Segítség! Kerékpártartó hátsó ajtóra

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2016.06.13. 18:40 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Szeretnék venni egy kerékpártartót. Mivel sedan típusú autóm van vonóhorog nélkül(Renault Fluence), kinéztem egy ilyen http://menaboaruhaz.hu/termek/10-menabo-steel-bike-3-kerekpartarto-hatso-ajtora típusú tartót. A lényeg, hogy azért ez lenne a választás, mert elvileg nem takarja ki a lámpákat. Tehát nem kell pót lámpasor, nem kell külön csatlakozót csináltatnom az autóra. A kérdés pedig az lenne, hogy a lökhárítóval érintkező rész és a kerékpár tartó sín között, mennyi a távolság? Amennyiben lenne ilyen szállítója valakinek és megmérné, azt megköszönném! Hívtam a webáruházat ez ügyben, de annyi volt a válasz, hogy mivel az autó típusa nincs benne a litában, ezért nem tud nekem ajánlani tartót. Mert úgy is csak visszaküldeném ha nem jó és szerinte ne is rendeljem meg. Én pedig úgy gondolom, hogy nem lenne ez rossz nekem. Erről vélemény? Igaza van? A válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2016.06.16. 11:16 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Bisza: időnként utána szoktam húzni, mint írtam, nekem avval volt gond, hogy a gumidarabok elcsúsztak. Mivel a csomagtérajtó oldalán a kampókat semmi nem védi attól, hogy oldalra elcsússzanak, csak a feszítés, így a jobbra-balra korcsolyázó tartó elrángatta őket a helyükről.

Én biztos nem locsolgatnám a hevedereket, de valószínűleg tényleg működik az elv. Én az utánhúzásra esküszöm. Mellesleg nem (csak) attól lazul meg, hogy megnyúlik, hanem attól, hogy valamennyit vissza tud csúszni a heveder szorítópofáiban, illetve az egész rendszer a "helyére mozog", és ott újra rá kell húzni.

Elküldve: 2016.06.16. 07:08 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Megoldódott a probléma! Írtam a korábban említett boltnak. Nagyon gyorsan és korrekten válaszoltak. Az volt a válasz, hogy a gyártó miatt nem ajánlhatja, de az ő ( a válasz író) személyes véleménye szerint jó az autóra, viszont amennyiben nem így lenne készséggel visszaveszik. Meg is vettem a tartót, ami meg is érkezett és össze is szereltem. Azt kell hogy mondjam, jó! Nem takarja a lámpát és a rendszámot sem. Megnéztem a lökhárítót, az merevített, tehát nem fog leszakadni. Kíváncsi leszek a használat során, hogy fog beválni. Kösz mindent nektek!

@Krupcheck A feszítésről halottam egy nagyon jó tanácsot! Bár magam még nem tudtam kipróbálni (most már ki fogom tudni!), de szerintem jó ötlet. Azt mondta egy szaki, hogy a hevedereket vizesen kell feltenni és meghúzni! Mert ha megszárad, olyan feszes lesz, mint a gitárhúr! Viszont amikor esik az eső, akkor csak annyira tud megnyúlni, mint ahogy vizesen meghúztad! Valószínűleg nem te húztad meg rosszul az előző utadon, hanem az eső miatt megnyúlt a heveder! Szerintem ez nem rossz ötlet az ilyen kellemetlen esetek elkerülésére!

Elküldve: 2016.06.15. 18:50 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Bisza: @Krupcheck:

Oké már vágom, hogy miért nem tud előre csúszni. :)

Én SK gyártottam egy Thule Backpac 973 koppintást. Bevált.

Elküldve: 2016.06.15. 16:08 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Zero-X: a szürke és a fekete cső össze van rögzítve egy forgáspontban, amit meghúzva nem is forog el (egyszer beállítod az autóhoz, aztán elvan).

A gumitalp azért nem tud előrecsúszni, mert a csomagtértető alsó pereméhez is oda van húzva hevederrel az egész kóceráj, ami elég hülye szögben ugyan, de lényegében az előrecsúszás ellen véd.

Utóbbira vigyázni is kell, hogy feszes legyen... legutóbbi utunkon úgy jártam, hogy az vszeg kicsit meglazult, mert a gumi tappancsok alá tettem még belső gumit, hogy védje a fényezést. Ez jól is működött eleddig, de mivel hatalmas eső volt, a vízen elkezdett csúszkálni a belsőgumi a fényezésen. A lökhárító alsó peremén felfekvő gumitalpak meg kifordultak, és a csomagtérajtó alsó részéről gyönyörűen fémig csiszolta a cső a festéket.

Mondjuk ehhez hozzájárult az is, hogy a tetőcsomagtartóhoz ahogy hozzáhúztam, az is kicsit feszesebb volt, mint kellett volna, így eleve elemelte, nem volt súly a lökhárító peremén. Szóval a sok óvintézkedéssel sikerült kárt csinálnom...

Nem mondom, hogy eret vágtam, mikor megláttam, mert elintéztem annyival, hogy "oké, most már ott SINCS festék az autómon", de azért érdemes odafigyelni ezekre, te ne járj így.

Elküldve: 2016.06.14. 16:32 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Krupcheck: Köszi! Ez nagyon jó ötlet! meg fogom nézni a lökhárítót, hogy miként van kialakítva. Amennyiben kell és lehet, biztos hogy valami merevítést rakatok rá! @Zero-X: Neked is köszi! Jogos amit gondolsz, hogy elvileg előrecsúszhat, de a fekete cső rögzítve van a szürkéhez, tehát fix a szög amit bezár és így rögzítődik. Annyira nem mozoghat az. Nem? Kezdek elbizonytalanodni. Írok az ebike nak, meglátjuk ők mit mondanak erről. Az adatról infó esetleg valakinek? Köszi mégegyszer mindenkinek!

Elküldve: 2016.06.14. 14:51 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Krupcheck: Engem az aggaszt, hogy a kép alapján a fekete cső a gumitalpakon csak pihen, de nem támaszkodik. Egy nagyobb fékezésnél esetleg előre csúszhat.

Elküldve: 2016.06.14. 14:43 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Zero-X/Bisza: amennyiben a fekete cső szöge állítható a kerékpártartóhoz képest, úgy jó a tároló lépcsőshátúhoz is. Annyi, hogy nem a hátsó ablakon, hanem a csomagtértetőn támaszkodik fel.

Márpedig ha a Loganra felművelték, akkor állíthatónak kell lennie. A hevederek elég jól megfogják, de én 3 bringát nem mernék a lökhárítóperemre terhelni. A hevederek is a csomagtértető peremét húzzák, illetve azért azok is elcsúszhatnak. 2 könnyebb bringával nem szokott gond lenni (igaz a tetőcsomagtartóhoz is ki szoktam kötni plusz hevederrel), de 3-nál én már félnék.

Illetve ha az autód nincs a kompatibilitási listában, akkor nézd meg, van-e valami merevítés a lökhárító érintett részen. Az enyém sem volt benne a Thule-nál, kiderült, hogy ezért. Egy barátom csinált hozzá végül egy zártszelvény merevítőt, amit egy egyszerű, de ügyes szerkezet rögzít a padlólemez egy lyukához, így kompatibilis lett az autó, nem szakad le a lökös.

Elküldve: 2016.06.14. 14:42 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Bisza: Valóban. A Logan rácáfol az elképzelésemre. Így akkor már talán megér egy próbát.

Elküldve: 2016.06.14. 14:11 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Zero-X: Köszönöm válaszod! Viszont az ebike honlapján rákeresel erre a termékre, ott a képeknél egy Dacia Logan hátuljára van rögzítve. Szerintem úgy nekem is jó lenne. Erről mit gondolsz?

Elküldve: 2016.06.14. 13:56 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Bisza: Az ilyen bringaszállítókat kampókkal és hevederekkel lehet rögzíteni a hátsó ajtóra. Sedan esetében a csomagtartó nem elég, mert a pereme alacsonyan van, és a feszítéshez nem tudodnád alkalmas szögben beakasztani. Ráadásul a fekete cső sem támasztkodna fel, mert nem érné el a hátsó szélvédőt.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!