Shimano Saint 83mm-es hajtás belefér 73mm-es vázba?

Linkelt termék: Shimano Saint
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2020.04.30. 20:14 Márton55 

  • Márton55 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egy 83mm-es saint hajtást bele tudok-e rakni egy 73mm-es vázba? És ha igen akkor mi kell hozzá? Illetve hogy pontosan mik ezek a méretek, minek a hossza/szélessége?

A választ előre is köszönöm.

Elküldve: 2020.05.08. 15:48 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@Márton55: Nem valószínű. A 83 mm-es hajtóműnek elméletileg 57,9 mm a láncvonala, akkor, ha nincs távtartózva a jobb oldalon. Azaz, egyrészt nem stimmel a 73 mm-es vázakhoz passzoló, általában 50 mm-es (itt:50,4 mm)-es láncvonal, így rossz lesz a váltásod, keresztbe fog állni a láncod, amikor hátul felrakod a legkisebbre, de ha mondjuk azt feltételezzük, hogy szimmetrikus a két csapágyház, akkor meg nem fogsz tudni lejjebb menni távtartó nélkül sem, csak 52,9 mm-es láncvonalra (mert (83-73)/2=5-5 mm, mindkét oldalt, míg a két láncvonal között 7,5 mm, azaz 3 távtartónyi a távolság). És akkor még ott van mellette az a bizonyos 10 mm-es különbség a hajtómű tengelyhosszában is (sőt, mintha egyszer azt olvastam volna valahol, hogy az nem 10, hanem 15 mm, azaz akkor már 6 db távtartó), amit már nem lehet értelmesen kitávtartózni a csapágyak alatt.

Elküldve: 2020.05.05. 13:06 Archie 

  • Archie avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

@Márton55: Szerintem is bele megy. Kell hozzá jobb és bal oldalra 2-2 hézagoló (2,5 mm), ahogy már megválaszolták előttem. Aztán további hézagoló szükséges lehet a beszerelési útmutató szerint. A csapágyház szélességére utal a szám. Én viszont nem próbálkoznék ilyen csapággyal/hajtóművel, mert a csapágycsésze-váz kontakt elég kis felületű lesz, mivel fél centivel kevesebbet tekersz be a a csészéből. És a láncvonal sem lesz túl kedvező, eléggé jobb oldalra esik. De csak idő kérdése és biztos találsz eladó 73 millis Saint hajtóművet.

Elküldve: 2020.05.01. 13:09 Márton55 

  • Márton55 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

@sipi88: Rendben köszi

Elküldve: 2020.04.30. 22:57 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Bele megy! Kell hozzá hézagoló, azt hiszem 500 forint körül tudsz venni hollowtech hézagolót, 2.5mm-eset. Vagy szétbontasz egy fogaskoszorút, és azokban ugyanilyen méretű műanyag hézagoló van, én azt használom. Ingyen van, nem kell ezer forintot kidobnod a semmire!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!