Másfeles fejcsőbe tapered villa hogyan?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2015.06.30. 08:44 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, Olyan kormánycsapágyra lenne szükségem, amivel másfél colos fejcsövű biciklibe tapered villát be lehet építeni.(Tehát alul másfeles, felül pedig másfelesről 1 1/8 szűkítős legyen.)Nem tudtam a webshopok és szegedi boltok kínálatában ilyet találni, de lehet hogy nem néztem körül elég alaposan, nem jól kerestem.Meg lehet e oldani a dolgot? Vagy kénytelen leszek két készletből összekombinálni a megoldást? Vagy egyedi alkatrészt esztergáltassak, amivel a fejcső felső része szűkebb lesz? Vagy inkább a villa tetejére valami "vastagító" adaptert? (A váz egy Iron Horse Sunday World Cup, a villa egy RockShox Domain R szimplavállas, tapered nyakú, 180mm-es rugóút.Van tolómérőm, tudok pontos méreteket mondani, ha szükséges.)

Elküldve: 2015.07.17. 09:59 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@JPeti86: kb. 20 mm mélyen volt emlékeim szerint, de én többet, 15 mm-et toldottam rá, tehát neked is bőven elég lesz ennyi beütés.

Ragasztó nem kell csak 10 kilós kalapáccsal kell illeszteni. A jóisten nem szedi ki. Szóval plusszosra kell méretezni a betétet.

Elküldve: 2015.07.16. 15:41 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Krupcheck: Szia! Tetszik ez az ötlet. Mekkora hosszon ütötted bele a villanyak belsejébe? valami jóféle ragasztó esetleg az össze ütés előtt, pl. menet rögzítő ragasztó, az jó ötlet?

Elküldve: 2015.07.16. 12:27 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@JPeti86: én anno beütős toldóval oldottam meg egy ilyen problémát. Lett egy lépcsős toldó esztergálva, aminek az alsó része szorosan illeszkedett a villanyakba (kalapácsos illesztési osztállyal :D), és annyi.

A rózsa a toldó alatt volt, annyi, hogy az összehúzó csavar (mármint ami a kupakot szorítja rá, és húzza össze az egész fejcsapágyazást) cserére szorult, kellett helyette egy hosszabb csavart szerezni, ami túlért a toldáson.

Tökéletesen működött, nem is lehet hibája, hisz alapból jó szorosan állt, lehetetlen lett volna kirángatni, viszonylag egytengelyű volt (a stucni alatt mondjuk mindegy is), és még a csavar is összefele húzta.

Elküldve: 2015.07.16. 11:24 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@JPeti86: a hegesztéssel vigyázz, nem mind1 hogy ki csinálja!!! Biztos lesz/lesznek itt aki/akik tudnak megbízható mestert ajánlani...

Elküldve: 2015.07.16. 10:17 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Sziasztok!

Na végre megjött a cucc, összeraktam.

Csak sajnos a (használtan vett) villa nyaka túl rövidnek bizonyult. Mindenféle hézagoló nélkül a (Truvativ Hussefelt) stucni 4 centis villanyak-befogó részéből csak 3.2 centi fogja a villanyakat, és 8 milliméter hiányzik. Mindenesetre összeraktam, és kézben fogva, érzésre egyben van. (Még nincs kész a teljes bici, próbakör nem volt.)

Mit tudnék ezzel csinálni? Hegeszteni kell hozzá? vagy elmegy így is jó sokáig, ha a csavar fogja?

köszönöm.

Elküldve: 2015.07.07. 18:16 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@JPeti86: Ami lemaradt Felül ZS49/28.6, alul EC49/40 típus kell nekem, azt hiszem.

Elküldve: 2015.07.07. 18:14 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Sziasztok! Rájöttem, hogy az a szűkítő nem lesz jó nekem. Maradok a "Pick & Mix" opciónál. Csak nem tudom, hogy a különböző gyártók csapágyai kompatibilisek e egymással? Úgy értem, hogy mondjuk, ha a Nukeproof márkájút veszem, csak 60 euró a készlet 92 euró helyett, és az is cserélhető csapágyas. Csak nem tudom, hogy ezek a csapágyak szabványos méretűek e? (vagyis, ha az olcsóbb csapágy elromolna 5 év múlva, akkor tehetek bele mondjuk Hope csapágyat egy Nukeproof csészébe?) És ebben kategóriában van köze az árnak a minőséghez, vagy egyikkel se lesz bajom sokáig?

Elküldve: 2015.06.30. 16:43 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Knight_: kösz, ez tetszik, a "tapered" csapágyak azért megfizethetőbbek.

Elküldve: 2015.06.30. 16:42 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szia! Kösz a linket! Ezek ugye zárt ipari csapágyasok? Kapok bele pót csapágyat SKF boltban? Mondjuk 46 euró alul-felül, plusz posta, az kicsit húzós ár...

Amúgy itt is elvesztem a sokféle változat között... a fejcső belül 50 milliméter átmérőjű, ha ez lényeges, akkor integrált kell nekem, vagy félintegrált vagy hagyományos?

Elküldve: 2015.06.30. 16:42 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@JPeti86: Lehet kapni szűkítőt is. Például itt.

Elküldve: 2015.06.30. 12:29 meridásgaluska 

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!