Roller trainer tapasztalatok?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2011.10.26. 21:29 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62
Témaindító hozzászólás:

próbált már valaki hasonló rollert? http://s.wiggle.co.uk/images/taxc-antares-zoom.jpg Igazából sajnálom rá a kb 50ezer ft-ot és arra gondoltam csinálnék egyet. A kérdésem az lenne, hogy megéri belevágni, vagy esetleg vannak termek, ahol csak bérletet veszek és viszem a biciklimet és tudok Biciklizni? Bármilyen tapasztalat érdekelne :D

Elküldve: 2013.01.10. 22:56 kgyula 

  • kgyula avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

@csepregi: Úgy tudom, hogy Seregély Márta (Biondo bike) tart görgős edzést. Üdv.

Elküldve: 2013.01.05. 17:40 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

nekem pont ugyan ilyen szabad görgőm van mint amilyet csepregi belinkelt. ég és föld a különbség a valódi tekerés és a szabad-görgőzés közt. pl.: tekersz görgőn 60-nal, hirtelen elféradsz :D, leállsza hajtással és rá2 -3 másodpercre a bringa már cak 15-20-szal menne előre :). szóval kicsit veszélyes. Állóképességet lehet rajta fejleszteni kevésbé felfújt gumikkal, a nagyobb áttételeken, plusz fajinul testre lehet szabni rajta a bringádat. hátránya továbbá hogy szinte biztos hogy venned kell trénrgumit is, kapásból 2 db-ot, mert a mezei aszfaltgumikat megeszi reggelire :D Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Elküldve: 2011.11.01. 12:46 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@csepregi: én már próbáltam szabadgörgőt, és kész életveszély. 20 perc alatt sem volt olyan, hogy egyszerre 30mp-nél többet voltam rajta. Biztos, meg lehet tanulni, de nagyon nehéz. Én pont most akarok venni görgőt(már folyamatban van), és én mágnesfékeset veszek. Arról nem tudsz leesni, olyan mint a spinning, csak a saját bringádon ülsz, én nem kell több ezer Ft-ot fizetni egy-egy óra edzésért. Ezt csak egyszer kell megvenni, és utána csak használni. Használtan már Mo.-n is egész jókat kapni olcsón. Pl.: http://apro.bikemag.hu/browse/edzes-energia/gorgo/tacx-sirius-t1435-l3585.html ennek az új ára valahol 60-70e forint körül van, és bátyám szerint(mert neki van) nagyon jó. Ezen az oldalon találsz egy piros Roto görgőt is 30e-ért. Én azt veszem meg, még a héten.(tehát az ne nézegesd nagyon)

Elküldve: 2011.11.01. 12:32 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

Az biztos, hogy ez van a legközelebb a valódi bringázáshoz, de külön meg kell tanulni tekerni rajta. Én személy szerint nem szeretem a görgőt (egyik fajtát sem), de télen néha rákényszerülök sajnos az időjárás miatt. A mágnesessel lehet erősíteni is, míg a szabad görgővel nem. Az lenne a legjobb, ha ki tudnád próbálni mindkét fajtát (min. 1 óra, mert az már elég sok ahhoz, hogy ne essen jól). Utána pedig el tudnád dönteni, hogy melyiket szeretnéd csinálni, de elég nagy elszántság kell hozzá! A spinning ilyen szempontból sokkal jobb. Esetleg próbáld ki azt is.

Elküldve: 2011.10.31. 19:30 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

szia Csak télen is szeretnék tekerni a biciklimmel és a szobabiciklit unalmasnak tartom, az ilyen görgôs megoldáról meg azt olvastam, hogy ez adja át legjobban a biciklizés élményét. Ezért gondoltam jó lenne kipróbálni a dolgot, de eddig csak külföldi oldalakon néztem és ott elég drágán láttam... Még annyi, hogy mágneses görgôt még nem próbáltam.

Elküldve: 2011.10.27. 10:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@csepregi: Nekem Tacx Ecotrack-om volt. Az a full alap változat. Még összecsukni se lehet, de amúgy teszi a dolgát és kész. Azt tavaly 12e-ért adtam el használtan, mert nem volt rá szükségem (csak mágnesest használok). Egy két csapágy már kivolt benne. Az Antares összecsukható meg kicsit konkáv a henger, ami miatt állítólag könnyebb rajtamaradni. Pontosan mire is szeretnéd használni. Milyen edzésre? Mert lehet, hogy egy mágneses jobban megfelelne a céljaidnak. Gyártásba én nem fognék bele, mert ha 15e körül kapsz egyet, akkor tuti nem éri meg. 50e-et mondjuk nem adnék érte. Termet nem tudok, ahol van ilyen, de attól még lehet.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!