Mali Cobra hátsó tengely

Linkelt termék: Mali Cobra
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2014.04.13. 21:18 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30
Témaindító kérdés:

Üdv! Folyamat eltöröm a hátsó tengelyemet a hátsó keréknél! Mindig a legolcsóbbat tettem bele, de meguntam, így arra gondoltam beledobok egy atom erőset! Erre gondoltam, de nem vagyok biztos benne, hogy belemegy! A segítségeteket szeretném kérni. Erre gondoltam! Szerintetek ezt bele tudom dobni?Köszi előre is!a shimano xt-re gondoltam http://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-XT-XTR-replacement-spare-alloy-rear-hub-axle-cones-locknuts-bearings-/151226267626?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item2335c9b7ea

Elküldve: 2014.05.09. 03:25 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

üdv. még egy kérdés :D számok azt mutatják, hogy belefér, de gyakorlatban a váz íve miatt kérdés számomra hogy egy 10 sebességes Deore fogsor is belemenne hátulra?

Elküldve: 2014.04.14. 13:14 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

Sracok!nagyon szepen koszonom a valaszokat.megfogadom a tanacsaitokat.azt hiszem uj kazettas agyar fog kapni,ha nem inkabb lecserelem az egesz bicajt egy masszivabbra!szep napot!

Elküldve: 2014.04.14. 12:35 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Szia!

Szerintem ez a növelt átmérőjű, 12 mm-es tengely lesz, amit te itt kinéztél, úgyhogy biztos, hogy nem megy bele a Malid agyába.

Ha kazettás agyad van, akkor kb. esélytelen, hogy tengelyt törjél. Vagy másnak is kéne törnie... ha rendszeresen töröd, akkor feltehetőleg menetes agyad van.

Ennyi pénzért kapsz egy alap kazettás agyat+fogsort. Kicsit még hozzáteszel, és be is tudod fűzetni. (meg ne felejts el egy új láncot is venni hozzá).

nem beszélve arról, hogy egy menetes agyban minden tengely el fog görbülni, ha használod is, mert jobb oldalon csak középen van csapágyazva a tengely, aztán egy hosszú szakaszon semmi nem támasztja meg. Ergo elgörbül a terheléstől. Aztán meg eltörik. Ez ilyen műfaj.

Nekem is volt Cobrám (2004-es), én is meguntam valahol a 4. tengelycsere környékén, ment bele egy kazettás agy. Az is kettétört, de ez már egy másik történet...

Ha rövid távon, meg olcsóságban gondolkodsz, akkor tegyél bele gyorszáras tengelyt. Az legalább ha eltörik, kis szerencsével még egyben tartja a gyorszár, és hazáig el tudsz gurulni.

Ha tudsz rá költeni, akkor csakis az agycsere a megoldás. De avval akkor nincs több baj.

Elküldve: 2014.04.14. 08:53 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

a cobra 135x10-es tudtommal, eddig okéis a dolog, de agyfüggű, kónusz nembiztos h illeszkedni fog stb..érted...vegyél egy novatec-et, sose lesz vele bajod

Elküldve: 2014.04.13. 23:02 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@elemér: Rendben köszönöm....lehetséges, hogy leváltom, de elvileg jó bele a méretek alapján? amin megakadtam, hogy az XT leírásban az van, hogy nem kompatibilis az XTR M960-al, ami nem tudom miben különbözik szerkezetileg a jelenleg használt, gyáritól?

Elküldve: 2014.04.13. 22:15 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Ha menetes a hátsó agy, márpedig sok Cobrának az volt/ha nem mindnek/, akkor inkább válts egy kazettás rendszerre. Egy jó Novatec bele, és semmi gond.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!