Segítsetek, új vagyok! Milyen freeride gépet vegyek?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2015.08.01. 15:40 Fegyenc Tibi 

  • Fegyenc Tibi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Helló!

Nemrég költöztem ki Ausztriába itt minden sarkon DH, Freeride és különbféle bringa pályába botlik az ember hát elhatároztam én is belefogok de nagyon nem tudok semmit a témáról (persze bringázni tudok MTB-s gyerek vagyok csak komolyabb fába (freeride) vágnám a fejszém) teljesen kezdőként állok a dologhoz ezért kérnék tippeket, tanácsokat szinte mindenben, milyen bringa? mennyi pénz? mennyi idő? szervizelés? hasonló dolgok. Aki ráér és hasznos tanácsokkal tud ellátni annak köszönöm és annak is aki nem. :)

Elküldve: 2015.08.06. 22:27 Szásaaa 

  • Szásaaa avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Szerintem ne a márkát nézd. 1000-1500 euro körülkeress valami jó állapotú használtat. Nézd meg a UMF, Canyon bicókat pl

Elküldve: 2015.08.05. 16:20 Fegyenc Tibi 

  • Fegyenc Tibi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@Szásaaa: arra gondoltam először egy használt gépbe fektetnék be olyan 1000 euro környékéig aztán ha látom magamon hogy megy a dolog és időm is van rá akkor beruháznék egy komolyabbra :) van valami tapasztalatod esetleg hogy milyen márkát kéne keresnem ami azért használtan sem törik ketté alattam? :)

Elküldve: 2015.08.03. 03:09 Szásaaa 

  • Szásaaa avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Szia, én is Ausztriában freerideozok jelenleg :) Szerintem arra figyelj, hogy 160-180 mm körüli telókat vegyél előre-hátra (ezzel még úgy-ahogy lehet mászni is). Mindenképpen legyen láncfeszítő a bicón, hogy ugratások után ne essen le a lánc. Jó kerék, ami bírja az ütközéseket. Széles, erős kormány, hogy tudd irányítani. Strapabíró váz, nehogy széttörjön egy esésnél vagy érkezésnél. Brutál fékek, hogy az ugrások után meg tudj állni. És még sok-sok apróság. Egy olyan 2000-2500 euro. Plusz párszáz még a kiegészítőkre. Szall, ha van kb 2500 eurod erre, akkor mindenképpen vágj bele: hatalmas.

Elküldve: 2015.08.02. 13:20 Fegyenc Tibi 

  • Fegyenc Tibi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@OKdoki: én Saalbach Hinterglemm közelében élek nemrég itt rendezték a Freeride világbajnokságot. Ha minden igaz :)

Elküldve: 2015.08.02. 13:17 Fegyenc Tibi 

  • Fegyenc Tibi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@illesbbs: gondoltam hogy drága de akkor még gyűjthetek egy kicsit :D

Elküldve: 2015.08.02. 13:16 Fegyenc Tibi 

  • Fegyenc Tibi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@JPeti86: Köszi a tippeket :)

Elküldve: 2015.08.02. 00:02 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@OKdoki: Igen, jól teszi, ha kipróbál bringákat, ha már a vidéken van rá lehetőség.

Elküldve: 2015.08.02. 00:00 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@illesbbs: Kezdőnek bőven elég lehet az all mountain enduro bringa.Magyar terepre meg lehet mindenhova. Nem kell akkora rugó út ha nem vállalsz be méteres letörést. Nekem amúgy azért tetszett meg a Sunday, mert 6 milliméter vastag anyagból van, lehetetlen tönkre tenni, egy harckocsi két keréken, emellett DW linkes felfüggesztése van, így tekerhető is.

Elküldve: 2015.08.01. 22:23 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Múlt héten jöttem haza egy Semmeringi kirándulásból. Ott például egy Zauberg nevű bringa park van. Ha jól láttam háromféle nehézségi szintet jelentő pályával, úgy mind kezdő (családi), haladó, fekete pálya (valojában a sípálya egy részét hasznosítják nyáron és a sífelvonókat). Az aljában van biciklikölcsönző (ott bikestore Austria). Mindent kölcsönözhetsz és vásárolhatsz is. Természetesen jótanáccsal is ellátnak. Nekem még előny volt az is, hogy van magyar eladó (kettő is, váltásban). Személyes megfigyelés, hogy a nehezebb pályákon csak össztelós, de nem csak DH bicikliket láttam. Volt kisebb rugóútas MTB is, olyan 140-150 mm körüli. A védőfelszerelest viszont nagyon komolyan vették. Úgy be voltak öltözve a lenti 32 és a fenti 26-27 fokban, mint az ismert gumigyár babája.

Elküldve: 2015.08.01. 22:17 illesbbs 

  • illesbbs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 15

@JPeti86: Háát, nemtudom. Szerintem ha tényleg full kezdő, akkor inkább egy allmountain/enduro bicóval kéne kezdenie. Azon megtanulni az alapokat talán könnyebb. Előszőr inkább csak lazábbakat menni, fel is meg le is, kicsit belerázódni, megszokni, hogy különböző terepeken hogy viselkedik a bicó, kitapasztalni, stb. Aztán ahogy már jobban érzi, eldöntheti, hogy elég-e neki, vagy több kell. Régen én is DH-s akartam lenni (0-ról), úgyhogy elkezdtem montizni, egy sima merev vázas géppel normafa-jánoshegy környékén (jó, tudom, ez nem Ausztria), és azóta se kell több. Tökéletesen elég a 80-100 mm rugóút, egy "könnyített no commenten" is szépen leszlalomozok vele, és nekem ennyi elég. (Mondjuk nem is vagyok valami bevállalós… :D )

@Fegyenc Tibi: A fenti, csak E/2.-ben. :DD Am tényleg nem olcsó mulatság… Egy allmountain bicó is 500000-nél kezdődik (újonnan). Ezen kívül a felszerelés is kb. 100000, vagy több(?). Kell egy kényelmes, lapos hátizsák, amibe összepakolod a fontosabb dolgokat, ha hosszabb útra mész (Pl.: Belső, szerszámok, ragasztószalag :D, gyorskötöző, patentszem, energiaszeletek/müzli, pumpa, szerszámok: egy multifunkcionális (imbuszkulcsok, láncbontó, stb.), egy gumileszedő) Persze előtte érdemes pár szerelési praktikát ellesni… :) Most ennyi jutott eszembe, de remélem nem írtam nagy hülyeségeket. :D

Elküldve: 2015.08.01. 21:08 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szia! A bici elöl hátul 18 centi vagy több rugóúttal bírjon, meg hidraulikus 4 dugattyús tárcsafékes legyen, 180 vagy inkább 203 mm-es tárcsákkal. Többet nem sokat tudok hirtelen mondani, nekem is most épül a DH FR gép, egy Iron Horse Sunday. Nyilván kell jó védőfelszerelés : fullface sisak, protektor ing, térdvédő,satöbbi. Egyébként rettenet drága, félig használt alkatrészekből is 600ezer lesz benne. Meg sok hónap agyalás fórum olvasás hogy melyik alkatrész kompatibilis.Ja, meg kell gyakorló terep is például hepehupás terep, erdei ösvény, aztán ugrópálya óvatosan. Mondjuk én nem akarok komolan DH-zni, csak kiskoromóta vágyok egy agyonüthetetlen össztelós biciklire, ami bírja a 90 kilómat és a vadbarom stílusomat.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!