Olajzás utáni darabos hajtás.

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2014.09.01. 12:27 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító hozzászólás:

Üdv. Érdeklödnék, hogy találmozott-e már valaki ilyennel. Leolajoztam a láncot és utánna ha hátul a középsö két fogaskeréken van a lánc akkor daráló érzés a hajtás. Az elsö fogaskeréken is a középsön van a lánc.Motip teflonos olajat használok. Már másodszora járok igy vele. Ötlet vagy tanács?

Elküldve: 2014.09.20. 18:37 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Na ugy néz ki, hogy meglesz, hogy az oka a darabos hajtásnak. Olajzás elött, eddig (2x) lekezeltem a láncot egy-Velo by Baufix- nevü tisztítószerrel. Ugy néz ki, hogy ez teljessen kimoshatta a kenöanyagot a szemek közül, és csak 40-50 km-rel az olajzás után mult el a darabosság ( gondolom addigra lett teljessen kenve a lánszemek köze. Ma ez nélkül csináltam, és olajzás után tökéletes a lánc mozgása. De azért köszönöm az ötletezést nektek.

Elküldve: 2014.09.05. 10:50 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@kpityu79: először én kitisztítanám. áztasd be benzinbe vagy nitros üzemanyagba vagy brigéciolba (benzinkútnál tudsz venni. jól rázd össze meg áztasd, aztán egy beáztatott (benzinbe vagy amit épp használsz ronggyal is ess neki. ezután törölgesd le és várd meg amíg megszárad ezután olajozd be. Kevés olaj kell rá! Járasd át olajosan, hagyd hogy a szemek közé bemenjen aztán töröld le a felesleget, csak porfogó lenne Nekem bevált olaj: Rohloff. Ezt is kibróbálhatod. Minden görgőre egy lencsényi csepp elég

Elküldve: 2014.09.04. 21:14 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@elemér: Hoppá, az igen.... És ezért fordulhat elö, hogy csak olajzás után érzödik darálás a 4-dik, 5-dik fogaskeréknél? És igen, ezeket használom általában, de nem ugrál rajtuk a lánc Akkor lehet, hogy az orvosság a lánc csere?

Elküldve: 2014.09.04. 21:06 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@kpityu79: Láttam már 3 napos kmc-t megnyúlni....

Elküldve: 2014.09.04. 20:18 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@elemér: Hát az elég gáz lenne :) , mert 1 honapos a bringa.

Elküldve: 2014.09.04. 20:09 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Ha mindig azon használtad eddig amin éppen darabosan mozog, az bezony láncnyúlás....

Elküldve: 2014.09.04. 19:52 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@GM_Flash: szépen vált lefelé, és fölfelé is. Ha egyesével, és ha kettesével szeretném váltani, akkor is tökéletessen vált. Nem ugrál a lánc egyik fogaskeréken se. Most hogy mentem 30-40 km az olajzás után egyre szebb folyamatosabb a láncnak a futása azon a két fogaskeréken is amin eddig darált.

Elküldve: 2014.09.04. 18:22 GM_Flash 

  • GM_Flash avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 20

@kpityu79: Én megnézném először a helyedben a hátsó váltót. Teszteld le, hogy egy "kattintásra" egy fogaskereket ugrik-e és ezt zökkenőmentesen, folyamatosan teszi-e. Ha nem, akkor szerintem a váltóbovden feszességével van a baj és azt kell beállítanod. Az új bicajoknál is megeshet, hogy valami tökfejű rakta össze a váltót idióta módon. Ha nem folyamatosan és megfelelően irányíthatóan vált, akkor az a baj. Még ami lehet, hogy a fogaskerekek közül valamelyik hibás és a láncot dobálná át a másikra. Ez persze a láncot is odavágja, a meghibásodott lánc pedig a többi fogaskereket.

Elküldve: 2014.09.01. 16:00 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@XCode: Majd megnézem, de az a fura hogy csak 2 fogaskeréknél csinálja, pont amikor egyenessen áll lánc.

Elküldve: 2014.09.01. 15:53 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kpityu79: Nekem már csak egy ötletem van: ki kellene próbálni a kencét egy másik bicajon, ha van a közeledben egy, illetve csinálj tapintási próbát a kencével. Ha van benne valami szemcsés anyag stb., bizonyosan megérzed.

Elküldve: 2014.09.01. 15:38 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@XCode: Majd megprobálom másik olajjal, ha ez már egy kicsit lekopik, de attól még jöhetnek az ötletek.

Elküldve: 2014.09.01. 15:22 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kpityu79: Kár, mert még lettek volna ötleteim! :) Tréfát félre: ezek után megadom magam. Nem bújhatok ki a bőrömből, csak ezt tudom elképzelni: véletlen egybeesés folytán jelentkezett a "darabosság" éppen kenés után. Magyarán: nem az olajozás körül van a bibi. Mindenesetre kíváncsi lennék, mit mondanak az okkult tanok követői.

Elküldve: 2014.09.01. 15:09 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@XCode: Szia. Az a helyzet, hogy ez egy 3 hetes új bringa.

Elküldve: 2014.09.01. 13:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kpityu79: A jelenség talán összefügg a kenéssel, talán nem. Hasonló esetben megnézném, kopottak-e a nevezett lánckerekek, mennyire kopott a lánc, jól van-e beállítva a hátsó váltó. Azután porra, homokra gyanakodnék, amit a kenőanyag fellazít a görgők belsejében. Próbálkozhatsz más kenőanyaggal is, de szerintem nem az olajjal lesz baj. Kopott, nyúlott láncra gyanakodnék elsősorban.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!