Scott Speedster S50 használt jó vétel?

Linkelt termék: Scott Speedster S50
1-22 (22 válasz)

Elküldve: 2015.07.04. 09:35 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Most fogok megismerkedni az országútiak világával a gyakorlatban. Jó ideje szemezek a gondolattal, és pár hete eléggé beleástam magam a témába. Hosszú keresgélés után rátaláltam egy sztem nagyon jó ajánlatra. Találtam egy Scott Speedster S50-et 120ezer Ft-os áron egy helyi bringa boltban. Ezt viszont én kicsit keveslem, hisz százzal olcsóbb mint a lista ára. A boltos azt mondja h nagyon kell neki a pénz. Azonban én félek h sérült a váz vagy a karbon villa.

Tehát a kérdésem az lenne, mire kell kifejezetten odafigyelni egy országúti kerékpár vásárlásakor? Nagyon beleszerettem az S50-be, minden vágyam már jelenleg hogy elhozzam de nem akarok rossz vételt csinálni!

Köszönöm a segítséget! Jó utat és hátszelet! :)

Elküldve: 2015.07.13. 17:06 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@Solfrutta: Köszönöm a gyors és precíz választ, megnézem mit tehetek vele amint jobban leszek, egyelőre nincs annyi erő a bal kezemben h fel feszítsem a gumit. :(

@OKdoki: és @ArtWolf: köszönöm a jókívánságokat, tanultam az esetből, legközelebb okosabb leszek. Vagy nem :D A lelkesedés viszont nem csökkent, már az új sisakot is beszereztem. Alig várom, h újra gépre ülhessek. Ma szépen rendbe tettem, csak úgy csillog-villog ebben a napsütésben.

Elküldve: 2015.07.13. 10:19 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Csööpi: bakker, ekkorát esni, ráadásul az első túrán... Vigyázz magadra hé! :) jobbulást kívánok! :)

Elküldve: 2015.07.13. 09:49 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Csööpi: Jobbulást! Remélem épp ellenkezőleg, azaz nagyszerűen fog folytatódni az outis kalandod!

Elküldve: 2015.07.12. 23:57 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@Csööpi: Shimano Sora ST-3303 a típusjelzése. A rögzítőcsavart kilazítod (kívül a gumi alatt a kis horpadásnál van, 5-ös imbusz), visszahajtod a kart és meghúzod a csavart. Ha nagyon gyűri a bandázst akkor le kell tekerni utána.

Elküldve: 2015.07.12. 20:11 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@Csööpi: ahogy elfordult, úgy vissza is fordul szerintem... gondolom nincs meghúzva rendesen a szorító bilincs pont ezért, hogy esésnél inkább forduljon, mint törjön... de lehet jobb lenne megpiszkálni a bandázst, nehogy komoly gebasz legyen

Elküldve: 2015.07.12. 18:43 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@sandorp9: Köszönöm! Igyekszem! :)

Amúgy ez már tényleg kissé off ebben a topicban de az alkatrész menüben nem tudok új témát nyitni pontos termékmegnevezés nélkül, és nekem most pont ez a bajom.

Valaki megtudná mondani ez milyen váltókar? Mármint oké hogy Shimano Sora Triple, de mi a pontos neve? Ha rákeresek erre, akkor csak olyat dob ki amin van visszajelző, vagy olyat amin külön kar a váltó. Pontosan ilyet nem. Illetve mint látható az esés következtében kissé elfordult jobbra a bal eszköz, bandázs bontás nélkül visszalehet ezt erőszakolni a helyére, vagy nem érdemes inkább bolygatni a dolgot? Működik, és relatív kényelmes is így.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/11239662_1013550588678582_738725313009909156_o.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/t31.0-8/11732041_1013550582011916_734475097538985742_o.jpg

Válaszokat ismét köszönöm! :)

Elküldve: 2015.07.12. 09:33 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@Csööpi: Jobbulást!

Elküldve: 2015.07.11. 18:09 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@kpityu79: Köszönöm! Elvileg 3 hét a forrás.. szomorú vagyok, hogy most vettem a kerékpárt, és máris nélkülöznöm kell..

@tiberius: Nem akartam feladni az első túrámat. Hajtott előre az önbecsölés, hogy már csak azért is megcsinálom. Hetek óta vártam a napot, hogy végre tekerhessek. Meg mondom, nem volt vészes, csak támasztékként használtam a bal karomat.

Elküldve: 2015.07.11. 17:58 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Csööpi: Elég komoly,hogy törött vállal tekeregtél még egy csomót.Az első túra nem volt igazán szerencsés,de legalább élsz.

Elküldve: 2015.07.11. 17:57 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Csööpi: Fuuu, jobbulást :)

Elküldve: 2015.07.11. 17:54 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@sandorp9: Laza 30al közeledtem egy körforgóba amihez egy lejtő vezetett. A táblát vizslattam, hogy hol kell kimennem a forgóból és fel sem tűnt, hogy a lejtő egy pillanat alatt felgyorsított majd 50re. (óra szerint 47.5) én meg megijedtem, ennyivel nem rongyolhatok bele egy körforgóba. Hozzá értem a hátsó fékhez, nem erősen, csak lassítás reményével. Kerék ki oldalra, én előre. Vállam ért le elsőnek, majd a fejem. Sisak mint látod rommá törött, vállamat meg csak itthon, még 110km megtétele után kezdtem el menthetetlenül fájlalni. Addig elvoltam a tompa fájdalommal. (Velencei-tó kört tettem, illetve onnan haza az esés után. ) Tanulság.. Sisak nélkül sehova, még ez a 2500ftos x-fact is éltet mentett! Illetve az adrenali veszélyes, mák h nem mozdult el jobban a kulcscsont a túra alatt. :)

Elküldve: 2015.07.11. 17:42 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@Csööpi: ÚÚÚ az igen! :O És ezt hogy?

Elküldve: 2015.07.11. 16:48 Csööpi 

Elküldve: 2015.07.07. 14:59 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

Akkor amint jön a fizu már veszem is! Nagyon odavagyok már, tegnap kellett volna jönnie, hétvégén meg már mennék le a géppel balcsi kört tenni, illetve pénteken a Hungaroring-re.. Remélem minden rendben lesz! :)

Elküldve: 2015.07.05. 23:39 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Csööpi: Egyetértek OKdoki-val, hozd el, ha rendben van a váz! Esetleg kérd meg, h a váltót állítsa be, és lesz egy patent géped! :) Aztán várjuk a képeket! :)

Elküldve: 2015.07.05. 19:42 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@OKdoki: Én is így gondolom. Most nyitottak meg nyár elején, öregember már, elvileg versenyző múlttal. (a nevét nem kérdeztem meg sajnos. :( ) Szóval ha a váz okés akkor érdemes elhozni. Köszönöm a válaszokat! Ha minden jól megy a hét elején itt lesz! :)

Elküldve: 2015.07.05. 19:02 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Csööpi: Ja értem. A karbon alkatrészek általában javíthatók, de a villával nagyon vigyáznék. Csak profik kezébe. Még így is inkább újat. Az alumínium váz kevésbé javítható, vagy nem éri meg vagy nagyon csúnyán. Viszont ha Övé a bicikli, akkor értem már a kedvező árat, és valószínűleg nem akar becsapni (elvégre bicikli javításból él, és a jó hírére csak kénye!?). Ha viszont a váz jó, akkor a többi nem olyan érzés cserélni. Arra gondolok, hogy a legtöbb alkatrész úgy is cserés lesz előbb-utóbb az amortizációval. Ok, nem a kormány, nyeregszár vagy a stucni, de az nem akkor érvágás és lehet ha pontos méretre vagy kényelemre akarod belőni, így is cserés lesz ez vagy az. Mint ahogy a kormány bandázs és a gumik is, stb.

Elküldve: 2015.07.05. 18:26 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@OKdoki: Mármint a bringa használt-e? Persze! Ezt nem említettem de gondoltam egyértelmű. Bocsánat. Igen használt, ez látszik is rajta, kisebb használatból adódó karcok vannak rajta, pl a fék szélén látszik h párszor falnak lett támasztva, vagy csúszott a földön, a vázon is vannak itt-ott karcok. Az az állítás, h ővé a keró, nem is hozza le a boltba, csak mikor rákérdeztem van-e outija kb ennyi pénzért akkor említette meg, mert kell neki a pénz. Utána néztem neten, nem találtam hirdetést hogy valaki keresne egy ilyet, szóval kétlem h lopott lenne.

Tehát akkor a hegesztési pontokokat vizsgáljam. Rendben! Amúgy belehet fürödni egy ilyen vásárral olyan mértékben h teljesen szemetet vegyek? Pl ha ne adja ég eltörök alattam a váz, vagy a karbon villa azt lehet javítani és ha igen megéri? (még mindig az új ára alatt leszek?)

Köszönöm a segítségeket amúgy! :)

Elküldve: 2015.07.05. 18:09 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Csööpi: Hátsó gumi? Használt lenne? Egyébként ezzel sincs semmi baj. Ezért a pénzért annyira olcsó, hogy nyugodtan megmondhatná, hogy valakinek nem jött be, az első néhány száz km után. (?) Ha szemrevételezve semmilyen hibát nem találsz rajta, akkor így is simán megéri. Minden hegesztési pontot nézz át, hogy nincs-e rajta repedés. Nézd meg, hogy minden egyenesnek tűnik-e? Nyeregszár, kormányszár, stb. A váltó valószínűleg csak egy beállításért kiált.

Elküldve: 2015.07.05. 15:05 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

@ArtWolf: Eredeti festés van rajta, és minden más is eredeti, kivéve a hátsó gumikat. Próbakört mentem, talán annyi, h a fékváltókart nagyon be kell nyomni h váltson de nem tudom h ez mennyire normális? Azonban miután kattant szépen váltott, a fékek fogtak.

Sajnos mivel nem vagyok szakértő és ez lesz az első outom fogalmam nincs mit kellene éreznem. Egyedül az élmény maradt meg, h felültem egy kevesebb mint 10 kilós gépre és repültem! Hihetetlen volt. :)

Elküldve: 2015.07.04. 11:16 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Csööpi: Ha újra lett festve, azt észre lehet venni szerintem, és akkor gyanús, h sérült. Nézd át alaposan a vázat és a villát komoly ütődés, és bármilyen repedés után kutatva, ha nem találsz, és a gyári felszereltségnek megfelelő cuccok vannak rajta, akkor vidd el egy próbakörre, ahol csinálsz komoly gyorsítást, végigváltod a fokozatokat, csinálsz vészfékezést. Ki fog derülni, ha valami nem kóser, és akkor nem szabad megvenni, egyébként pedig hajrá! :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!