Használhatok (fél)integrált kormánycsapágyat?

1-13 (13 hozzászólás)

Elküldve: 2014.09.01. 21:09 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24
Témaindító hozzászólás:

Lehet buta kérdés következik, de nem vagyok 100%-ig biztos a kérdésemben. Olyan fejcsőhöz használhatok (fél)integrált kormánycsapágyat, amibe eredetileg AHEAD 1 1/8" volt építve? Mire kell figyelni?

Elküldve: 2014.09.02. 17:39 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@ArtWolf: Az integrált nem azt jelenti, hogy a csapágy egy egységet képez?

Elküldve: 2014.09.02. 16:24 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@johnny336: A villát tudom, az egyértelmű, de most már az is, hogy milyen fejcsőbe milyen csapágy megy. Ezelőtt azt hittem, hogy lehet az 1 1/8" AHEAD csapágyakat variálni.

Elküldve: 2014.09.02. 16:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zo1ta: attól még az 1 1/8 villa jó lesz bele.

De most az a kérdés részedről, hogy a külső csészés fejcsőbe tehetsz-e félintegrált, vagy integrált kormánycsapágyat?

Természetesen nem. Amilyen csapágyazása van a fejcsőnek, olyat teszel bele, ezeket nem lehet variálni egymással.

Elküldve: 2014.09.02. 15:35 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@ArtWolf: közben nézegetem itt az adatait a csapágyaknak és mégse lesz ez jó. Hagyományos AHEAD csapágy 34mm normálcsészés fejcsővel működik, a félintegrált 44mm félintegrált fejcsővel, az integrált viszont 41,8mm integrált fejcsővel. Számít, hogy milyen módon van kiképezve a váz fejcsöve.

Elküldve: 2014.09.02. 15:31 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@zo1ta: pár kört igen, de én még mindig nem tudom, hogy miből lehet tudni, h félintegrált vagy integrált a fejcsapágy, ill mi van, ha egyik sem, és nem is menetes. Valaki segítene nekem?

Elküldve: 2014.09.02. 13:55 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@johnny336: rendben, akkor jól sejtettem. Pár kört azért lefutottunk. :D

Elküldve: 2014.09.02. 13:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zo1ta: persze! Valóban nem értettük egymást. A villanyak átmérő a lényeg, hogy belemenjen a fejcsőbe, a csapágyazás mindegy ebből a szempontból. Ezért tudod az összes 1 1/8 menet nélküli villát, 1 1/8 menet nélküli fejcsöves vázzal használni.

Elküldve: 2014.09.02. 13:30 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@johnny336: Azt tudom, hogy AHEAD mindkettő, kicsit elbeszéltünk egymás mellett. A "sima AHEAD" alatt a külső csészést értettem. Tehát, ha az AHEAD villám, ami eredetileg egy külső csészés (hagyományos beleütős) AHEAD kormánycsapival rögzül a fejcsapágyhoz, azt kicserélhetem-e félintegrált-integrált kormánycsapágyra, vagy a csere csak külső csészésre (hagyományos beleütős) lehetséges? Ez lett volna az eredeti kérdés.

Elküldve: 2014.09.02. 13:16 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zo1ta: az első ránézésre integrált. A második külső csészés. De mindkettő Ahead, tehát ugyanaz a villa és stucni tökéletes hozzá, csak a csapágyazásban különbözik.

Elküldve: 2014.09.02. 13:11 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zo1ta: nem. Az Ahead a stucni rögzítésre vonatkozik, tehát a villanyakRA szorítod rá 1-2 csavarral (Ahead), vagy a villanyakBA megy bele a stucni, és dióval szorul bele (menetes).

Ezen felül vannak villanyak átmérők, collban: 1; 1 1/8 (1,125); tapered (fejcső alján 1,5, fejcső tetején 1 1/8); 1,5.

Colos létezik menetesben és Aheadben. 1 1/8, 1,5, tapered csak Aheadben (legjobb tudomásom szerint, bár lehet, hogy létezik valahol valami öszvér váz, de azzal nem fogunk szembetalálkozni életünk során...)

Legegyszerűbb az lenne, ha lefotóznád a jelenlegi fejcsövedet, villanyakkal, stucnival - aztán abból kiderül.

Elküldve: 2014.09.02. 12:34 zo1ta 

  • zo1ta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

Szóval, ha a fejcső ilyen: http://ride.hu/images/uploads/images/9.jpg akkor félintegrált-integrált. Ha pedig ilyen: http://bikemag.hu/images/2009/06/vazkorkep_dirt07b.jpg akkor sima AHEAD?

Elküldve: 2014.09.02. 11:28 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

A csapágytipusa félig-meddig független a villanyak átmérőtől (colos menetes nyílván nem létezik integráltban, de 1 1/8 az mindegyikből van). A fejcső kiképzés a lényeges, tehát külső csészés, félintegrált, integrált. Ez pedig vázfüggő. Azt kell kideríteni, hogy milyen a váz, milyen a kormánycsapágy. És olyat tudsz használni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!