Kazettásból ss Rodi Blaster

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2020.09.22. 15:59 Surowiak 

  • Surowiak avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, egy Rodi kereket néztem ki (https://www.bringaboard.hu/rodi-orszaguti-hatso-kerek-28-blaster-622x15c-24-ly-fekete-kazettas-agy-ipari-csapagyas-campagnolo-rb210-qr-fekete-kardkullok-117474) viszont, nem vagyok benne biztos, hogy alkalmas-e 1sebességre, lehet-e 1sebi szettet kapni hozzá. Ha lehet, akkor 52fogas elsőhöz milyen hátsót érdemes, hogy ne legyen nagyon kihajtós se laposon, de meghalós sem dimbes-dombos úton :)

Elküldve: 2021.03.14. 13:05 Surowiak 

  • Surowiak avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@Krupcheck: semmi gond, semmi sértődés :D Nyergbe is pattanok, annyi, hogy a legolcsóbb jelenleg az, ha jegelem a projektet és marad a váltó. Azért vissza fogok még nézni, túrok használt hátsókat/szetteket, nem engedem el teljesen az ötletet :)

Elküldve: 2021.03.14. 07:48 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

*esetben=esett

Elküldve: 2021.03.14. 07:47 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Surowiak: szia! Ez esetben elnézést kérek. Az n+1-edik ilyen eset volt, viszont a beszólás ezek szerint rossz helyen esetben ki belőlem. Remélem mihamarabb nyeregbe pattanhatsz!

Elküldve: 2021.03.13. 22:28 Surowiak 

  • Surowiak avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@Krupcheck: Köszönöm a választ, nem csak neked, hanem mindenkinek. Sajnos a kérdés feltétele után olyan körülmények adódtak, hogy se fórumra, se biciklizésre nem tudtam gondolni. Máig :) . Elnézést kérek, hogy eddig nem néztem vissza a feltett kérdésemre. Köszönöm a megosztott tapasztalatokat, pl ezt nem tudtam, hogy Campa rotort nehéz/nem lehet ss-re alakítani. 52-20 volt az első házibarkács, de azt nagyon gyorsan maxira kihajtottam. Sokan a kisebb tányért hagyják elől, de én valahogy az országútin is inkább a nagy tányéron tekerek. Előnyök/hátrányok (nem vagyok egy hegyre mászó). A kerék még érdekelni fog, bár mostanában inkább kenyérre meg vízre kell a pénz, de itt a tavasz :). Mégegyszer köszönöm a válaszokat, elnézést a bunkóságomért, de ezt dobta az élet :/ köszi, SM :)

Elküldve: 2020.09.28. 07:47 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Még hozzáfűzném, hogy az áttétel egyéni kondíció kérdése, de saját tapasztalatom szerint az 52-es első tányér mellé a 18-as hátsó lánckerék egy tök jó kombó. De teljesen felesleges, ha ez is egy olyan fórumkérdés, amit csak feltenni sikerült egy héttel ezelőtt, de visszanézni ide azóta se. Megnéztük a linket, értelmeztük a kérdést, az első hozzászóló keresett hozzá adaptert, de a kérdezőtől nem telik annyira egy hét alatt, hogy belépjen...

Elküldve: 2020.09.24. 16:34 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@Krupcheck: ott a pont. Igy csinaltam anno egy ss-t. Hibatlan volt :)

Elküldve: 2020.09.24. 10:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Kunyerálsz egy boltban az adott kazettatesre illő 2 db használt fogaskeréksort, szétfúrod, és a közte lévő hézagolókból megvan az SS szett. Oda állítod a láncvonalat vele, ahová akarod. Annyi optikai hátrány lesz, hogy a legkisebb lánckereket fel kell raknod a zárógyűrű alá (mondjuk én leszúrattam róla esztergályossal a fogakat, így olyan, mint a gyári hézagoló szett).

Shimano 8-9-10 sebesség kompatibilis soroknál ez biztosan működik, az újabb/Campa/stb. szabványok lánckerék sorait nem ismerem.

Elküldve: 2020.09.23. 19:30 wheelworks 

  • wheelworks avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Szia! https://ebike.hu/products/wheel/hub-parts/single-speed-adapter/13676_a2z-ad-one-single-speed-conversion-kit/ Ez lesz a te embered, de vigyázz!! Ne a campa rotoros változatot vedd meg, szerintem ahhoz nincs ss kit. Sajna az áttétel eléggé fizikum kérdése. Én elég csirke vagyok 19t fele próbálkoznék.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!