Melyik cross trekinget választanátok? Kross, KTM, Gepida, Kelly's?

1-50 (172 válasz)

Elküldve: 2012.08.25. 09:49 Hellmax 

  • Hellmax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok! A hozzáértő segítségetekre lenne szükségem. Cross bringát szeretnék venni, 80% aszfalt 20% terep felhasználásra, a lényeg a megbízhatóság, sebesség lenne illetve az ár/érték arány, és az sem baj, ha kinéz valahogy ("szerethetőség faktor" :-). Az olyan (számomra) úri huncutságok mint pl. a tárcsafék nem izgatnak (sőt, teleszkóphoz sem ragaszkodom), számomra ezek plusz alkatrészek amik elromolhatnak (abban az árkategóriában legalábbis tuti, amiben én nézelődöm). Konkrétan ezekre a bicókra gondoltam (zárójelben melléírom, miért):

Kross Evado 1.0 esetleg 2.0 (szépség, ár/érték arány) KTM Life One (gyönyörű, KTM) Gepida Alboin 200 CRS, 300 CRS (magyar, örök vázgarancia!) Kelly's Coach, Alpina Eco C20 (szép, szerintem gyönyörű festés) Bulls Bike F 2012 (kuriózum, soha nem hallottam még a márkáról sem, nincs teló)

Hosszú tudom, hálás vagyok minden véleményért, alternatívák is érdekelnek természetesen!

Elküldve: 2020.08.18. 21:36 Papa74 

  • Papa74 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Kerékpár vásárlás előtt állok, cross treckingek között keresgélek. Többnyire kerékpár úton mennék, de néha le is térek róla, de nem terepezek. 160eFt körül gondolnék szánni rá, de mivel nem követtem a technikát az elmúlt években, így segítséget kérnék abban, hogy melyik gyártó, melyik bringáját érdemes választani. Előre is köszönöm a segítségeket!

Elküldve: 2020.04.19. 18:16 Zoli41 

  • Zoli41 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Futás mellé szeretnék egy kicsit kerékpározni, ehhez kérnék segítséget. Jelenleg egy 20 éves Caprine Cherokee MTB bringám van, amivel 15-20 km szoktam tekerni, ritkán. Ez mindenképp cserés lesz. Nem szeretnék MTB-t, inkább trekkinget, mert a MTB-on 20 perc után fáj a csuklóm és a derekam. Ez gondolom a helytelen beállításból is adódhat. Az a tervem, hogy csak aszfalton mennék , esetleg erdei úton, terepen biztos nem. Egy-egy alkalommal olyan 30-50 km lenne csak, de ha évente kibírna gond nélkül egy hosszabb túrát, annak örülnék (100 km felett). És ezen felül nézzen jól is ki, ennyire hadd legyek hiú. ???? A kerékpár méret kalkulátor szerint 14,5” bringát kellene vennem a 168 cm test és 70 cm-es belső láb magasságomhoz. Hmm…ez elég kicsinek tűnik, bőven gyerekméret.

Bringákból eddig a következő jelöltek vannak: Csepel Traction 200 Gepida ALBOIN 300 Torpado T830 Sportage

Keret: ~ 200 ezer-ig

Elküldve: 2019.07.03. 13:29 Laci984 

  • Laci984 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Azért írok ide, mert nem akartam új témát nyitni, valamint az én egyik kiszemeltem is a KTM Life One, de azért szeretném a segítségeteket és a tanácsaitokat kérni. 201 cm és kb 120 kg vagyok. Szeretnék olyan crosstrekking kerékpárt venni kb 200.000 Ft körül, max 230.000 Ft-ig, amely megfelelő lenne a méreteimhez, és amellyel síkvidéki, napi kb 150-200 km-es, valamint néha hegyvidéki, zempléni 50-100 km-es túrák teljesíthetők és néha az esetek 10-20%-ban eltévednék erdei, erdészeti utakra is. Az egyik kiszemeltem a KTM Life One, a másik a Merida Crossway 15-V. Nem ragaszkodom tárcsafékhez, a fontos inkább hogy ennyi pénzért, már legyen egy olyan kerékpár ami alkalmas a fent leírt igényeimhez, és bírja pár éven keresztül nagyobb ráfordítások nélkül. Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2018.05.24. 10:09 Dominik Hajmás 

  • Dominik Hajmás avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok. Bicikli vásárlás elött állok.Cross trekking kerékpárt szeretnék venni.70% aszfalt és 30% terepre. Maximum 150 000 ft-t szánok rá Kellys és KTM kerékpár között néztem. Meik lenne a legjobb ezek közül?vagy egy másik?(márka,tipus)

https://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/Cross-ker%C3%A9kp%C3%A1rok/KTM/Fun-Line/p/COLOR-2267494

https://www.bicajozz.hu/spd/K17131-21/Kellys-Cliff-90-Black-21-ferfi-cross-kerekpar-feke

https://speedbike.hu/ktm-life-one-24-he-46-titangrey-blackneon-yellow-shimano-acera-10858

Elküldve: 2013.09.17. 20:18 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: nem fogom! ;)

Elküldve: 2013.09.17. 20:16 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: nem szégyen, de mindegyik az. :)

Szóval bármelyikem is lesz, ne szidjad! :D

Elküldve: 2013.09.17. 20:05 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@kbmpi: szégyen- nem szégyen, ezeknek a negyedét nem ismerem... viszont ezt a 2nevet (Bianchi és Pinarello) mindenki ismeri, és ezek az álom bringák... szerintem :)

Elküldve: 2013.09.17. 18:18 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@kbmpi: picsába, dedacciai és cinelli.. tudtam, hogy két kedvencet kihagytam : @

Elküldve: 2013.09.17. 18:16 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@sandorp9: de rosa, wilier, colnago, olmo, viner, basso, bottechia, rossin.. lehet folytatni a sort, de nem kell ám leragadni az égieknél ;)

Elküldve: 2013.09.16. 10:41 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Na ez egy jó vétel szerintem csajoknak:

http://apro.bikemag.hu/browse/noi-kerekpar/noi-trekking-fitness/uj-scott-sportster-50-lady-felaron-l188890.html

Mondjuk az eredeti 140-150 az durva volt, de így tuti megéri.

Elküldve: 2013.08.22. 21:40 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: egy Bianci vagy egy Pinarello? Azt elhiszem :)

Elküldve: 2013.08.22. 21:31 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: nem tapostál. Jó bringák a Kellysek, szeretem is, de nem vagyok elfogult. Ha valamilyen olasz cangám lenne, na az más, ott nem lenne pardon. :D

Elküldve: 2013.08.22. 21:26 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: nem Hellmaxnak írtam (egy éve keresett bringát), hanem általánosságban, mert mostanában érthetően sokan jönnek első bicajnak trekkinget választani. Nem azért ajánlottam, mert az enyém Kellys, annak csak a váza, a markolata és az ülése Kellys, épített. Hanem mert ennyiért nem nagyon adnak 3x9-es rendszerű, közepes minőségű teleszkópos SLX hátsóváltóval, Alivio váltókarral, fékváltókarral bringát. De ha igen, linked be. Aki keres épp, örülni fog. te írtad, hogy van, én nem találtam. Én nem a 7.3 hasonlítottam a 7.2-vel, hanem a 7.3-at az Axell-lal, és szerintem még azzal is állja a versenyt felszereltségben, őt.

Elküldve: 2013.08.22. 19:49 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: és most látom csak, Te Kelly's-szel tekeregsz... :D Hogy szépítsek a dolgon; Haveromnak Kelly's Alpina-ja van (ha jól emlékszem), gurultam vele, nem rossz (sőt), de nekem ez "szerelem" volt első látásra :) Remélem nem tapostam a lelkedbe :)

Elküldve: 2013.08.22. 19:43 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: Szerintem alap "tekergőnek" tökéletes a 7.2es, kazettás agy, Alivio váltó, és ami tönkre megy, azt jobbra lehet cserélni... a pedált alapból kell, mert műanyag (de ezeket írtam). És Hellmax azt írta, hogy se tárcsafék, se teleszkóp =>egyik sincs :) Mellesleg a 7.3 is Alivio váltóval van szerelve, csak az első villa is alumínium, míg a 7.2nél Cro-mo villa van, illetve a váz formája kicsit más...meg kinek mennyi van rá, mert akkor inkább vegyen 7.7est (karbon váz/villa, Tiagara váltó) :D

Elküldve: 2013.08.22. 13:08 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: nem kicsit... :)

A 7.2 valamivel olcsóbb, de lényegesen gyengébb felszereltségű. A 7.3 jóval drágább, és a hajtómű még az első váltó jobb (plusz 10-esből Alivo hajtás, Deore váltó Bolhán megoldható igény szerint), de a fékkar rosszabb, a pedál is, a hátsó váltóról nem is beszélve. A fék, kazetta, agy ugyanaz. Merev villás. A vázra Kellysnél 5 év gari van, de egy hobbitrekkingnél szerintem nem nagy jelentősége van. Aki ezt szétszedi, a rossz kategóriát vett. Persze ha hibás, az más, de az addigra kiderül szerintem. Kétségtelen a Trek jobban hangzik.

Elküldve: 2013.08.22. 12:50 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: Ennél olcsóbban vesz Trek-et, ami szerintem jobb választás, de kinek a pap... én ajánlom a Trek Fx szériáit, se tárcsafék, se teleszkóp (bár van teleszkópos kivitel is) 100e-150e Ft-ig. A Trek örök vázgaranciát ad, szerintem annyira nem tucat keró, mint a KTM vagy a Gapida vagy Kelly's, jók az alkatrészek (a pedál cserés rajta), de mindenkinek más az ízlése, és egy kicsit elfogult vagyok :)

Elküldve: 2013.08.22. 12:21 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Sokan keresnek ebben az árkategóriában bicajt. Ez az ingyenes postával igencsak jó ajánlat:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=157393

Egy első váltó- és hajtóműcserével még komolyabb hobbitekerésekre is jónak tűnik. :)

Meglepne, ha sokáig meglennének...

Elküldve: 2013.08.22. 09:05 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: annyit hozzáfűznék, hogy Shimano 077-et most 15-ért lehet kapni, bár nem minden méretet, de 087-et 18-ért biztosan. Ugyanez Specialized Sport Mtb-nél 16900, ez sem minden méret. Ha hozzászámoljuk, hogy új 505-ös pedál Bolhán szokott lenni kb. 5-ért, 520 6-ért, valamivel olcsóbban is ki lehet jönni. Vagy mázlival lehet magánszemélytől kifogni olyat, amelynek nem lett jó a mérete.

Elküldve: 2013.08.21. 23:27 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@milanos: Az SPD jó dolog, főleg dombon felfelé segíthet sokat, ha hozzászokik az ember a körkörös pedálozáshoz, mert így sokkal lendületesebben lehet felfelé haladni. Síkon is jól jön az egyenletes hajtás, mert valamivel gyorsabban lehet így haladni, és teljes mértékben megszüntethető vele a kerékpár hajtásából adódó imbolygás. A becsatolás eleinte nehézkes lehet, ezért gyakorolni kell álló helyzetben, falhoz támaszkodva, de egy idő után egyre könnyebb lesz, majd automatikussá válik. A kicsatolás egyáltalán nem bonyolult, feltéve ha a stopli, és a pedál kompatibilis egymással, ellenkező esetben előfordulhat, hogy nem old ki. Én a PD-M505-öt használom, túrázásra teljesen megfelelő. Cipőből a legolcsóbbat a Hervisben lehet kapni, vagy a SportsDirectben akár már 7000 Forintért is, és egyáltalán nem rossz minőségűek. A Shimano cipők drágábbak, de szokott lenni cipő+pedál akció, igaz, ilyenkor se lehet megúszni 25ezer alatt a dolgot.

Elküldve: 2013.07.27. 01:38 tux527 

  • tux527 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Erről mi a véleményetek? http://aprod.hu/hirdetes/city-bike-ferfi-kerekpar-ID1itsx.html Városba/iskolába járásra megéri, vagy szétesik alattam 2 hét alatt és csak pénzkidobás? Max. 30 000 Ft-ot szeretnék kerékpárra költeni. Esetleg valamilyen tipp, hogy ebben az árkategóriában milyen márkákat érdemes keresni?

Elküldve: 2013.07.13. 18:03 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

Sziasztok!Gondolkozom egy Spd pedálról szerintetek érdemes lenne a cross trekkingemre?és melyiket ajánljátok?kb.mennyibe fájna cipövel?köszi.

Elküldve: 2013.07.13. 10:06 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

@hofud: Szerintem teljesen felesleges lecserélni ha minden okés vele.Nem hiszem hogy ezért az összegért jobbat kapnál mint ami most van, legfeljebb trendibb a váza és a matricázása..... Használd amid van és csak azokat az alkatrészeket cseréld le ami elromlik ill. elhasználódik.

Elküldve: 2013.07.13. 09:50 hofud 

  • hofud avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 1

sziasztok

nem akarok ezért új témát nyitni.Van egy 1996-os woodlands csepel citybike bicóm ami alig volt használva, helyrepofoztattam, cseréltem benne belsőt stb. Elkdeztem használni nagyon jó de azért kicsit fárasztó a tekerés, eddig kb egy hónap alatt 500km-nél tartok és kb ue mennék vele a téli időszakot leszámítva. Új bicikli vásárláson gondolkodom cross trekking bicikliket néztem kelly, gepida, neuzer kb 70-80e ft körül. Szerintetek érdemes váltani ilyen árú bicóra vagy ennyi tekerésnél csak drágább jöhet szóba? Városban használom keveset terepen is. Köszi előre is.

Elküldve: 2013.07.11. 18:23 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: aha, félre, így világosabb. Szerintem akkor is a beállítás ennyi idő után a legvalószínűbb. Kiderül.

Elküldve: 2013.07.11. 18:02 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@perelli: Szia!Lehet rosszul irtam vagy félreértetted.Arra gondoltam mikor az az elsö váltónál a legkisebb fogaskeréken van hátul meg a legnagyobb fogaskeréken!(ez szerintem nem keresztbe váltás)üdv.

Elküldve: 2013.07.11. 11:11 Sabika 

  • Sabika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 8

Sziasztok, Énis anno ebben a cipőben jártam hogy milyen márkát válasszak.Gepida Kross vagy más.KTM sajnos nem mérvadó mert rendesen túl van árazva és thaiwanba rakják össze itt csak csomagolják.Sokáig énis a Krossal szemeztem (evado 2.0 3.0 4.0) nagyon szépek voltak csak a felszereltségük kicsit nem sokkal kicsit gyengébb.Így hát Gepida alboin 500 crs melett döntöttem és mai napig nem sajnáltam meg. Képeken a Kross sokkal jobban nézett ki , a Gepida pedig szép szép volt de csak ennyi. Aztán tavasszal a balatonkörön mellém állt egy Kross evado 2.0 amit szerettem volna és hát csalódtam.Képeken sokkal jobban nézett ki mint valóságban.Gepida meg pont fordítva képeken nem néz ki annyira jól de élőben nagyon szép. Szóval én gepidát ajánlom mindenkinek mert 1 éve van meg 2000 km-t tettem bele és semmi problémám nem volt vele.

Elküldve: 2013.07.11. 03:35 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: ilyen fokozatba nem is szabadna váltani! Keresztbeváltás. Nincs annak a bringának semmi baja, csak be kellene rendesen állítani, illetve tényleg szakszerűen váltani. Még szerencse, ha nem ment tönkre a váltó.

Elküldve: 2013.07.10. 20:47 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@Supernova1982: Szia!Na voltam valamit állitgatak rajt valamivel jobb lett.De most meg az van,hogy ha az elsö váltó egyesben van a hátsó meg szintén 1 vagy 2 és 3ban mintha dombot másznék akkor a lánc surolja az elsö váltónál a láncvezetöt vagy mi az!?Ezt csak itthon vettem észre mert egy dombon lakom és akkor használtam igy hazafelé csak!azért többet vártam egy Ktm-töl megmondom öszintén!A gyerek szerint az Intersportba "lehet,hogy rosszul váltok"mondja!(érdekes kb.3hónapja nálam van és most lettem hülye hozzá?na ne!)a hátsó fogaskerekeket is mutattam neki,hogy elnyúlt pár keréken a fog!dehát semmi elörelépés mert azt mondta,hogy a fönöke dönt ilyenekbe az meg már nem volt ott!(miért is lenne 4 órakor?)Elég fura a hozzáállásuk szerintem mikor kinéztem magamnak akkor még fel is hivtak,hogy szereznek egy bicajt a méretembe(annyira kellett nekik a zsé)most meg le se szarják az embert!Mindent csak futtában csinálnak meg,hiába mondtam neki otthagyom nézzék át normálisan de nehagyam mert leltár van és tele a raktár(röhely)!De azért még visszatérek ha ottlesz valami fönök féle!Nem hagyom!

Elküldve: 2013.07.10. 12:20 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

A kérdés, vagy ennyire rohadt magas...

Elküldve: 2013.07.10. 12:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nézd meg ezt. Őszintén szólva szerintem neked nem kell ennél jobb bringa. 2010-es, de új. 3x9, a jobb fajta telóval, hidrás felnifék.

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=151492

Elküldve: 2013.07.10. 12:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Dinice: kb. Ami nagyon valószínű, az árkádos kuponos akció, -30 % Ridebike-ban, az szeptember eleje, augusztus végén érdemes meglesni. Én vettem tavaly ott bicajt. Vagy Focusokat lehetett tavaly -25 %-ért. Közben meg nyálazni a hirdetéseket Bolhán, Bikeaprón, hátha valakinek nem kell a kapott, nyert bringa. Szoktak lenni. Van még egy-két hely a neten is, ahol szoktak olcsón kerékpárok lenni, ahogy Tuttibringánál volt még pár hete az Axell. Bár itthon többször megesik, hogy csak kint marad az oldalon. Szerintem a listaárhoz képest kb. a 25-30 %-os kedvezmény az, amikor már nagyjából jól jártál, felette főnyeremény.

Elküldve: 2013.07.10. 11:43 Dinice 

  • Dinice avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@perelli: Jójó! Akkor megvárom az akciókat, úgy ősz körül, szeptember október körül szoktak lenni ugye?

Elküldve: 2013.07.10. 11:13 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Dinice: nem feltétlenül, sőt. Ennyiből eleve nehéz építeni is, hogy minden jó legyen. Crosstrekking váz kevés van használtan, az is drága. Egy Kellyst vagy Krosst kellene kifogni, és még legyen jó a méret is. Bár bontottan új alkatrészeket össze lehet gyűjteni Bolhán jó áron, esetleg Hibike-ról, Ebayről vásárolni, de még így kénytelen lennél kompromisszumot kötni néhány cuccal, azaz nem teljesen vadi újat venni, hogy a pénzednél legyél. Rohadt sok idő, energia és akár stressz is, hogy ne verjenek át. Én olyannak ajánlanám, aki 100 %-ig képben van. De kétségtelenül igaz, hogy teljesen olyan lenne a bringa, amilyet szeretnél. El kell dönteni. Ha rám hallgatsz, inkább nagyobb akcióra vársz, alkudsz, kifogsz egy olyan bringát, ami hobbiszintre tökéletesen elég. És ha rákapsz a tekerésre, mint én, használod, amíg nem lesz cserés a gyengébb cucc, és akkor veszel jobbat. De ehhez kell a 3x9-es rendszer, esetleg tárcsás villa, stb., hogy ne mindent kelljen cserélni, ha fejleszteni szeretnél mégis.

Elküldve: 2013.07.10. 10:58 Dinice 

  • Dinice avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Ahogy olvaslak benneteket, egyre inkább arra gondolok, h a legjobb megoldás az, ha építenék egy saját bicót. Nem akarom elsietni, és még anyagilag is talán annyiból jobb, h nem egyszerre kell letenni azt a sok zsét.

Elküldve: 2013.07.09. 22:51 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Tényleg eléggé hullámvasút effektus, de hát meg lehet itt edződni, az biztos, azért nem semmi a 10 százalék. Nálunk van egy olyan falu, ami teljesen sík, aztán a falu vége felé van egy utca balra, na mondom itt befordulok, nem jártam még itt, erre egyszercsak hirtelen egy 14%-os emelkedő termett előttem, a váltó meg 48/14-be, na mondom fasza, itt fel nem megyek:) Azóta mindig leváltok már azelőtt, hogy befordulnék az utcába. Nagyon durva amúgy, rögtön ott van az elején az emelkedő, egyszer levideózom.

Elküldve: 2013.07.09. 22:41 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: inkább jó szar. Amire készült, arra alkalmatlan. Az emberek többsége fel sem tud rajta tekerni, nem csak mert meredek, hanem teljesen ritmustalan is. Rendes túrázok is kénytelenek a kényes részeken meg-megállni. Visszafelé nagyobb részt kedvelem.

Elküldve: 2013.07.09. 22:32 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Nem is rossz, kipróbálnám. Ahol én járkálok, ott mindig meg kell törnöm a lendületet mászás közben ha jön egy-egy busz, vagy kamion, mindig félrehúzódok, néha meg is álok, amíg elmennek, de úgy látom ott nincs ilyen probléma, jó kis bicikliút.

Elküldve: 2013.07.09. 22:15 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: hát tekerni kell izomból. :D De jönnek, ezerrel. Szabvány. Nem mellesleg kötelező, mert ahol nem párhuzamos az úttal, ott is ki vannak a bringások tiltva.

http://www.youtube.com/watch?v=VAx38MF0COk

Van tovább is.

Elküldve: 2013.07.09. 22:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: ha új bringát vesz, és új alkatrészekre cseréli, ennél drágább megoldás nincs is. Nyilvánvalóan akkor jár a legjobban, ha minél több alkatrész megfelel az igényeinek.

Az sem meglepő, hogy Tourneynál jobb az XT, de volt vele gondod? ;) És akkor az nem is Alivio volt.

Elküldve: 2013.07.09. 22:06 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: De biciklijárdán egyáltalán hogy lehet felfelé menni? Milyen széles? Nem jönnek szembe bringások?

Elküldve: 2013.07.09. 22:02 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: 72 kiló vagyok, ha jól számolom, január óta 3000 km-nél vagyunk, ebből kb. 1000 km felfelé a Mecsekre, 8-10 %-os emelkedőn, sehol semmi gond, kop-kop. Lehet, hogy neki ez két év. Bolhán megkapja most 9500-ért monoblokkal újként.

A kolléga nem habkönnyű:

http://www.testbike.hu/velemeny/hajtokar/shimano-alivio?rvid=39779

"Nem kell terhelés alatt váltani." Jól hangzik, próbál is "kuplung"-olni az ember. De szívesen megnézném, hogy tekersz fel a remek orfűi kerékpárúton, ami néhol hullámvasút a meredek és a még meredekebb között. A kiállok leülök segít, de nem mindig.

Elküldve: 2013.07.09. 22:02 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@gyuladaniel94: egyébként abban igazad van,hogy a hajtómű elég sarkalatos kérdés,mert az a legfájósabb anyagi része az egésznek.

Elküldve: 2013.07.09. 21:59 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Dinice: Az én véleményem nem biztos hogy mérvadó,de azért leírom.Választasz egy vázat akár újat,akár szép állapotú használtat,esetleg komplett kerékpárt aminek megfelelő méretű a váza és tetszik.Az összes többi alkatrészek összessége amit bármikor,amikor anyagi helyzeted engedi, akkor lecserélgeted.Magam is így tettem és bár a váz még nem a végleges,a többi alkatrész már nem kíván módosítást.

Elküldve: 2013.07.09. 21:56 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@horika: Igazad van, az alu tányér tényleg fogyóeszköz, ugyanúgy, mint az üveg, vagy porcelán:) De amíg nem kopott, addig nincs baj, utána meg én is valami acéllal pótolom majd, és kész, a lényeg maga a hajtókar.

Elküldve: 2013.07.09. 21:53 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@gyuladaniel94: én egész évben nem megyek több ezret és a tourney hajtómű már rég a múlté.könnyű és megbízható darabot szerettem volna,ami már a deore-tól és attól fölfelé elérhető(integrált).Nem vagyok egy hídpillér lábú,de én is sokkal merevebbnek érzem a monoblokknál.A tartósság pedig elválik az idő múlásával.Nyílván az alu nagy lánctányér hamarabb megy el borért,mint az acél,de majd követi egy acél,ha elkopott:)

Elküldve: 2013.07.09. 21:42 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Ha nagyon kritikus akarnék lenni, akkor azt mondtam volna, hogy felejtsd el, ennyiből nem lehet bringát venni. Meg amúgy is az aluváz gagyi. Oké, hogy jó neked az oktalinkes hajtómű, de hány kiló is vagy, és mióta használod? Élettartamban biztos, hogy az integrált győz, és az sosem fog neked lelazulni, mint a monoblokkos rendszerek. Nem kell hasraesni az XT, SLX váltóktól, mert akik jó véleménnyel szólnak róluk, többnyire montisok, és még sose jutott eszükbe, hogy kipróbáljanak mondjuk egy Sora hátsó váltót, vagy ha gondoltak is rá, úgy gondolták, hogy nem elég a huszon akárhanyas legnagyobb fogaskerék hátul. Pedig egyébként sokan DH-ra használják ezeket a váltókat, és ha ott megállják a helyüket, akkor valószínűleg nem lesz gond egy szimpla terheléses váltás. Amúgy meg egyáltalán nem kell terhelés alatt váltani, váltani is tudni kell, nem csak a gombot nyomkodni. A szavaiból azt veszem ki, hogy egy jól használható, megbízható bringát szeretne, ezért adtam neki tanácsokat, amitől sokkal megbízhatóbb lenne a bringa. Egy normális boltban nem probléma egy-két, esetleg három alkatrészt lecserélni egy bringán még újonnan. Az altusról még annyit, hogy próbáltad már? Meglepődnél, hogyha kipróbálnád. Vilmos síkon használja, és fokozatosan váltva éri el az utazósebességét elmondása szerint. Utazón meg megfelelő fokozatban akár egy fakanál is megállja a helyét hajtókarként, mert csak a sebességet tartod vele, nem izomból nyomod.

Elküldve: 2013.07.09. 17:01 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: őszintén szólva nem sok mindenben értünk egyet, :) de amiben igen, neki jelenleg arra sincs feltétlenül szüksége.

A hajtómű. Ha nekem megfelel a Mecsekre fel-alá izomból az oktalinkes 2011-es Alivio, neki is, sőt, itt nem egy-két ember gyűri a Tourneykat több ezer kilométeren keresztül minden gond nélkül. Kérdezd meg Vilmost vagy Horikát. ;) Nem vitatom, hogy sokkal jobb, merevebb, szerintem viszont hobbiszinten pont nem éri meg a többletet. Nekem nem volt se SLX-em, se XT-m, de rajtad kívül szinte mindenki pont azt mondja, hogy hátsó váltóban lehet a legjobban érezni a különbséget még Deoréhoz képest is, amit el is hiszek, mert terhelés alatt lehetne mit javulni. De mindezeknél sokkal fontosabb, hogy venni fog bringát (max. 110-120-ért), nem építeni. Márpedig ilyen bringa nem létezik. Amiket felsoroltál, súlyos tízezrek, úgy hogy szerintem nem is kell. Leírásod alapján még az én bringám se felelne meg neki egyáltalán, ami azért durva. :D

Elküldve: 2013.07.09. 15:15 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Dinice: Nyugodtan, szívesen segítek én is, meg szerintem a többiek is:)

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!