Továbbá: A 2010-es modellt most 55e Ft-ért meg lehet venni, míg a 2011-es modell 80e Ft-ot kóstál. Utóbbi nekem már eléggé drága, viszont kíváncsi lennék, hogy mennyivel többet kapok azért a pénzért és esetleg megéri-e inkább belefeccölni azt a plusz pénzmagot, minthogy egy gagyi biciklit vegyek!

Magasságom: kb. 176 cm Súly: kb. 75 kg

Elküldve: 2012-03-25 13:33 felhasználó ikon   nbence 

• nbence avatar
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat

@42rob: HI! Ha lehet, inkább várj, és vegyél egy integrált tengelyest, az Octalink nem rossz, de nem az igazi! (kikotyogósodik, és minden utánhúzással csak rosszabb lesz)

Elküldve: 2012-03-24 12:16 felhasználó ikon   42rob 

• 42rob avatar

@nbence: Köszönöm válaszodat. Csak a csere nekem mostanság lesz aktuális egy shimano octalink monoblokkra és nem tudom hogy a 68-as vagy a 73-as passzol bele

Elküldve: 2012-03-24 11:09 felhasználó ikon   nbence 

• nbence avatar
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat

@42rob: HI!

A Kinex Bleps hamar elkezd kattogni, gyenge, nem a Gepida, hanem a másik gyártó hibája, nekem 300 CRS volt, abban is ez ment tönkre leghamarabb, kb 1500 km alatt (6-7 hónap). Bike+, vagy Truvativ van olcsóért, de addig szerintem nem érdemes cserélni, amíg megy, és nem kattog. Lesz most mire költened úgy is! Ha majd rossz lesz, akkor cseréld, most csak élvezd a km-eket! Fékkel vigyázz, a gyári pofák nem a legjobbak, a fékeket sokat kell állítgatni, (véleményeim között bővebben kifejtve), ahogy a kolléga mondta, nem alkalmas a hegyről lefele való száguldozásra! Ahhoz komolyabb fék kell (nem beszélve a többi alkatrészről)! Általános felhasználásra ár/érték arányban kiváló! Jó bringázást!

Elküldve: 2012-03-24 10:44 felhasználó ikon   42rob 

• 42rob avatar

Sziasztok!

Nem tudja valaki a bringa csapágyház méretét? Cserélném a a monoblokkot és a Kinex Bleps nekem nem mond túl sokat

Elküldve: 2011-05-26 14:57 felhasználó ikon   Csabulator 

• Csabulator avatar

@hefi: Köszönöm szépen a gyors választ! Úgy látszik te a gondolataimban olvasol a plusz pénzzel kapcsolatban. :D A 30-as tempót ezzel a bringával gondolom azért lehet tartani, ha kondiban van az ember. Az igazat megvallva újrakezdő lennék a témában, de elhivatott vagyok. :)

Elküldve: 2011-05-26 14:45 felhasználó ikon   hefi 

• hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat

@Csabulator: szinte semmivel nem szokott jobb lenni a 2011-es, mint a 2010-es, szóval nyugodtan veheted azt is! A plusz pénz így is kell majd fejvédőre, lámpára, csengőre :)

Amúgy, lejtőn lefelé nem lehet vele annyira száguldozni, amúgy könnyebb terepen simán elmegy.

Új válasz:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!