Milyen kerékpár kell egy maratonhoz?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2016.08.28. 15:39 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15
Témaindító hozzászólás:

Remélem kapok itt 1-2 segítő hozzászólást, ha a téma nem is pontosan ide vág. De talán egy általános áttekintő helynek jó lehet mások számára is.

Szóval a tavalyi évben vettem egy országúti kerékpárt, amit nagyon szeretek, kb. már majdnem 4000 km-t mentem is vele tavaly júliustól, de rájöttem, hogy a lehetőségek egyelőre felénk korlátozottak és, hogy hiányzik az erdei tekerés.

Ezért gazdája leszek egy Kross Hexagon R6 27,5-es kerékpárnak. Nézelődtem a neten és azt láttam, hogy Miskolc, a Bükk és Borsod megye közelében nagyon sok maraton zajlik.

A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ugyan nem az élmezőnybe vágyva, de 1-2 ilyen maratonon (Kondenzgyík, Szilvásvárad, Bükk pl. kedvéért...) ezzel a bringával el lehet indulni?

Előre is köszönöm mindenki válaszát!

http://www.kross.pl/hu/2016/mtb-xc-275/hexagon-r6

Elküldve: 2019.01.11. 08:40 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

@azaki71: Az összetlós azért gyorsabb lejtőn, mert van tapadása. Merev bringa pattog minden kavicson, a levegőben pedig hiába forgatod a kormányt, vagy húzod a féket. Se fordulni, se fékezni nem tudsz pattogó kerékkel.

Elküldve: 2019.01.04. 18:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: akinek a legtöbb maraton videóját láttam, róla tudni hogy merev farút használ.

Elküldve: 2019.01.04. 16:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

És ha az is össztelós amin a kamera volt? :) Kb annyira gyors egy bicaj amennyire a gazdája elengedi a lejtőkön, nagyon sok múlik a technikán, az összeteló segíthet de nem oldja meg helyetted.

Elküldve: 2019.01.03. 23:54 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

-Nézem az akciókamerás maraton videókat és feltűnt, hogy lejtőn az össztelós kerékpárok gyorsabbak. Ez mennyire valós így, vagy megtévesztőek a felvételek? És ha gyorsabbak, akkor miért gyorsabbak lefelé a merevfarúnál? -Mennyire jellemző az, hogy vannak akik csak beállnak az indulók végére és csak végig túrázzák a verseny távot, útvonalat? (megj: soha nem versenyeztem és nem is voltam versenyen)

Elküldve: 2016.08.31. 08:44 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Pettersson: Szerintem símán. Legalábbis ami a terepet illeti, biztos hogy egy ilyen géppel végig bírsz menni elég sok helyen.

Ami a verseny részét illeti,azt nem ismerem, nem versenyzek, de tekerek elég hosszú túrákat időnként,és azt javaslom, hogyha gyorsan akarsz menni, akkor jól válaszd ki és fújd fel a gumikat, meg olyat tegyél fel, aminek futóéle van középen (pl Schwalbe Smart Sam vagy ilyesmi) és jó kicsi a gördülési ellenállása. A pontosan beállított (nem súrlódó) fékek, verseny előtt rendbe tett járgány fontos, meg legyen egy könnyű műanyag sárvédőd, ivótasakos hátizsák pár szerszámmal és pótbelső, a telefonon működjön a GPS és legyen offline térképed (Maps.Me app a kedvencem) meg némi ennivaló. A sós lehetőleg teljes kiörlésű keksz nekem bevált, 3 csomag elég volt 126 km-es egynapos kényelmes tekergésre úgy hogy indulás előtt is ettem egy kicsit. Nem romlandó, van benne lassan felszívódó kalória, meg só mert úgyis kiizzadod. Ja, jó ha tudod merre vannak az ivókutak, én legalábbis olyan 5-6 litert fogyasztok százon, plusz a mosakodás. Naptejjel kend be a karod és arcod, nyakad, mert csúnyán le lehet égni több óra tűző napon akkor is ha nem a hasad sütteted.(tapasztalat) Plusz legyen egy jól szellőző sisakod,gyorsan száradó technikai ruházatod (sportboltban kapható minőségi műszálas póló, stb) mert meleged lesz.nagyon. A láthatósági mellényt se felejtsd el, városon kívül.

Valószínű az általad választott gép egy könnyű aluvázas bici, szóval ne nagyon verd oda a sziklákhoz és ne őrültködj olyan nagyon. Arra inkább a nehéz acélvázas monti vagy a nehéz vastag aluvázas DH gépek valók.

Elküldve: 2016.08.28. 15:49 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

Ez engem is érdekelne, bár inkább olyan szemszögből, hogy melyek azok a maratonok, ahová nem kell monti, CX/gravel gyík is el tud menni kényelmesen (szintén részvétel a fontos szinte). Drótszamáron Elek Norbi indult a gravel gépével, remélem nem az az egyetlen 35-40c gumi kompatibilis verseny :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!