Suntour XCM szétszedése, szimering cseréje, karbantartása

Linkelt termék: Suntour XCM
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2014.10.24. 19:06 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Csere folyamán került hozzám egy SR Suntoru XCM 75 teleszkóp. Felesleges dolgot cseréltem feleslegesre, viszont ha már itt van, akkor csak-csak szétszedném, újrakenném, kicserélném a szimeringeket és használnám egy kicsit. A NEM állítókaros oldalon feljebb van (szét van ugorva) az a valami, azzal mit lehet kezdeni? Eddig Simson teleszkópot szereltem, kérdés, mennyivel macerább ez? :) Illetve néhány adatot tudnátok-e róla, pl milyen szimering megy bele, Zsír, olaj, fenetudja mi kell bele :)

Elküldve: 2014.12.28. 09:35 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

@sipi88: Működni működik, szétszedtem már, kitakarítottam, de gondolom nem fél évet állt a teló, becsúszóján ami már benn van a lábba szép kétújjnyi vastag rozsdaréteg. Szóval ezt szerintem már csak alkatrésznek :) Láb jó állapotban van, csillapítása is működik, ami benne van, de a becsúszó miatt kicsit akadozik a mozgása, illetve képes nyomni felfele a trutyit.

Elküldve: 2014.12.27. 23:22 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Egyszerű mint a faék ez a teleszkóp. Alapesetben elég csak a szimeringet megtisztítani, a perselyt is megtisztítani és bezsírozni, és már rakhatod is össze. Az én xcm telóm 5 éves, de a rugókon még mindig a gyári zsír van, viszont a perselyeket érdemes folyamatosan újra zsírozni mert nagyon hamar kikopik onnan, olyan 15 üzemóra alatt, viszont ez 20 perces művelet. Az alapesetet pedig úgy értettem hogy nem sarazol sokat és garázsban van tárolva a bicaj. Ha sokat dagonyázol és nedves helyen tartod fél év alatt is összetud rohadni a teleszkóp.

Elküldve: 2014.10.29. 02:17 lalee74 

  • lalee74 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Kenny: Nem macerásabb a szimó telónál a szervizelése. Itt egy kis segítség: http://www.mtb-bg.com/index.php/special/repair/293-repair013 meg itt: http://www.docstoc.com/docs/152432676/3D-exploded-view-SF7-XCM-MLOpdf De hogy mi van szétcsúszva azt nem értem. Fotózd le!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!