Mali Cobra-ra milyen váltót lehet szerelni? hogyan?

Linkelt termék: Mali Cobra
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.11.24. 22:36 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Tulajdonomban van egy Mali Cobra bicaj! Zöld-fekete színben! Ha jól értelmeztem az infókat az 2010-es modell.2011 óta van nálam, és rengeteget használom! Iszonyatosan szeretem.Szeretném lecserélni a váltóimat,mert kezdik kilehellni a lelküket, de szeretném magam csinálni, mert meg akarom tanulni a szerelés fortélyait! A kérdés a kövi: Akármelyik 7 sebességes MTB váltót feltudom tenni hátra, ill. 3 sebességes MTB váltót előre, vagy van egy konkrét típus kör, amikből kell válogatnom? Konkrétan egy komoly, drágább kategóriájú váltóra gondoltam. a másik pedig, hogy teleszkópot hogy illik választani, ha cserélni akarom? Előre is köszönöm!

Elküldve: 2014.05.07. 12:41 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

üdvözlet ismét! Bocs a kérdésért....de elvileg 10 es fogaskoszorút is feltudok dobni a mali hátuljába igaz?arra vagyok csak kíváncsi, hogy a legtöbb kerékpár hátsó tengely átmérője 135mm, ha jól megfigyeltem,így elvileg menne a dolog, nem?

Elküldve: 2013.12.30. 17:23 ralliart 

  • ralliart avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

jajaja krupcheck jol irja, akar 9est is felrakhatsz, akar xt-t is ha arra van igeny, 7-8al is mukodni fog, hiszen a valtokar hatarozza meg a fokozatszamot, igy egy 7es tourney is vigan elvan 8as rendszerben..:D elso valtonal kell a bilincs merete, a huzas iranya, eshogy mekkora a legnagyobb tanyerod...

Elküldve: 2013.12.30. 16:53 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@swatosi: Shimano deore-ből van még 7/8-as apróban keress ilyet, pár éve adta ki a shimno őket

Elküldve: 2013.12.30. 16:45 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: A láncvonal nagyon fontos, ami a monoblokk méretére lesz elsősorban hatással. Gondolom ezt tudod, vagy utána olvasol. Esetleg megkérdezhetsz egy szerelőt, mi a helyes méret.

Elküldve: 2013.12.30. 16:39 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Kérdés, hogy mit értünk komolyabb váltó alatt? Hetesből talán csak országúti szettből van úgymond komolyabb. De a nyolcasból még van Shimano Alivio (MTB). Mintha ebből lenne még octalinkes hajtókarral is. Bár ez talán a terhelés szempontjából fontos csak. Egy teljes homogén Alivio szettet összeállíthatsz, a fék és váltókarral együtt (bár nem tudom, hogy mekkora előny ez, de legalább biztosan kompatibilis alkatrészeket használsz és nem kell részletes ismeret). A cég árazása és a honlapon található sorrend szerint is ez van a sima Deore alatt. Ez azért nem rossz! Szerintem jól beállítva nem tapasztalnál különbséget hétköznapibb használatban a Deorehoz képest. Nagyon finoman fog váltani egy Tourny heteshez hasonlítva. Cserében a nyolcsebességesek némileg hosszabb élettartamúak, kevésbé érzékenyek (főleg a lánc), legalábbis ezt olvastam.

Elküldve: 2013.11.26. 00:26 swatosi 

  • swatosi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@Krupcheck: Nagyon Szépen Köszönöm!

Elküldve: 2013.11.25. 15:11 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Szia!

Kérdéseid többségére választ fogsz találni itt: http://bicipedia.hu/

Amúgy 7/8-asből komolyabb váltót már nem fogsz találni, de nyugodtan rakhatsz fel 9-est, ami a karral azonos márkájú (gondolom Shimano). A magyarázatot a fenti linken megtalálod.

A teló meg nagyban függ az anyagi lehetőségektől és a felhasználástól.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!