Tárcsafék halmozott probléma

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.23. 16:22 sz.alexis 

  • sz.alexis avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Vettem egy használt bicajt, kicsit elvolt hanyagolva a gép , fémig voltak kopva betétek de furcsa módon elől és hátul csak is csak egyik oldalt. Shimano Deore XT M-765 fékem van, ez már kétdugattyús, megszorult volna az egyik oldal? Ha igen azt hogy mozdítsam ki? A rendszer mindeképp levegős , a hátsót a fékkarnál levő kis csavarral egész jól be tudtam állítani. Mindenképp lesz egy olajcserém akkor megoldódik a levegő problémám. A másik problémám pedig , hogy súrolja a betét a féktárcsát, hogy tudnék azon állítani? Próbáltam , hogy kilazítottam a féknyerget behúztam a fékek ,kicsit meg is pumpáltam, így elvileg középre beállt de nem javult meg a probléma. A tárcsám szemmel láthatólag nem görbe, és a súrlódás is folyamatos. Tipp? Valamint aki Győrben lakik mondhatna egy olcsó maszek szerelőt :) Köszi üdv

Elküldve: 2017.07.30. 21:23 Wegajager 

  • Wegajager avatar
  • hozzászólások: 4

Sziasztok! Van a menyasszonyomnak egy trekking kerékpárja, mechanikus tárcsafékes és eszeveszettül visít. Van rá esély, hogy valahogy mwgjavítsuk vagy kuka az egész? Esetleg fékbetét és tárcsa cserével megoldódna?

Elküldve: 2014.07.27. 21:48 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Hát ha tönkre ment, akkor az cserés:nekem légtelenítésnél kitakarították, tip-topra és mégis beragadt, de mondta a szerós arc,h van rá esély h besül.Kívánom,h neked ne ez legyen,mert egy tömítésszett nem éppen olcsó, és akkor még a szervizelés is rájön :(

Elküldve: 2014.07.26. 22:33 sz.alexis 

  • sz.alexis avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@drummerdevil: kedden megyek haza szerszámért akkor le tudom megint szedni letisztogatom, egy fogkefével aztán ha nem jó viszem szervizbe :(

Elküldve: 2014.07.24. 20:06 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Nem akarok ünneprontó lenni, de lehet a dugattyútömítésed tropára ment :( sajnos az én Magurámnál is ez áll fent, így a dugattyú nem mozog rendesen, magyarul nincs nyomáspontom sem :(

Elküldve: 2014.07.24. 07:36 sz.alexis 

  • sz.alexis avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Esetleg (mint az autóknál), hogyha a két dugattyút kinyomnám amennyire lehet betét nélkül, és ugye ha itt csiszolni nem is lehet, valami tisztító anyaggal egy fogkefével körbe megtisztítanám a dugattyúkat, akkor megszűnne a szorulás?

Elküldve: 2014.07.23. 21:13 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Nincs baj a fékkar behúzásával való pozicionálással, csak ahhoz az kell, hogy szépen és egyformán mozogjanak a dugattyúk és egyforma állapotúak legyenek a betétek. Ha az egyik dugattyú nem mozog, akkor ezzel a módszerrel pont az általad leírt eredményre jutsz. Én Győrben ide szoktam járni nagy ritkán, ha valamit nem tudok magam megoldani (pl. kerékfűzés). Eddig nem volt gondom velük (szimpatikus a hozzáállásuk is), de az is igaz, hogy speciálisabb feladatot még nem nagyon adtam nekik.

Elküldve: 2014.07.23. 19:19 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Én nem a fékkar behúzásával pozicionálon, hanem a fékbetét-tárcsa hézagot figyelve rögzítem a féknyerget. (Nekem mechanikus fékem van.)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!