Kéne egy megbízható "kezdő" bringa

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.25. 11:16 pbeni98 

  • pbeni98 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok. Eddig körülbelül az XC kategóriában mozogtam de kicsi korom óta az "össztelós lejtőről erdőben száguldozós" biciklizés az igazi álmom. Amit megszeretnék valósítani. Most egy ugyanilyen biciklim van : http://www.jofogas.hu/vas/Scott_Scale_Carbo_Shimano_Deore_XT_vel_15618613.htm . Most is ezzel próbálkozok kisebb nagyobb lejtőkön János hegyre is szoktam járni néha. Azt már úgy nagyjából tudom hogy valami dirt-tel érdemes kezdeni, viszont ezekről a bringákról semmit nemtudok és nem is nagyon találtam semmit azon kívül h vegyek hardy-t ez meg így önmagában eléggé kevés. A kb. 100-180 körül tudnék egyenlőre költeni. Nemtudom használt bringával érdemes-e foglalkozni és a legnagyobb bajom hogy semmit nemtudok ezekről a cuccokról milyen agy,villa,hajtás,lánc,felni...stb. a jó, milyen márkák szóval semmitse tudok ezekről és gondolom teljesen más mint egy átlag monti ,de figyelek és tanulok. Szóval esetleg a meglévő bringámon érdemesebb valamit változtatni vagy teljesen új gép? és ha igen akkor mit,hogyan? egybe v. én rakjam össze, ti hogyan tanultátok meg hogy mi mire való és mi a jó mi a gagyi azon kívül hogy sok év alatt. Bocs h hosszú voltam. Előre is köszi.

Kicsit értelmesebben fogalmazva kellene valami merev vázas bringa freeride/dh-ra kezdőnek olyan 180e-ig de azt se tudom merre induljak segítenétek bringát nézni? Előre is köszi.

Elküldve: 2014.08.21. 14:36 pbeni98 

  • pbeni98 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a válaszokat így utólag is most valószínűleg megpróbálom eladni a mostanit bringám és helyébe valami paripát:D

Elküldve: 2014.07.27. 22:20 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Most láttam fb-n, szerintem ez már a nem vészes kategória(amilyen árak mostanában vannak), ha valaki kezdő bringát keres.

https://www.facebook.com/191968860839417/photos/a.304034796299489.66578.191968860839417/717172718319026/?type=1&theater

Elküldve: 2014.07.26. 11:57 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Szerintem azt döntsd el előbb, hogy mennyire veszed/mennyire fogod komolyan venni a sportot. Ha érzed hogy később talán ráúnsz, vagy macera a felszállítás akkor nem érdemes sokat beruházni rá. Viszont ha tényleg nagyon érdekel és később is komolyan szeretnéd használni akkor inkább egyből fully-t kéne venned, mert ha megveszed a merevet majd rájössz, hogy össztelós kell, akkor idő és pénzveszteség lesz eladni majd venni egy másikat. Persze ha megveszed a fullyt és rájössz hogy nem is érdekel annyira, megint ott vagy ahol a part szakad :D De válaszolok a konkrét kérdésedre is: Én valami alu vázat néznék mindenképp ha merevet építenék: -umf hardy 1-2-3 -kona stuff / shred -wheeler wasp -dabomb vázak, nagyjából bármelyik jó erre a célra

Villát én személy szerint 160mm rugóútig szerelnék ilyen vázakba: marzocchi 55, z1, dropoff RS pike, esetleg sr durolux, vagy manitou sherman. De csak 20as átütőset.

A többi alkatrészt most nem részletezem, az már ízlés kérdése. Most hirtelen nem találtam olyan birngát amit egyből tudnék ajánlani a hasznát piacon, de szerintem inkább érdemes használtan nézni egy komplett gépet aztán amit kell kicserélni rajta jobb cuccokra, bár nagy az esélye hogy valamivel átbasznak. Írtad amott, hogy mit érdemes változtatni a jelenlegi gépeden, nos inkább semmit, ha teheted vagy így add el kompletten és forgasd vissza a pénzt, vagy pedig tedd félre 2. bringának.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!