Surlódik a hátsó kerekem gumija a sárvédőhöz! Ötletek?

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2016.04.29. 23:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Szervízben kicserélték a hátsó külső és belsőmet. 622-32 lenne a belevaló méret, viszont otthon vettem észre, hogy nem 32-es, hanem 37-es hátsó van benne. Az, hogy miért 37-es került bele, nem tudom... gondolom jobban kellett nekik a pénz, mithogy megmondják: nincs bele való kerekük...8000ft-ot hagytam ott!

Mit javasoltok: 1. Ne foglalkozzak vele?

  1. Rendeljek bele magamnak olyan külsőt, (ami a mérete) és amilyet én akarok. Lehetőleg soha többé ne bízzam az alkatrészek kiválasztását a szervízre (mert úgyis hülyének néznek, mert nő vagyok). A mostani rakjam el tartalékba?

  2. Cseréltessem le a sárvédőket?

  3. Egyéb?

Köszönöm a segítséget előre is. :)

Elküldve: 2016.05.01. 03:33 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@sandorp9: Nem, mert nem mindig surlódik, akkor pont nem hallottam mikor haza bringáztam. De pl. tegnap jobban hallottam és hangosabb is volt.

Elküldve: 2016.04.30. 16:42 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@Gliss: amikor elhoztad nem súrlódott? Akkor kellett volna szólni... De ha magadnak megtanulod csinálni, akkor nem jársz így :)

Elküldve: 2016.04.30. 16:35 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Nem tudok képet csatolni, de szerintem, sehogy nem fogják tudni megoldani, hogy ne surlódjon. A sárvédő mérete centire pontosan van a bringára hellyezve a 32-es kerékhez, pontosan a sárvédő felett kerékbilincs, ahhoz szerelve a csomagtartó. A hátsó kerék védő pedig pont a sárvédőre ráhelyezve, méretre, illeszkedésre pontosan. El fognak vele küldeni. :(((

Elküldve: 2016.04.30. 14:13 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Tehát,ha kicsit lapos a kerék, akkor már nem ér hozzá, de úgy meg tekerni kényelmetlen.

Elküldve: 2016.04.30. 14:10 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Egyébként nekem az a gyanúm, hogy a sárvédőmet nem lehet feljebb állítani... új külsőt nyilván nem fognak nekem ingyen bele tenni, sem új sárvédőt rátenni. Tehát gondolom, hogy nekem lesz ez ismét plusz költség.

Egyébként a kerék éppen csak, hogy surlódik, ha lapos a kerék, akkor már nem ér hozzá, viszont tekerni is kényelmetlen. :D Tehát, akár még jó is lehetne bele...

Elküldve: 2016.04.30. 14:03 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Egy külsőt és egy belsőt cseréltek.

Köszönöm a válaszokat, akkor vissza viszem! Kérdeztem, hogy van- e rá garancia és azt mondták nincs. Ezért nem feltételeztem azt, hogy ingyen kijavítják a problémát...

Elküldve: 2016.04.30. 11:10 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Igazán jó tanácsot nehéz adni, mert minden eset és ember más.

Elmondom, mit csinálnék én hasonló helyzetben.

Megragadnám kecskémet, számláimat, és beállítanék a műhelybe.

Ha benn van a főnök, egyenesen hozzá mennék, mert a szerelőknek nemigen van joguk dönteni.

S szólanék ekképpen: Uram, mást vártam, mint amit kaptam, és úgy gondolom, nem végeztek megfelelő munkát. Adjon nekem magyarázatot, vajon miért reszeli a köpenyt a sárvédő.

Emberünk talán elsőre elismerné vétkét, de azért nem ez a jellemző.

Mondjuk ilyen magyarázattal állna elő: Ez olyan jelentéktelen dolog, hogy bárki szakértelem nélkül is helyrerúghatja.

Erre azt mondanám: nincs okom kételkedni szavaiban, de javítani hoztam a kétkerekűt, s ha ez a reszelés tényleg apróság, magyarázza meg, miért nem igazított rajta a szerelő. Ha pedig kend tud olyan törvényt, mely szerint a javítóműhely hibáit a tulajdonosnak kell helyrehoznia, bátran hivatkozzon rá.

És így tovább. Nem minősíteném a szerelőt, a főnököt, a műhelyüket, mert lehet, csak lustaságból vagy nemtörődömségből cselekedtek így, nem pedig gonoszságból. A mérgelődés hasonló ügyekben nemigen segít.

Mindig csak kérdéseket tennék fel, míg elérkezne a pillanat, amikor azt mondhatnám: Ha nem tudják szakszerűen szerelni a kerékpárokat, ugyan miért vállalkoztak e munkára?

Közben persze hideg lennék, mint Jégkirálynő.

Ha pimaszul, erőszakosan bánnának velem, meggondolnám, beírjak-e a panaszkönyvbe is.

Ha így sem érném el célomat – ilyesmi bizony előfordulhat – legyintenék a dologra, s többé nem mennék az üzlet tájára sem. Bár nem értem el célomat, elégtétellel töltene el, kiálltam jogaimért, s nem kullogtam el az első nemre, szúrós nézésre, mellébeszélésre, mint egy leforrázott kutya.

S távoztomban bizony megjegyezném: úgy gondolom, nem kaptam meg, ami jár nekem, s ráadásul még méltánytalanul is bántak velem. Ezek után meggondolom, teszek-e további lépéseket. Minden jót.

Ahhoz pedig nincsen köze senkinek, milyen nemű vagyok. S ahhoz sem, értek-e a járgány szereléséhez vagy sem.

Ha ellenfeled szerint törvény rendelkezik ilyesmiről, kérjed számon, melyik paragrafus mondja ezt.

Jogod van a szakszerű munkához, nem számít fiú vagy-e vagy lány. S ugyan ki kérheti számon rajtad, érts a kecskéhez? Jó, ha értesz, mert nem kevés bajt elkerülhetsz, így, de hiába kérné számon tőled bárki az ilyen ismereteket, téged ez nem kötelezne semmire.

Szervusz!

Elküldve: 2016.04.30. 10:41 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@Gliss: Menj vissza, mondd el a hibát, és kérd hogy oldják meg (kutya kötelességük). Alapvetően ugyanakkora gumit illene feltenni, amekkora a régi volt. Ha olyan pont nincs, akkor tájékoztatni a vásárlót és megbeszélni vele, hogy szélesebb vagy keskenyebb legyen. Ha a szélesebbre esik a döntés, akkor szerelés után ellenőrizni, hogy problémamentes-e, a te esetedben a sárvédőt beállítani hozzá (ha van rá lehetőség).

8000 Ft két külsőért és a munkadíjért egyébként nem sok, nem arról van szó hogy "kell a pénz". Ugyanennyibe került volna ugyanolyan típusú,de megfelelő méretű gumi is, ha azt raktak volna rá. Az nehezen hihető, hogy nincs; a 32 nem egy ritka, eladhatatlan méret, kéne készleten lennie. Ha épp elfogyott, maximum 1-2 napon belül beszerezhető.

Elküldve: 2016.04.30. 07:19 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Szia, csak azért vinném vissza, mert ők qrták el...! A másik, ezért érdemes megtanulni a kerékpár szerelés csinyát-binyát, mert vannak hanyag szervizek sajnos :( Illetve ha kicsit jobban megtanulod a bringád javítgatását, akkor nem kell gyalogolni hosszabb tekerések esetén közbejött geb@sz miatt :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!