Milyen nyerget vegyek?

1-13 (13 hozzászólás)

Elküldve: 2014.04.22. 19:10 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!A gyári Ktm ülésem akarom lecserélni valami kényelmesebb darabra,ami hosszabb túrákon is komfortos!Hiába használok biciklis gatyát 100km fölötti túrákon igen csak fészkelődök rajta!Valakinek van valami jó tapasztalata esetleg?köszi.űdv.

Elküldve: 2014.04.22. 21:59 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@milanos: Argo-t biztos, itt Gyulán 3boltból 2ben van, kicsit vastag, gyors vágtára nem is való, de hosszú túrákra csak ajánlani tudom... A DDK-k is jók, és azok talán még olcsóbbak is( http://www.testbike.hu/velemeny/nyereg/f/ddk ) lehet azokra sem árt ránézni. Ezek szerintem mindenhol kaphatóak az ár/érték arányuk miatt...

Elküldve: 2014.04.22. 21:43 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@sandorp9: Szia!Az Argót már tegnap én is kinéztem itt tényleg jó lehet!Hát igen én sem akarok ezen spórolni végülis a kényelemről van szó!:)Körülnézek egykét boltban majd szerintem,habár nemtom tartanak e ilyeneket?!

Elküldve: 2014.04.22. 21:35 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@Zero-X: Aha látom!Jól is néz ki!Csak szerintem elég sportos lehet ez is amennyire persze igy ránézésre meglehet itélni,hasonló a ktm-hez.

Elküldve: 2014.04.22. 21:30 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@ArtWolf: Köszi!Ez tényleg jó ötlet akár a cipő próba!Igy talán tényleg be lehet kalibrálni,hogy elférek-e rajta kényelmesen...habár gondolom azért a gyakorlatban fogom igazán megismerni jópár óra ügyörgés után!:)

Elküldve: 2014.04.22. 21:27 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@milanos: acélvázas bringán a rugós nyeregcső+ Selle MonteGrappa Argo nekem nagyon bejött, viszont az alu bringán a merev nyeregcsőre egy Selle SMP TRK-t (trekking) használok, és eddig jobb. mint a Trek gyári SSR-je. Amúgy meg nyergen szerintem nem szabad spórolni...

Elküldve: 2014.04.22. 21:24 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@XCode: Hát igen mondasz valamit:)!Nem egyszerű jó nyerget találni mivel kinek ez jön be másnak meg az.Mindenkinek más a seggberendezése!Én is egy éve használom ezt de furcsa mód csak most érzem úgy,hogy váltani kéne.A Selle Monte Grappa Argót már én is néztem itt a véleményeknél,tényleg sokan irnak jó véleményt róla.Bár kicsit bumszlinak tünik:) de ha kényelmes akkor spongyát rá,úgyis rajta ülnék nem látja senkiD:)!

Elküldve: 2014.04.22. 20:23 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@ArtWolf: Viccet félretéve. Kinek a térd, kinek a derék fontos. Én gyakran kényszerülök megtömni a hátizsákot, ez pedig sokat levesz a rászkódásból.

Elküldve: 2014.04.22. 20:16 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@ArtWolf: "Jó akkor holnap visszacserélem." ;)

Elküldve: 2014.04.22. 20:14 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Zero-X: Én nem ajánlanám a teleszkópos nyeregcsövet, mert berugózáskor gyakorlatilag megváltozik az ülésmagasság, ami nem tesz jót a térdnek - legalábbis az érzékeny térdűeknek nem ajánlott, én megérzek 1 centit is...

Elküldve: 2014.04.22. 20:12 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@milanos: Én ezzel a kombóval maximálisan elégedett vagyok:

Bontrager SSR nyereg + Spyral Touring teleszkópos nyeregcső

Elküldve: 2014.04.22. 20:11 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@milanos: Mindenképp vegyél üléspróbát! Tök hülyének érzed majd magad, ahogy a seggedhez szorítod a vadiúj nyerget, de a boltos nem fog hülyének nézni, sokszor látott már ilyet! :) Egyébként én az XCode által említett márka Sure típusú nyergét használom, nekem nagyon bevált ez is, és még olcsó is volt :)

Elküldve: 2014.04.22. 19:55 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: Könnyebb feleséget választani, mint megfelelő nyerget. A Selle Monte Grappa Argo ülőkét dicsérik itt sokan. Ez amolyan félig sportos, félig porhanyós nyeregnek tűnik. Próbálkozhatsz még elasztomer bakokkal alátámasztott túranyereggel. Több gyártó is kínál ilyeneket. (Meggyőződésem: nem tetszenek majd neked, mert szélesebbek, vaskosabbak, nehezebbek a sportnyergeknél.) Beszélhetnénk még a rugós alátámasztású túranyergekről is. Sajnos a használható példányok megfizethetetlenül drágák.

Tapasztalatom szerint a rezgéselnyelő alátámasztás többet nyom a latban, mint a habos vagy kocsonyás, pihe-puha ülőfelület. A csillapított nyergen többet kibír a fenék. Három-négy óra folyamatos ücsörgés után azonban minden ülőke kényelmetlen.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!