GPS Tracker - nyomkövetés

1-36 (36 hozzászólás)

Elküldve: 2011.09.13. 21:21 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195
Témaindító hozzászólás:

Kérdések az útvonal nyomkövetésről. GPS Tracker alkalmazások mobilra.

Elküldve: 2016.06.22. 11:22 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

a ráülős módszernél tényleg nincsen pontosabb, számolgatni fölösleges amíg nem tudod hogy milyen nyomáson mekkora súly alatt mennyire nyomódik be a gumi

Elküldve: 2016.06.22. 10:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Keke: Kényelmesebb (ámbár, meglehet, nem pontosabb) kiszámítani a kerék kerületét, mint mérni. Van ehhez alkalmazásunk is.

Ide írom a számítás módját (az ETRTO adatok a köpeny oldalán olvashatók, pl. 54-559):

  • ETRTO1: A köpeny szélessége (egyúttal a magassága is)
  • ETRTO2: A köpeny belső peremének átmérője
  • B: A köpeny belapulásának mértéke terhelten (kb. 8-16 mm)
  • Kerület: A köpeny kerülete
  • Valamennyi adat milliméterben értendő

  • Kerület = (((ETRTO1 * 2) - B) + ETRTO2) * 3,14159265

Elküldve: 2016.06.22. 09:26 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Keke: a pi-érték miatt tizedessel szorzol, tehát nem feltétlenül lesz úgy sem az eszményi megoldás. Krétával bejelölsz egy pontot a keréken, ugyanígy az aszfalton. Ráállítod a bicót, felülsz, gurulsz, amig egy kerékfordulatot nem teszel meg, leszállsz, bejelölöd aszfalton krétával, aztán elő a colstokk, és hajrá :D

Elküldve: 2016.06.21. 13:26 Dzsedi_IT 

  • Dzsedi_IT avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Egy másik tracker program adnroidra - nem kifejezetten bringázáshoz készült, viszont legalább pontos. Van valakinek tapasztalata vele esetleg? http://hello.inetrack.hu/t/inetracker-alkalmazas/68

Elküldve: 2016.03.14. 21:42 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Gergo-83: Lehet, hogy a sebességmérő (kilóméteróra) sem pontos teljesen, akár még a gumi nyomás is tudja befolyásolni. Ezek úgy működnek, hogy egy jeladó van a küllőkre rögzítve, abból érzékeli a műszer hányszor fordul el és számolja a megadott kerék kerülettel. Ez a megadott kerület is csak egy elméleti adat mert valamennyi benyomódása van a guminak is ha rajta ülünk a bringán. Talán még a legpontosabb lenne megmérni a kerék tengelyétől úgy, hogy rajta ülünk és valaki leméri a talaj és a tengely távolságát ismert guminyomásnál. Nem is rossz itt elmélkedni, holnap le is méretem valakivel :) Egyébként pont ma állítottam be a kilóméterórám úgy, hogy lemértem a minta tetejéig az átmérőt és a benyomódásra levontam 2cm-t (3 Bar körüli nyomásnál) így pont megegyezett az Endomondo által mért távolsággal (11 Km -en).

Elküldve: 2015.10.17. 10:49 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

Már egy két éve kipróbáltam, akkor nem győzött meg kellően, viszont nem rég újra feltelepítettem a BackCountry Navigátort. (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crittermap.backcountrynavigator.license&hl=hu)

Nagyon hasznos program. Egyrészt programon belül ki lehet keresni a magyarországi turista térképeket, a nekünk kellő részeket le lehet menteni offline módba, másrészt gyorsan és pontosan be is jelöl rajta minket. Nincs telefon konzol a kormányomon, nem szoktam menet közben használni, így nem tudom, hogy milyen a live trakking funkció, de aki szokott erdei túrákra menni, szerintem próbálja ki: sokkal pontosabb meg gyorsabb mint a térkép+iránytű.

Elküldve: 2015.06.19. 19:44 Snec 

  • Snec avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@Gergo-83: én úgy tapasztaltam, hogy 30km-ként 0,3km csak lefelé. Nemrég mentem 223km, az 220-ra jött ki az endomondoba. De 2500km alatt kb. 150km hiány van az idei tekerésbe. A sebességet például mindig kisebbre veszi, ahogy sebgutkopf is írja, a távpontok távol állnak egymástól. Ahol pl. megyek 72-vel, ott 66-67 körül marad adat, de a 84-nél is 77km/h mért.

Elküldve: 2015.05.24. 19:35 sebgutkopf 

  • sebgutkopf avatar
  • DH/Freeride arc
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

@Gergo-83: Ennek olyan oka lehet, hogy a progi túl ritkán, vagy egymástól túl távoli pontokat ment el. Magyarul kicsi a felvétel felbontása. A pontok között egyenes utat számol és kis felbontás miatt a valós távból "vág". Az átlag pedig azért alacsonyabb, mert ugye az idő stimmel, de az Endomodo szerint ugyanannyi idő alatt kevesebbet mentél, tehát az áltagod sem lesz jó. Ha lehet bringára paraméterezett profilt csinálni Endomodo-ba, vagy azt szerkeszteni tudod, akkor úgy paraméterezd, hogy több pontot rögzítve nőjön a felbontás. Akkor a csúcssebesség értéked is valósabb lesz.

Elküldve: 2015.05.16. 19:25 Gergo-83 

  • Gergo-83 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

Sziasztok ! Pár hónapja elkezdtem használni az EndoMondo-t, és azt figyeltem meg, hogy a km-órám adataihoz képest a megtett távot mindig kb. 2-2,5 km-rel rövidebbnek méri, az átlagsebességet pedig 0,5 km/h-val alacsonyabbnak méri, miközben a tiszta menetidő szinte másodpercre megegyezik az EndoMondo-ban és a km-órában. Más is tapasztalt esetleg ilyen eltérést ? (Nem életbevágó a probléma, csak kíváncsi lennék az okára... )

Elküldve: 2013.07.10. 14:26 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@spank309: Az enyém meg elromlott de minél előbb meg akarom csinálni.

Elküldve: 2013.07.10. 14:25 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Keke: jaja :D de most nincs bicóm és idén már nem is lesz csak tavasszal.

Elküldve: 2013.07.09. 20:50 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@spank309: Most vettem csak észre, hogy te is tatabányai vagy! :)

Elküldve: 2012.06.22. 22:04 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Rober-to: Köszi, majd kipróbálom.

Elküldve: 2012.06.02. 15:53 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Keke: http://sportypal.com/ Ezt próbáld ki. Kipróbáltam sokfélét, ez vált be a legjobban. Kicsit nehezen talál műholdat induláskor, de utána szépen dolgozik.

Elküldve: 2012.06.02. 13:10 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Sport Tracker használom most és nagoyn bejön a cucc.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/Spank309/6k62ol0ldcd36n1g

itt egy link Dh pálya Dirt bicóval mentem, megjegyzem Crazy Bob gumikkal =D 71km/h volt a top speed =D

Elküldve: 2012.04.21. 18:15 phero 

  • phero avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Óbudai bringások, szevasztok csapat
  • Óbudai bringások, szevasztok csapat
  • hozzászólások: 15

@Keke: Iphone-on a Cyclemeter nagyon jó (700 Ft kb.), Windows Mobile rendszeren pedig a GPS Cycle Computer (ingyenes). Mérnek mindent GPS alapon, lehet GPX és KML formátumot exportálni. Netkapcsolat nélkül is működnek.

Elküldve: 2012.03.20. 22:03 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@mematyi: Próbáltam de kiírta, hogy nem szükséges mert a legújabb van rajta. Nem baj tudom, hogy nem a legfejlettebb telefon használom így :)

Elküldve: 2012.03.20. 16:17 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Akkor lehet, hogy ott valami telefonhiba van. Esetleg egy telefonszoftver-frissítés?

Elküldve: 2012.03.19. 22:38 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@mematyi: LG GT500, java alapú telefon. Újat töltök le mindig, kértem új letöltő linket is amit sms-ben küld az oldal (http://www.endomondo.com/). Csak így működik, hogy a dátumot átállítom. Másrészt nem felhőtlen az élet ezzel a telefonnal mert csak akkor találja a műholdat ha frissen telepítem az alkalmazást (akkor kb. 5 másodpercen belül írja, hogy "GPS OK". Ha másodjára elindítom már nem találja. Egyszer hagytam 30 percig keresni és semmi. Ezért mindig újra kell telepítenem használat előtt. A telefon szerviz menüjében próbáltam a GPS tesztet és megtalálja a műholdat. Az A-GPS be van kapcsolva. Mindegy most használom így...

Elküldve: 2012.03.19. 20:43 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@Keke: milyen telefon pontosan? Az sokat segítene. Amúgy azért szokott ilyen hitelesítési genyókat küldözgetni, mert Symbianon pl. digitális aláírás kéne(ha nem lenne meghekkelve), ami lejár egy idő után.

Szerintem megoldás, ha egy újat töltesz le a weboldalról

Elküldve: 2012.03.17. 23:02 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Sikerült! Visszaállítottam a telefonon a dátumot 2011 re és már fel is telepítette az Endomondot :)

Elküldve: 2012.03.10. 13:36 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

A sportypal "kevés memória" hibaüzenetet ad. Próbáltam egy harmadik alkalmazást a GPSed et, az nem találja a beépített GPS-t. Az Endomondo tavaly még működött, most újra fel akartam telepíteni de kiírja: "Sikertelen Hitelesítés". A telefonon végrehajtottam egy "Factory Reset" et is. Valaki esetleg ért a telefonokhoz? Mit lehet ilyenkor csinálni? Előre is köszi!

Elküldve: 2011.10.12. 20:29 Tamoo 

  • Tamoo avatar
  • sima XC-s
  • Magellan XC Team csapat
  • Magellan XC Team csapat
  • hozzászólások: 16

Sportypal-se rossz (http://www.sportypal.com/), javas, sok telóra felmegy.

(Én Nokia Sports Tracker-t használok)

Elküldve: 2011.10.12. 20:18 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@johnny336: Köszi az ötletet! Olvastam a Velocomputer oldalán a SMART SENSOR-t. Ez nélkül is működik? Ha jól értelmezem ezzel a szenzorral csak pontosabb lesz a mérés? (1cm / 1°). Ezzel is lehet gpx formátumba exportálni?

Elküldve: 2011.10.12. 10:06 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Keke: még Javás telefonra volt VeloComputer nevű progi, kezelt belső GPS-t, illetve BT-s küldőt is. Működés közben nem láttam.

Valószínűleg telefonfüggő (pontosabban a GPS), de az SE X8-amon a MyTracks néha mutogat hülyeségeket, pl. hegyoldalban gurultam vidáman, de utólag visszanézve egy bitang DH-szakaszra mutatott, hogy én bizony arra jártam :)

Elküldve: 2011.10.12. 07:10 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@johnny336: Köszi! Nekem még java alapú a telefonom és csak az Endomondo-n találtam java-ra trackert. Sajnos nem működik tökéletesen mert telepítés után első alkalommal hibátlan. Ha másodszor használom már nem találja a műholdat. Ilyenkor ha letörlöm, újratelepítem és elindítom 10 másodpercen belül: GPS OK.

Elküldve: 2011.10.10. 15:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Android-on a mytracks-et használom. google docs táblázatba feltöltheted a túrák adatait, exportálhatod gps adatfile-ba, mymapsbe feltöltheted az útvonalat, bluetoothon lekezeli az ant+-os hrm-eket is.

Okos kis progi.

Elküldve: 2011.10.03. 07:03 Zigfrid 

  • Zigfrid avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 1

Én androidra a runtastic-ot használom eddig komolyabb tévedései nem voltak. Max annyi, hogy a legnagyobb végsebesség nem egyezett meg a PDA által mért és a bringa computer között :)

Elküldve: 2011.10.01. 15:44 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Sikerült megoldanom az Endomondo -val! :) http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/6089/33_1038.jpg

Elküldve: 2011.09.14. 18:06 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Keke: Ott van leírásoknál!

Elküldve: 2011.09.14. 17:45 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Én a Sports Trackert használom Előnye, hogy tudtommal mindegyik okostelefon pratformra létezik

Mért időtöltések: Futás Gyaloglás Outi MTB(dh nincs(ahhoz nem is kell sok energia) Túrázás(Hiking) Görkorcsolya Downhill sielés Sielés Paddling??? Evezés(rowing) Golf Indoor +4 saját, beállítható

Funkciók: Célod az előző edzésekhez képest Autolap Indulási időpont Időtartam Táv Átlagsebesség Max sebesség Elégetett kalóriák száma Térkép(gps-sel) Fényképezési helyek a térképen Magasság vs. táv Sebesség vs. idő Szívritmus vs. idő(Bluetoothos mérővel) Online részletes feltöltés, postolás Facebookra,twitter Exportálás .gxp ; .xml ; Google Earth ; .csv ; Screenshotokba

Az oldal: Reg. után nagyon modern, flashes rendszerű webrendszer Összesített statisztikák Jelzések világtérképen( xD ), hol mikor mit mentél Megosztás(bárkinek, linkekkel) , ismerős rendszer az oldalon az userek között. Részletes, látványos grafikon az edzésről saját beépített térképen, összehasonlítás a legjobb eredménnyel. Hátrányként max annyi, hogy régebbi gépeken lehet nem olyan gördülékeny az oldal, de egy 1-3éves normál pc-nek nem okoz gondot.

Remélem nem gond a rövid elemzésem

Elküldve: 2011.09.14. 16:56 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Rober-to: Király! Mivel készítetted?

Elküldve: 2011.09.14. 12:54 Rober-to 

Elküldve: 2011.09.14. 11:20 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Már vágom: be kell regisztrálni valahova és csak utána megy. Inkább beszerzek egy normál nyomkövetőt és nem telefonnal fogok szarakodni, mert internetforgalom is megy (gondolom a bejelentkezéshez).

Elküldve: 2011.09.13. 21:29 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Próbált már valaki GPS Tracker alkalmazást mobilon? LG GT500 telefonomra telepítettem ezt az alkalmazást: http://www.locationof.com/phones/LG+GT500/ Elindítás után ezt írja:

GPS not authorised Oops, looks like you'll have to restart app.. My World needs acces to GPS to work properly.

Mi lehet a probléma? Az ötleteket előre is köszönöm!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!