Merida Matts TFS 300-D

Linkelt termék: Merida Matts TFS 300-D
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2015.01.17. 20:02 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv. Nagy dilemma előtt állok :). Erre a vázra épített montim van. Lassan szembesülök azzal, hogy lehet hogy rosszul választottam amikor ilyen cangát vettem. Szinte csak aszfalton, és inkább városban használom. Azon gondolkodom hogy lehet hogy le kellene cserélnem egy cross bringára, mert az megfelelőbb lenne inkább nekem. Ezen belül is egy ilyenre: http://www.testbike.hu/velemeny/trekking/merida-crossway-tfs-300-d. Csak kicsit egyszerűbb felszereltséggel. Arra gondoltam hogy elég lenne egy avid bb7-es fék rá. Szerintetek ésszerűbb választás lenne ez?

Elküldve: 2015.02.12. 13:14 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Köszi a tanácsokat, de sajna már elkelt. :)

Elküldve: 2015.02.12. 12:36 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A fék mizériához: ha jól látom Kecskeméti vagy, oda tök fölösleges a tárcsafék, sokkal inkább a negatívumait (sérülékeny mondjuk egy bringatárolóban) fogod érezni, mint a pozitívumait.

Ha mégis tárcsa, csak a lentieket tudom megerősíteni: BB7 OK, Stroker Ryde-ot ne.

Ha a fékből megelégedsz a v-vel, már egy kategóriát feljebb léphetsz a többi felszereléssel, vagy egyet le az árral (.

Elküldve: 2015.02.12. 12:13 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@kpityu79: Elég jó ajánlat szerintem. Személyes véleményem a fékekről: kuka. Volt Hájas Tróger Rydeom de nem volt valami erős meg állandóan visított.

Elküldve: 2015.02.12. 12:06 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Hozzá értök! Vélemény erröl a hirdetésről:http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/cube-nature-pro-2011-l272750.html

Elküldve: 2015.01.18. 10:41 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@sandorp9: igen, ezért is gondolkodok egy ilyen vételén. Nagyon elhamarkodottan vásároltam, amikor megvettem a montit. Kicsit jobban át kellet volna gondolnom, vagy tanácsot kérnem . Mondjuk nincs ezzel a bringával semmi gond, jó kis bringa, csak szerintem nem arra használom amire kellene . a cross-trekking ideálisabb volna.

Elküldve: 2015.01.18. 08:55 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@kpityu79: azért jók a cross-trekkingek/trekkingek, mert öszvérek; aszfalton a legjobb, igaz nem egy flaszter-master, és földutakat is be tudod velük járni, de nem egy durrvolos gépek... és kényelmes hosszabb túrákon is (szerintem).

Elküldve: 2015.01.18. 08:30 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@ArtWolf: Köszi. Hát nem vagyok az a nagy hajtós bringás, inkább a kényelmesebb felé kacsingatok, de azért megnézem amit ajánlasz. Nem tudom mennyiért tudnám eladni a cangámat, mert annyira nem vet fel a pénz, hogy csak úgy vegyek egy másikat. A monti árát kellene beinvesztálnom, egy másik bringába. Dehát majd meglátjuk hogy alakul. A legjobb lenne megtartani, és venni mellé valami jó kis aszfaltra valót :)

Elküldve: 2015.01.17. 22:20 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@kpityu79: ha csak aszfalton mész, lehet, h érdemes lenne elgondolkodni egy kényelemorientált oútin, vagy cx, gravel bike-on, esetleg egy fitnesz gépen

Elküldve: 2015.01.17. 21:13 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Vándor.: Köszi a választ. Mostmár csak az a kérdés, érdemes-e a montit lecserélni 28-as kerekü cross bringára .

Elküldve: 2015.01.17. 20:59 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Abszolút elég! A bb7-es fék egy nagyon jó mechanikus tárcsafék, ha aszfalton tekeregsz bőven elég a 160-as tárcsa előre hátra és kész is! Sok sikert!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!