Hol vegyek biciklit? Hercules, Stevenson, Merida, vagy Giant?

1-48 (48 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.24. 21:35 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13
Témaindító hozzászólás:

Jelenleg Németországban vagyok és dolgozom. Azon gondolkozok, hogy hol vegyek biciklit, itt vagy otthon? Itt úgy láttam, hogy Stevenson és a Hercules biciklik a népszerűek, otthon a Merida meg talán a Giant a legnépszerűbb. A legfőbb kérdés, hogy melyikkel járok a legjobban ár/érték arányban. A max amit rászánnék az 250.000Ft(ha van valami nagyon jó akkor rá tudok még dobni pár tizest ) Csak aszfalton használnám a biciklit, 181cm és kb 80kg vagyok.

Elküldve: 2014.07.30. 21:38 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2014.07.30. 21:32 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

És nem jó a raktárosat pipálni weboldalon, mert a kék kosarasokat nem dobja, és azokat is lehet venni.

Elküldve: 2014.07.30. 21:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: gondolom, nem tudom. annyit írtak ki, hogy alá kell írni, hogy megyek.

https://www.facebook.com/RideBikeBudapest/photos/a.202194499834793.53577.202176746503235/679145658806339/?type=1&theater

Elküldve: 2014.07.30. 21:24 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@perelli: a boltban csekkolják a fészes lájkoókat?

Elküldve: 2014.07.30. 21:18 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Össze is jött, mától egy hónapig minden raktáron lévő cucc - 30 % a lájkolóknak. ;)

Elküldve: 2014.07.28. 20:35 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: valamit mindig lehet, de érdemes a raktáron gombot benyomni nézelődésnél, mert szerintem úgy lesz az akciójuk szokás szerint.

Elküldve: 2014.07.28. 20:30 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@perelli: Gyorsan nyomtam én is egyet,hátha megtetszik valami. :)

Elküldve: 2014.07.28. 20:21 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ridebike

"Segítséget kérünk, érjük el együtt az 5000 likeot és cserébe mi megháláljuk! Ahogy elértük a bűvös számot, EGY HÓNAPON KERESZTÜL mind az 5000 likeolónk 30% kedvezménnyel vásárolhat nálunk bármit szelepsapkától a bringáig! Ezért arra kérünk Titeket, osszátok meg az oldalunkat, ajánljatok minket a barátoknak és a végén mindenki örül!"

Mivel 4921-en állnak, én amondó vagyok, hogy aki most szeretne bringát venni, az listaáron ne tegye (általában se), mert indulnak az akciók.

Elküldve: 2013.07.24. 16:01 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@strandbred: oké, geo tetszik. A többi? Gumicsere kapásból. Az áttétel nem ideális közel sem. Ennyiből már integrált hajtómű sem ártana. Miért éri ez meg neked? Azt fizeted meg benne, amit nem is használsz. És amire használod, nem optimális. Menned kéne egy ilyennel és utána egy crosstrekkinggel, ne adj isten valami gyorsabb géppel aszfalton. Utána dönteni. De többet nem írok, eskü.

Elküldve: 2013.07.24. 15:56 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@perelli: Boltban láttam, nem képen, ki is próbáltam, nekem nagyon tetszett. Ha megveszem, használom egy ideig és nem tetszik akkor sem bukhatok nagyot rajta, mert 41%- al le van árazva. Ha kicsivel később elakarom majd adni még kifogástalan állapotban szerintem minden probléma nélkül vissza fogom tudni szerezni a pénzem.

Elküldve: 2013.07.24. 15:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Crosstrekkingben is van mindenféle geometria. Az összes többi dolog hátrányos. Bár én a geót is fenekemmel, hátammal tesztelném, nem, hogy melyik tetszik képen.

Elküldve: 2013.07.24. 15:44 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@strandbred: azt szerintem még mindig csak te tudod, miért akarsz 29ert magyar utakra.

Acera fékkel, oktalinkes hajtóművel, 36-os legnagyobb tányérral, elöl 42x32x24-essel, hova kell ez neked?

Elküldve: 2013.07.24. 15:29 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Találtam egy jót, Scott Boulder 920. 950€-ról 560€-ra van leárazva az egyik intersport eybl-ben. http://www.eybl.at/Scott/P/1600241317/Scott-Mountainbike-Boulder-920.html

Elküldve: 2013.07.15. 18:33 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.07.15. 17:19 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@perelli: Először Outi-t akartam, de meg győztek a barátaim, hogy nem olyan jó ötlet, mert csak nyaranta dolgozom külföldön és Magyarországon meg olyan szarok az utak, hogy nem járnék jól egy Outi-val.

Ezután jött a crosstrekking ami egy fokkal jobban birja a Magyar utakat és akár enyhe terepre is jó.

Aztán láttam ezeket a 29er bicikliket. Tetszik a váz geometriájuk, nagyobb kerék miatt szerintem körülbelül olyan gyors lehet aszfalton mint egy crosstrekking.

Elküldve: 2013.07.15. 16:53 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@strandbred: azt érdemes kitalálnod, mire kell.

Elküldve: 2013.07.15. 16:38 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

ah valami nem stimmel a linkel

Elküldve: 2013.07.15. 16:36 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Most egy ilyen variáción gondolkodok: http://www.testbike.hu/velemeny/kerekpar/f/155000-290000|29er|aszfalt-neha-terep|ferfi?p=1&s=price.d

Hiszen egy 29er nem lehet sokkal lassabb egy crosstrekkingnél szerintem.

Elküldve: 2013.07.11. 14:54 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.07.11. 14:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@strandbred: igen, csakis nagy akcióban, mert ennyiért itthon is lehet remek bringát kapni. Ennél ne legyen rosszabb:

http://www.akerekpar.hu/?kellys-definite-2011-cross-kerekpar,496

Amúgy ez a off road nálunk leginkább crosstrekkingként fut. A németeknél meg még angolosan cross bike-ként is. Még nevezik hybridnek is.

Elküldve: 2013.07.11. 14:30 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@sram80: Kösz a linkeket, jó oldalakat mutattatok.

Az offroad bicikliknél maradtam, németül Crossräder.

Az nagyon szép és jó, hogy 2700 ről 2000 re le van árazva, de nekem sajnos nincs annyi pénzem, még az elején irtam is, hogy maximum 250.000 Ft (kb 850€).

Meg szerintem várok augusztus 20-25 ig, szezon vége felé hátha még nagyobb akciók lesznek.

Addig meg majd be ugrunk egyszer Titisee-Neustadtba.

Elküldve: 2013.07.10. 22:52 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Ha van időd és pénzed,akkor most gyere Titisee-Neustadtba az említett Intersporta.Hatalmas leárazás van!!!!!Némelyiknél féláron.Full xt-vel,össztelós vmi gt 2700-ról 2000re van lenyomva......De van más is.

Elküldve: 2013.07.09. 21:14 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@perelli: Outi és track amihez értek,a többi csak barátok tapasztalai.2 helyen vásárlok,de az csak az én félémmel foglalkozik.Próbálok tanácsot adni látottak és hallottakból.....

Elküldve: 2013.07.09. 19:45 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@perelli: főleg 12 hónapos kamatmentes részletre.

Elküldve: 2013.07.09. 19:38 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sram80: szerintem végül a crosstrekkingnél maradt.

Ez nagyjából megéri 150 ezerért:

http://www.rockmachine-germany.de/products/Cross-Bikes/FOCUS-Cross-Bikes/Focus-Lost-Lagoon-CS-10-Cross-Bike-2012.html

Lehetne jobb teló és integrált hajtómű, viszont olcsóbb. Szezonon kívül még jobb árban lehet találni.

Elküldve: 2013.07.09. 19:17 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Mifélét is szeretnél pontosan?Kommented alapján,ha enduro vagy hasonló,akkor ők a jók a környéken:

http://www.rad-ikal.com/bikes_custom.php#tiefer

....róluk hallottam jókat.

De itt is tudsz nézelődni:

http://www.fahrrad.de/

Én személy szerint inkább outit ajánlanék erre a vidékre.

Elküldve: 2013.07.09. 19:07 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@sram80: Ma voltunk túrázni és útba esett Dortbin (nem biztos, hogy jól irtam a nevét), megnéztük az ottani intersport boltot, hát a nekem való biciklik közül nem volt nagy választék. Megkérdeztük az eladót és azt mondta, hogy ott nem szoktak olyan akciók lenni.

Elküldve: 2013.07.05. 22:05 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Most jutott eszembe,hogy Münchenben van Bianchi outlet store.Ha esetleg bejönnek az effélék.

Elküldve: 2013.07.05. 22:02 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Akkor 1 órára laksz tőlem kocsival.Lesd meg az ottani boltot.Ha nem ilyen,akkor át tudsz jönni pikk-pakk Titisee-Neustadtba.Meinfernbus-szal tudsz jönni.Ez távolsági Freiburg-München közti járat hoz ide.Max. 1,5-2 óra.

Elküldve: 2013.07.05. 21:00 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@sram80: Lindauban lakom. Megnéztük Dortbinban van a legközelebbi InsterSport.

Elküldve: 2013.07.01. 16:19 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Ha esetleg megmondod merre felé vagy,akkor lehet tudok 1-2 jó boltot.;)

Elküldve: 2013.07.01. 16:17 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@strandbred: Nem tudom,hogy mindegyik boltjukban ez van-e,de itt Titisee-Neustadtban igen.Folytonos szombati akció van,amit már leírtam.De akció nélkül most egy Cube peloton race 105-el szerelve 1100e,kirakati bringa,ami azt jelenti akcióba úgy 600-800e lesz.Nem rossz darab,megéri és pénzednél maradnál....De van mtb,29er,fully,trekking és minden egyéb......

Elküldve: 2013.06.30. 21:10 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@sram80: Érdekes, jól hangzik. Mindegyik Instersport boltban ez van amit írtál vagy csak egy bizonyosban?

Elküldve: 2013.06.28. 19:14 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

Ajánlanám figyelmedbe az Intersport Ski-Hirt boltokat.Kintt élsz te is De-be,akkor tudud,h az akció az itt tényleg az és nem az eredeti árat bombázzák fel.Példának...2 héttel ezelőtt Cannondale outit 4200e helyett 1800e-ért dobáltál.részleteibe nem megyek bele.De minden szombaton,minden bringát leáraznak nem kicsit,nagyon.Honlapon ezek nincsenek fennt,de tudom.Használt,illetve kirakati bringák is vannak az eredeti ár töredékéért.Jahh...és itt a használt is "NEU"!!!Remélem segítettem.;)

Elküldve: 2013.06.28. 18:52 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@perelli: ja az nekem se ártana, építeni is akartam egyet, de manapság nagyon divat a tárcsafék [rohadt shimano :( ] nagyon kell keresgélni a cantis cyclo-vázakat főleg itthon, ahol ez a szakág nem igazán létezik :(

Elküldve: 2013.06.28. 18:49 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@janijani: nekem inkább kicsit olcsóbb cyclocross kellene. :)

Elküldve: 2013.06.28. 18:45 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@perelli: ez a bajom nekem is :) divatba kellene hozni

Elküldve: 2013.06.28. 18:44 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@janijani: csak náluk nem igazán dívik ebben az árkategóriában a crosstrekking. Se Bianchi, se Bottechia, stb.

Elküldve: 2013.06.28. 18:40 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@strandbred: full olasz bringát vegyél! :)

Elküldve: 2013.06.28. 17:47 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@strandbred: A stevens honlapját nézegettem én is és a cross/trekking ,de a többi kategóriájuk is minőséginek tűnik.Ha a vázuk is Németországban készül,akkor mindenképp jó alternatíva.

Elküldve: 2013.06.28. 17:16 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Úgy döntöttem inkább off-road biciklit veszek. Ezek tetszenek: Erről az oldalról: -Merida Crossway TFS 300 D -Haibike Hai Land -Scott Sportster 30 és X40 -KTM Life Sprint -Gepida Alboin 500 CRS -Cube Analog 29 -Giant Roam 1

Német boltokban néztem személyesen: -Stevens Cross x4 -Stevens x6 pro -Stevens x4 sx -Eve cross 500 -Centurion Cross line 400 -Hercules Jump Pro

Még jó hogy van időm donteni :)

Ár/Érték arányban milyenek azok a biciklik amiket németben néztem, leginkább a stevens-re lennék kíváncsi.

Elküldve: 2013.06.25. 10:18 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@strandbred: az jó, mert akkor indulnak már az akciók is. Érdemes nézelődni, tegnap is volt aprobike-on egy full xt-s új Scott trekking 180-ért. Annál nem kell jobb bringa, nem véletlenül már el is vitték. Az építés csak annak éri meg, aki sokat akar ezzel foglalkozni, és nem gond pár karc sem, stb. Tök új, akár hibike-os alkatrészekből nem ússza meg az ember olcsóbban az bolti akciónál, bár igaz, akkor olyan amilyet szeretne, viszont érteni is kell hozzá kicsit minimum. Tesómból indulok ki, vettünk neki előrendelési akcióban egy Orbea Sport H20-at, talán 260 volt 15 %-os előrendelési akcióban. Ha vár, keres, nézelődik, talán egyszer megkapta volna pár tízezerrel olcsóbban, de nincs rá ideje, és nem is akart foglalkozni vele sokat. Tetszett neki, megvette. Szerintem ha nem lopják el, nem igazán kell neki másik bringa kb. az életben. :D

Elküldve: 2013.06.25. 10:07 strandbred 

  • strandbred avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Köszönöm a segitseget. Még van időm nézelődni, csak augusztus vége felé kell döntenem.

Elküldve: 2013.06.24. 22:45 BPboy 

  • BPboy avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 18

Szerintem 250.000-ért inkább építs egyet a saját ízlésed szerint. Én nem vennék egészben bringát, de ez az én véleményem. Járj szerencsével:)

Elküldve: 2013.06.24. 22:39 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Ha csak aszfalton használod akkor vehetsz még országútit is. Orbea, Bianchi,Trek,Wilier,stb... Használtan is újan is olcsóbb mint itthon.

Elküldve: 2013.06.24. 22:31 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ahogy nézegettem, kint a németeknél olcsóbban lehet új bringát akcióban venni szezon végén, használtat meg főleg. Ennyi pénzért minden igényt kielégítő trekkingbringát lehet bárhol kapni. Én tutira nem ragadnék le ennél a négy márkánál sem.

Elküldve: 2013.06.24. 21:59 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Az igazság az, hogy Herculest itthon még boltban sehol nem láttam, pedig ha jól tudom van hazai forgalmazója. Stevens bringáknak nincs hazai forgalmazója, tehát ha újat szeretnél, akkor azt mindenképpen kint kell megvenned.

Személy szerint én a helyedben kicsit böngészném a Német E-Bay-t, és alig használt, nagyon jó állapotú, vagy akár teljesen új bringákat is találni "használt néven" mert a burzsuj németek 1 év és 500Km után már cserélik is le őket, és az ilyen Trekking bicajokból meg ott van dögivel. Ha szerencséd van, akkor 800-1000 Euró-ért simán kapni fogsz, egy újonnan 1500 Euró fölötti bicajt! Résen kell lenni, és ha találtál valami szépet, de nem vagy jártas a témában, akkor egy hozzáértőnek átküldeni a linket, és aki tényleg ért hozzá egyből megmondja hogy mit szabad ls mit nem megvenni :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!