Túl nagy vázmérettel lesz gond?

1-22 (22 hozzászólás)

Elküldve: 2015.04.13. 19:02 lityknd 

  • lityknd avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Rendeltek nekem egy Capriolo Oxygen MTB-t, viszont van egy aprócska probléma.

20-as vázméretben rendelték az én 173 cm-hez. ( amihez ahogy láttam a táblázat alapján 18-as vázméret lenne a tökéletes.)

Mire számíthatok? Használhatatlan lesz a kerékpár? Esetleg lehet valahogy trükközni a beállításokkal, hogy kiküszöbölhető legyen ez az eltérés?

Válaszaitokat és tanácsaitokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2015.04.28. 07:54 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@vmisi20: Akkor már a nehezén már túl vagy.

Elküldve: 2015.04.27. 15:42 lityknd 

  • lityknd avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Azóta megjött a kerékpár, a váz mérete teljesen megfelelő, kényelmes.

Maga a bringa hagy némi kivetnivalót maga után, a nyerget és a váltót cserélni fogom, de összességében boldog vagyok vele :)

Köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2015.04.26. 13:15 tökös 

  • tökös avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

A számok bűvölete helyett... Ki kell próbálni a bringát, más lehetőség nincs... Annak semmi értelme, hogy a kormányba ütközik a térded, miközben, papíron a méret jó...

Elküldve: 2015.04.17. 07:09 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@vmisi20: Szia, sikerült azóta megnézni a gépet?

Elküldve: 2015.04.15. 21:49 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Egy kérdés: ki volt az a szakbarbár lófaszjóska aki ezt rendelte neked?

Elküldve: 2015.04.15. 13:43 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@Zero-X: Szia, mivel nem először látok ilyet ezért egyáltalán nem furcsa számomra, inkább csak arra voltam kíváncsi hogy jól látom-e a helyzetet. Én arra esküszöm hogy amit csak lehet ki/fel/meg kell próbálni vásárlás előtt. Ami a "betyárkörtét" illeti úgy látom hogy nem először találkozol vele.

Elküldve: 2015.04.15. 10:49 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Zoltán-san: Szia. Lejtőspecifikus. :-) Igen tudom. Neked, mint hosszútávú túrázónak ez buzonyára furi. És a térdeknek sem éppen ideális. Van rajta egy fekete szigszalag jel. Ha gyöpözök és lejtmenet van addig engeden le. Túramodban enyém is ki van húzva. Ettől még mondjuk a nyeregszög nem lesz ideális, de tervben van egy komfortosabb nyereg/nyeregcső kombó a hosszabb túrákhoz is, mert az előző (egyel nagyobb) Hardyval valóban jókat szoktam kerülni. :-)

Elküldve: 2015.04.15. 08:11 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@Zero-X: Szia, néztem a bicajod ülésbeállítását és úgy tűnik hogy sokat szoktál lefelé gurulni. Gondolom azért van ennyire lent hogy ne verje szét a betyárkörtéket, vagy tévednék?

Elküldve: 2015.04.14. 14:39 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@vmisi20: Ha egy kicsit is lelkiismeretesek a boltosok akkor az a minimum hogy legalább hagyják hogy ráülj mielőtt megveszed. Már az első benyomás is sokat segít.

Elküldve: 2015.04.14. 13:20 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@vmisi20: Igaz, hogy geometriában van eltérés. Előfordul, hogy ugyanakkora coll méret mellett két váz másként mutat/viselkedik, mert mondjuk pár milivel ejtettebb, vagy rövidebb a felső csöve. A lényeg azon van ki mire akarja hasznalni. Egy ekkora váz a te magasságodhoz arra jó, hogy telepakold csomagokkal és túrázgass vele. De ha "gyöpözni" vágysz (értsd terep) ahoz nagy.

Elküldve: 2015.04.14. 13:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@vmisi20: szerintem le akarnak rázni.

Abban egyébként igazuk van, hogy nem minden 20-as váz egyforma. Szerintem alapjába véve marhaság is a váz magasságát megadni, a vízszintes felsőcsőhossz sokkal többet elárul. Ha találsz méreteket a kinézett bringáról, akkor nézd meg, hogy ott mennyi ez az érték, és vesd össze a jelenlegi bringáddal.

Ettől függetlenül én még olyant nem láttam, hogy egy 173 centis embernek tökéletes legyen egy 20-as váz. Sőt, még olyant sem, hogy a saját 183 centimhez tökéletes legyen. Pedig nincsenek rövid végtagjaim.

De még mindig az lenne a legtutibb, ha egy azonos vázra épített bringát ki tudnál próbálni ott a boltban, akár mindkét méretben. E nélkül marad a mérettáblázatok böngészése.

Elküldve: 2015.04.14. 13:01 lityknd 

  • lityknd avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

KÖszönöm mindenkinek. Felhívtam a boltot ezzel kapcsolatban. Azt mondták 170-180 cm-hez teljesen ideális a méret. Amikor a méret táblázatra hivatkozta, és, mondtam, hogy aszerint nekem a 18-as lenne a megfelelő, azt válaszolták, hogy nem minden váz egyforma , egy capriolo váz nem feltétlenül azonos mint egy másik. Szerintetek van benne igazság és tényleg jó 170-180 cm magassághoz a 20-as méret, vagy csak rám akarják sózni? Van különbség azonos méretű váz-váz között?

Elküldve: 2015.04.14. 12:56 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@vmisi20: szerintem is cseréltesd ki, ne vidd el a 20ast, akár hogy variálhatóak az alkatrészek, ez igaz, de úgyse lesz jó, meglátod. A pontos méret szerintem is alap. Én 180cm vagyok, és az én Trekkem (trekking) is 20as, azért 70mm az 70mm... jó, mondjuk tényleg vannak különböző testi adottságok, de ennyi? Próbáld ki, és meglátod... mondjuk lehet hosszabb idő kellene Nekem mellesleg jobban bejött az eggyel kisebb váz, mint az eggyel nagyobb, ott még többet lehet variálni, de a pontos a legjobb.

Elküldve: 2015.04.14. 12:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@vmisi20: 20" az nagy lesz neked. A lenti tippek mind jók, kormányszárral, kormánnyal sokat lehet javítani a helyzeten, a nyeregcső meg magától értetődik. De vannak dolgok, amiket nem lehet elfedni.

Nekem volt már (van) pár túlméretes vázam. 183 centi vagyok, ehhez volt egy 20"-os Meridám (ami persze a magasságán kívül más egyéb méretekben eltérhet az általad rendelttől, tehát nem precedens értékű). Nekem pont 19-es kellett volna, de az nem volt, csak 18 és 20. A 20-ason keményebb terepen sokszor úgy éreztem, hogy lebegek a bringa után, hiába voltak jók a kormányszár, stb. hosszok.

Jelenleg is túl nagy a monti vázam, de ott az össztelóssága (és a beszerzési ára...) sok mindent megold és feledtet, viszont a rövid (70 mm-es) kormányszár miatt izgágább a kormányzás, mint kéne. A városi bringám dettó, de ahhoz kicsit hozzá lett nyúlva, így ott pont sikerült eltrükközni a hátrányait.

Egy szó mint száz: az ideális vázméret, ha új bringát veszel, legyen alap. Ha már megvan, lehet erre-arra maszatolni, kis szerencsével jó is lesz a végeredmény. De így, hogy most veszed, és még gondolom lehet változtatni a dolgon, ha rám hallgatsz, változtass. Lehet csúnyán fognak rád nézni a boltban, de amíg az áru nincs a kezedben, és nem fizetted ki, addig azt csinálsz amit akarsz. Pláne ha még rendelés alatt van, és nekik is csak egy telefonba/emailbe kerül a dolog.

Egyébként szerencsés vagy, neked a legtöbb vázból pont jó a 18-as, nem úgy, mint nekem, akinek már egy árnyalatnyit kisebb, mint kéne (bár az a kevésbé zavaró), a 20-as meg túl nagy.

Elküldve: 2015.04.14. 12:27 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@vmisi20: ...már ha nem csak túrára, hanem terepen is szándékozol használni.

Elküldve: 2015.04.14. 11:53 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@vmisi20: Vigasztalódhatsz a kérdésedre adott hsz.-ekkel, de az akkor is BRU-TÁL-NAGY. Neked max. 17"!!

Elküldve: 2015.04.14. 10:53 lityknd 

  • lityknd avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Egyébként mi a véleményetek a kerékpárról? Ahogy olvastam, nagyon belépő kategória, mit lehet tanácsos cserélni rajta első körben?

Elküldve: 2015.04.14. 09:03 lityknd 

  • lityknd avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Köszönöm a válaszaitok, megnyugtattatok.

Akkor nem kell új kerékpárt néznem. :)

Elküldve: 2015.04.14. 07:42 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@vmisi20: És mégegy dolog. A nyeregcső - felsőcső - támvilla csatlakozási pontja egyike a repedésveszélyes területeknek, viszont nálad ez eléggé felül lesz, így kevésbé lesz igénybevéve, tehát hosszabb eletű lesz a vázad. Főleg akkor fogod ennek az előnyét élvezni ha sokat ülsz a nyeregben menet közben. Igaz fel - leszállásnál, illetve ún. letalpalásnál óvatosnak kell lenni. Ez a nagy váz abban is segíthet hogy a pedál alsó helyzetében a térded valószínüleg nem fog a bokád elé kerülni (függőleges irányból nézve), ill. felső helyzetben a combod és a lábszárad egymással tompaszöget fog bezárni mindez segíthet elkerülni a későbbi térdproblémákat (legalább is a sportorvosok szerint).

Elküldve: 2015.04.13. 21:51 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@vmisi20: Terepjárónál ez nem olyan vészes, különösen, ha túrázásra használod. (A járgány jobban tart az egyeneshez, kevésbé nyugtalan az irányítás.) Ha kényelmetlen lenne hosszabb úton, mert kissé nyújtózkodnod kell, rövid kormányszárral vagy hajlított kormánnyal lehet orvosolni a panaszokat. Kicsit ejtett a felső vázcső, következésképpen a családi ékszerek sem lesznek nagyobb veszélyben egy rosszul sikerült letalpalásnál.

Elküldve: 2015.04.13. 19:05 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

Nekem a 178cm-hez van egy 17" vázam, elvileg nekem ez lenne a jó méret, holott az előző vázam egy 21,5" volt, amiből még kikandikált a nyeregcső egy 5centin. Belső lábhossztól, és hajtókar hossztól függ.. :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!