Gyári teleszkóp cseréje 435mm-ről 485mm-re lehetséges?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2015.07.28. 14:30 szupra 

  • szupra avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Üdv

A 435mm beépítési magasságú első teleszkópot lelehet cserélni 485mm beépítési magasságú teleszkópra? Honnan lehet megtudni hogy milyen méretű teleszkópot fogad a váz? Nincsenek leírásai a bicajnak. Neuzer összteleszkópos bicikliről van szó. Gyári: Logan teleszkóp Ez lenne a beépítendő: Suntour '11 XCM-V3 1"

Elküldve: 2015.07.29. 12:49 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@szupra: nyugodtan tedd bele, nekem is ilyen van (100mm-es) a városi bicimen. és az a bici eredetileg teló nélküli volt! A vázgeometria témát ezen a szinten nem kell túlmisztifikálni: egyszerűen kicsikét stabilabb lesz egyenesben, könnyebb lesz elengedett kormánnyal menni akár :-) de cserébe kevésbé szűk íven fog fordulni. de itt alig észrevehető geometriai eltérésről van szó amit észre se fogsz venni.Azt inkább, hogy az új teló nagyságrendekkel szebben mozog.

Elküldve: 2015.07.28. 15:20 szupra 

  • szupra avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Köszi a hozzászólásokat, akkor beépítem a telót a bringába.

Elküldve: 2015.07.28. 14:57 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@szupra: Rakd bele és kész! Nem kell ezen variálni.

Elküldve: 2015.07.28. 14:44 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia.

A beépítési magasságot ritkán szoktuk vesézni, ehelyett (pontatlanabbul) a teló rugóútját szokták megadni egy bringaváznál. Nagyjából ez is lefedi persze a valóságot.

Alapesetben azt mondanám (meg nem csak én, más is), hogy 50 mm-rel ne emeld meg a bringa elejét, mert az nagyon sok, és elrontja a geometriát. Esetedben viszont én is beleraknám az említett telót.

Méghozzá több okból is. 1. az a logan egy fos. Lehet evvel ideális a vázgeometria, de más téren csak nyerhetsz. 2. 1"-osban nem akkora a választék, hogy nagyon ugrálhasson az ember, örül, ha talál egy épkézláb telót. 3. ha 1"-os nyakkal, és logan telóval szerelték a bringádat, akkor valószínűleg nem az a kategória, ahol mérnökórák százait ölték a váztervezésbe, meg abba, hogy összehangolják a teleszkóppal.

Szóval simán beleraknám a Suntourt. Viszont a lehető legrövidebb rugóúttal (vszeg 80 mm-es, de a Suntourok általában egy kis szereléssel állíthatóak, ha netán 100-askén árulnék).

Csak egy gondolat, mert megéltem én is, hogy a meglévő egyszerű bringámba lapátoltam, utólag nézve feleslegesen a pénzt: ha netán vázcserét is tervezel, akkor ezt a pénzt inkább tedd félre, és gyűjtögess egy kicsit. Ugyanis ezt a telót most megveszed (gondolom újonnan), viszont ha vázat cserélsz, nem fogod tudni belerakni a nyakátmérő miatt. De ha nincsenek ilyen terveid, akkor nem szóltam.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!