RST Capa TL kotyogásával lehet valamit kezdeni?

Linkelt termék: RST Capa TL
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2015.04.15. 08:18 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10
Témaindító kérdés:

10 éves és sosem volt szervizelve, lehet javítani állapotán felújítással?

Elküldve: 2015.05.05. 21:57 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Ha nem jön az alja, tedd vissza rugót és a felső kupakokat. Lenyomja láb alját és akkor már tudod alul lazítani....

Elküldve: 2015.05.05. 12:06 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@gabroca: Ha kicsit összenyomod a telót, akkor befeszül annyira, hogy ki bírd csavarni a nyomórúd aljából a csavart (a láb alján). Szóval előbb alul kell szétszedni, csak aztán a tetejét. Most így visszaemlékezve ezt én is beszoptam.

De tény hogy ott nincs túl sok minden. A szimmeringek alatt összegyűlt szmötyit viszont csak így lehet kipucolni. Alapjába véve a nyomórúdnak sem ártana a zsír a korrózió ellen, de ebben elvileg egyik műanyag, a másik alu, tehát nem igényli.

A fenti kupak kicsavarása már elég ahhoz, hogy minden fontos dolgot (azt a rengeteget (: ) elérd. De ha azt összeraktad, utána is ráérsz az alját szétszedni, ha akarod.

Elküldve: 2015.05.05. 11:32 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@XCode: igen, hiába csavarom alul az imbuszt, valami ott belül vele együtt körbeforog. végül is nem sok értelme van tényleg szétszerelni, ahogy sokan írták. össze is rakom, köszi a segítséget!

Elküldve: 2015.05.05. 11:26 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@gabroca: Ezt a típust közelebbről nem ismerem. Próbáltam ábrát vagy mozit keresni a szétszedéshez, de nem találtam. (A SR M2025 jobb oldali lábában felül van egy csavar, amit csak hosszú kulccsal lehet elérni. Talán az RST is ezt a megoldást alkalmazta? Nézz bele a csőbe.)

Elküldve: 2015.05.05. 10:52 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@XCode: most szedtem szét a telot, felül kicsavartam a müanyagokat és kihúztam a rugókat. alul hiába csavarom imbusszal, nem lehet széthúzni a telot. mit csináljak?

Elküldve: 2015.05.04. 22:41 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@gabroca: sipi88 barátunk e helyen ír tapasztalatairól. Csillagkulcs is megteszi. Jómagam a Suntour M2025 jobb oldali kupakját tekertem huszonhatos csillagkulccsal. Működik. A másik kupakot ronggyal bebugyolált vízpumpa-fogóval szedtem le, mert nem volt megfelelő méretű csillagkulcsom (s mint utóbb kiderült a bal oldali kupak nem is menetes). Óvatosan kell ügyködni. Ha visszatekered a kupakot, ne húzd meg túl nagy erővel, mert a műanyag valószínűleg nem bírja.

A gyári célszerszám drága, és aligha tökéletes. Első használatkor szétment.

Elküldve: 2015.05.04. 22:09 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@gabroca: a tetejét kitekerni (úgy jön ki rugó és társai) asszem valami bütykös szar kell, de megteszi a körbeszigszalagozott papagájfogó is... más célszerszámot nem igényel.

Elküldve: 2015.05.04. 17:18 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@Krupcheck: köszi, de nem kell speciális kulcs hozzá remélem...

Elküldve: 2015.05.04. 10:05 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@gabroca: Nem kell hozzá olaj. Egy spirálrugó van benne, meg egy gumibak, és csókolom.

Zsírból én szilikonzsírt szoktam használni a teleszkópjaimhoz. Valami 2-300 Ft volt egy tubus a kenőanyagboltban, 2 féle volt, én a keményebbet kértem, mert az nem folyik le 40 fokban sem. Ezt javaslom a becsúszószárakra, szimmeringekre. A belsejében a rugót akármilyen gépzsírral bekenheted, ami nem ragad túlzottan.

Elküldve: 2015.05.04. 09:50 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@elemér: köszi sosem szedtem szét telot, azt sem tudom hogyan kell és milyen, más mindent pedig én szerelek

Elküldve: 2015.05.04. 09:43 gabroca 

  • gabroca avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@Krupcheck: köszi a választ, szereljem szét a telot? még sosem volt...hogyan kezdjem el? milyen olaj kell hozzá?

Elküldve: 2015.04.15. 21:55 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Na elárulok egy titkot. Ha kiszedhető belőle a persely a láb tetejéből, akkor az alsó részre kell tekerni 2-3 kör barna színű ragasztószalagot, olyan szépen szorosan. Amit a dobozokra használnak azt a fajtát.... Szorosabb lesz az illeszkedés a lábban, így a becsúszó is szorosabb lesz. Nem kókány, az egyik cégnél konkrétan leoktatták ezt, és működik!

Elküldve: 2015.04.15. 12:27 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia.

A kotyogást le kell szarni. Nekem is volt, 1 éves korában (kb. 12 évvel ezelőtt) már kotyogott, az azóta is olyan, de működik. Szimmering készlet nem beszerezhető hozzá, gyártatni meg nem gazdaságos, tekintve, hogy a jelenlegi ilyen telót, ami a családban szolgál, 2000 Ft-ért vettem.

Egy takarítást/újrazsírozást viszont mindig jó néven vesz. Nem egy atomreaktor, ha minimális műszaki érzékkel rendelkezel, vagy nem okoz fejtörést egy robbantott ábra (sztem a neten fellelhető, de anélkül is meg lehet csinálni), akkor nyugodtan nekifoghatsz otthon is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!