Mire cseréljem Shimano BR-M355 tárcsafékemet?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2016.02.07. 15:06 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18
Témaindító hozzászólás:

Iszonyat hangja van gyenge hiába állítgatom a problémák megszűnnek de hamar visszajönnek fékbetét cseréje se segített.

Szóval csere. De mire?

Valami nem horror árú megbízható erős középkategóriás fék kéne.

Elküldve: 2016.02.10. 16:55 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

A legjobb ár/érték aránya szerintem a shimano slx féknek van, de egy deore fék is nagyon jó választás. (én az slx re mennék rá) A formula sokkal nagyobb fékerővel bír, de nem egyszerű beállítani, az Avid (sram) csak a nagyon drága verziói jók szerintem, a Hope mondjuk tökéletes és nem is szidja soha senki, de enyhén szólva drága dolog. Hayes, tektro t nem ismerem közelebbről, de szerintem a shimano egyértelműen uralja a középkategóriát.

Elküldve: 2016.02.09. 10:30 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@bottecchiabp: nem feltétlenül. Mert bizonyos márkák belépőszintű fékjeit szinte egyöntetűen szidják, és összehasonlítva hasonló árkategóriás szettekkel ipari hulladéknak minősülnek. Szóval az ár sem feltétlenül minden, de nyílván van reláció az ár és minőség között.

Elküldve: 2016.02.08. 20:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ha nyugodt életet akarsz, vegyél egy szett Avid BB7-est. Bowdenes. De fog, mint a disznó, és nincs baja.

Ha jobbat akarsz, akkor egy jó mély zsebbenyúlás után egyél egy magasabb kategóriás hidrásat. Ha mákod van, jó lesz. Ha nem, akkor felülsz te is a szopórollerre, és egyre több pénzért egyre nagyobb agybajt kapsz.

Sajnos minden márkából van egy halom szar fék, ha van aki jön, hogy a "Formula a tuti", akkor jönnek 3-an, hogy ők "pont" beszopták vele. Ugyanez Aviddal, Hayessel, Shimanoval (utóbbi három márkára én is tudok mondani példát, az utolsó kettő ráadásul saját).

Sajnos nincs tuti vétel, pláne nem horror ár alatt.

Elküldve: 2016.02.08. 15:09 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

@johnny336:

de azt azért gondolom leszögezhetjük hogy tárcsafék és tárcsafék közt van minőségi difi. Vagyis egy kezdő árú szett nyilván minőségben is a sor vége.

Elküldve: 2016.02.08. 10:35 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Még a leánykori nevén M445-ös féket használom, ami pontosan ugyanez a design, és technika. Semmi bajom soha nem volt vele. Cimborának sem. Egyéb ismerősnek sem, akiről tudom, hogy ilyet használ. Itt beállítás és karbantartás probléma lesz.

Elküldve: 2016.02.07. 21:40 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szia, Ha jól látom a neten, ez egy hidraulikus tárcsafék, ami már alapból nem a komolytalan kategória. Ha gyenge és vacakol, az a hibás beállításokból és a karbantartás hiányából ered.

-gyengeség: levegős a rendszer, légtelenítsd. kb 10 ezer környékén lehet kapni légtelenítő szettet, meg vegyél egy liter Shimano ásványolajat. (más nem jó és tilos! Igen, egy litert, a fékolajat azért a jövőben nem árt legalább 1-2 évente cserélni, és ez a típusú olaj nem romlik meg a polcon állva.) Nekem egy pár Saint M810 fék van az Iron Horse bringámon, tettem fel fotókat a légtelenítésről, használhatod szerelési útmutatónak, meg lehet hogy Youtube-n is van pár ilyen videó. Tartsd be pontosan az utasításokat! És nehogy olaj menjen a fékpofára meg a tárcsára.

-Gyengeség 2. ok: túl kicsi és/vagy kopott/olajos zsíros féktárcsa: Ha például 90 kiló vagy, vagy vadul tekersz, a 160 mm-es tárcsa NEM lesz elég, tegyél 180-ast vagy 203-ast adapterrel. De előúször takarítsd meg azt a tárcsát meg fékpofát egy kis denaturált szesszel vagy körömlakklemosóval vagy más jól párolgó oldószerrel.

Zaj: nekem akkor ad hangot, ha vizes sáros mocskos a tárcsa.

Elküldve: 2016.02.07. 17:35 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

Shimano Deore (BR-M615) féket használok december eleje óta, eszméletlen ereje van, légtelenítés egyszerű, ahogy minden más szerelés is. Kompatiblis Ice-Tech betétekkel is, legjobb középkategóriás fék.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!