kozepcsapagy szerelese

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2016.06.22. 19:53 QpHsG 

  • QpHsG avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok. Van egy 26-os angol mbt vazam , semmi extra, egyszeru kis sima bicikli.

Utana neztem angolul a kozepcsapagyaknak. Aktualisan eppen cserere szorul a lanctanyer es a kozepcsapagy is.

squar taper, magyarul azthiszem negyszogtengelyes kozepcsapagy van benne.

Azon filozok, hogy veszek bele egy ilyet ami most van benne, vagy egy external (integralt ?? ) , ilyesmit :

http://road.cc/sites/default/files/styles/main_width/public/images/Products/One23%20Carbon%20ceramic%20BB.jpg?itok=egmoq-18

Kerdeseim a témával kapcsolatban a kovetkezok lennenek:

Minden fajta csapagy belemegy a vazba? (itt nem a meretekre gondolok, fajtara.)

Hogyna tudom megmerni, kikalkulalni, hogy mekkora meretu kozepcsapagy kell a vazba? van erre valamilyen meresi modszer, amivel kiszamithatom a pontos kozepcsapagy meretet?

Elküldve: 2016.11.01. 18:22 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@szellemkutya: Köszönöm a választ...

Elküldve: 2016.11.01. 07:44 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@Papicsek: Szia! 118-as mono blokk kell! Üdv!

Elküldve: 2016.10.25. 21:42 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Helló! Meg tudja valaki mondani: hogyan kell kiszámolni a monoblock méretét (hosszát), hogy kijöjjön az "50-s" láncvonal? Váz: Merida speederT2 (2010?), hajtóműshimano fc m 442 Segítséget előre is köszönöm.

Elküldve: 2016.07.19. 15:54 QpHsG 

  • QpHsG avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@szellemkutya:

120 mm , a legregebbi square taper csapagy volt benne, meg a zsirozhato csapagyas. Rendeltem egy uj Crankset-et is , nem volt olcso. A dobozan vettem eszre a tegnapi hozzaszolasod utan egy kis kozepcsapagy jelet es mellette a szammal : 68x122.5

Ohh, hat elobb is megleshettem volna. Nembaj a tanulopenz megvolt.

http://kepfeltoltes.hu/160719/13814611_1109395829134173_1682429488_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mostmar csak a kozepcsapagyat varom

Elküldve: 2016.07.19. 15:52 QpHsG 

  • QpHsG avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@szellemkutya:

120 mm , a legregebbi square taper csapagy volt benne, meg a zsirozhato csapagyas. Rendeltem egy uj Crankset-et is , nem volt olcso. A dobozan vettem eszre a tegnapi hozzaszolasod utan egy kis kozepcsapagy jelet es mellette a szammal : 68x122.5

Ohh, hat elobb is megleshettem volna. Nembaj a tanulopenz megvolt.

http://kepfeltoltes.hu/160719/13814611_1109395829134173_1682429488_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elküldve: 2016.07.18. 18:21 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@QpHsG:

Egyébként azt hogy tudom megmerni hogy pontosan mekkora mereture van szuksegem? most a masodik szamra gondolok,68x????

Hát ez függ a csapágyház méretétől, a láncvonaltól a hajtómű csatlakozási pontjától (ahol megszorul a tengelyen). A shimano pl. ezért írja katalógusban az, hogy xy méretű csapágy házhoz, xy hajtóműhöz melyik számú mono blokkja kell! Ez persze "könnyű" ha hajtóművet is cserélünk, ha nem akkor már méregetni kell! :) Szerintem így látatlanba 118, vagy 122, esetleg 127 hosszú kell bele. De ehhez tudni kellene a lánc vonalat! A régi hagyományos tengelye milyen hosszú volt?

Elküldve: 2016.07.18. 16:25 QpHsG 

  • QpHsG avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

vegul vettem egy 73mmx118mm-es shimano kozepreszt ami nem ment bele teljesen, csak felig a foglalatba. Rendeltem egy 68x110-eset, az belement, de mikor a lanctanyert feltettem, beleakadt a lanctanyer a vazba. Most rendeltem egy 68x118-as kozepreszt,remelem ez jo lesz.

Egyébként azt hogy tudom megmerni hogy pontosan mekkora mereture van szuksegem? most a masodik szamra gondolok,68x????

Elküldve: 2016.06.23. 12:12 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@balmesz001: Közben észrevettem egy elírást: az SM-BB70 68-73mm között jó, nem 64-73mm.

Elküldve: 2016.06.23. 08:19 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Igen, figyelni kell arra, hogy nem e olasz menetes a középrészed, annak más az átmérője (1 mm az eltérés körülbelül talán), és másik irányban kell behajtani egyik oldalt.(azt hiszem mindkét oldal jobb menetes talán? ) Régebbi montikon előfordul ez is. Nekem is van egy 19 éves régi montim amiben olasz menetes csapágy van még. Na ha olyan a középrészed, akkor ahhoz integrált csapágyat nem tudom hogy lehet e kapni egyáltalán, nem lesz vele egyszerű dolgod. De ha normál angol menetes a középrészed, akkor szinte minden bele megy, a láncvonalat meg be kell játszani a hézagolókkal.

Elküldve: 2016.06.22. 22:45 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Fölös neked ez a csapágy. Ilyenből jó egy kisebb shimano, spyral, vagy bármi ami nem egy ökör ára. Ezek 68 vagy 73 mm széles középcsapágyhoz készülnek. Ha neked egy régi négyszöges hajtás van akkor valszeg 68 mm. 3 db alátétet kapsz a csapágyszetthez ezzel tudod felhízlalni 73 mm-re. Be kell lőni a láncvonalhoz, de szinte mindegyikhez adnak rajzos útmutatót a szereléshez. Általában a hajtókar felé megy 1 a tányér felé 2 alátét. Mondom általában. Hajtókar jön utána amit venned kell. Jó választás a Funn Ridge cucc ami középcsapival 20 ezer körül mozog. Cserélhető tányér, közécsapiszett alátétekkel, szép felirattal. De nézhetsz shimanot meg más egyebet, de árban mennek felfelé szépen. Érdemes szétbontogatni néha ha nagyon kaja a vizet-sarat mert ha a csapágy megszorul attól még a tengely elforog, és szép válla képződik. Ha ez megtörtént akkor uyge adott a csapágycsere, meg a tengelycsere, de mivel integrált a cucc megy minden a levesbe és nem olcsó.

Elküldve: 2016.06.22. 22:01 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@QpHsG: Előre is bocs, nem fogom használni a szakkifejezéseket, a nagyrészüket csak angolul tudom. A linkelt alkatrész ránézésre versenybringára való és felesleges normál felhasnálásra, neked valószínűleg SM-BB70 vagy vele kompatibilis kellene, ami olcsó, jó, és 64-73mm között használható. Így méred meg a ház méretét: http://middriveebike.com/resources/bottombracket.jpg

Figyelned kell a láncvonalra is, ezt a középcsapágyhoz adott alátétekkel tudod belőni.

Ehhez persze új, integrált hajtómű kell, pl FC-M590. Ennek a kiválasztása is érdemel némi figyelmet: hány fokozat kell, milyen fogszámot szeretnél és mi kompatibilis az első váltóddal.

Amúgy a kérdésedre a válasz: Nem mind, de sok belemegy. Van olasz menetes is, az pl nem, hacsak nem olyan a bicód.

Azért a bicódról is érdemes lenne megosztani némi infót, mert a fentiek, tények hiányában csak feltételezésre épülnek.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!