Váz azonosítás, milyen márka-model lehet?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2016.10.21. 11:06 ARKX 

  • ARKX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Nem tudom sajnos a váz márkáját, ezt szeretném kideríteni a Colnago matricák csak rá lettek húzva, ellenben a Columbus acél cső jelzés az 100%-ig eredeti rajta, a villája Concorde ugyancsak Columbus csőbol készített, (villába bele van nyomva a logo) de a vázon nincs semmilyen jelzés, az sem kizárt, hogy a villa nem az eredetije, én így ezzel a felszereléssel vettem a bringát egy total hozzá nem értő személytől.. De ami miatt mégis kiszeretném deríteni, az az, hogy egy nagyon konnyű vázrol van szó, érdekes, hogy az illesztéseknél elvan tüntetve a hegesztés, csak a hajtókar részénél ahol találkoznak a csövek van kimuffolva, azon kívűl elvan dolgozva, nincs muffolás, a hátsó fék kábelezése a felső csőben menne bujtatva eredetileg (az előző gazdája vezette ki) és még egy jellegzetessége, hogy a vázon eredetileg nincs nyeregcső bilincs, a nyeregcsőből lehet behúzni..

Nemtudok miből kiindulni, ebben szeretném a segítségetek kérni, kezdő vagyok a témában.. A bringa felszerelése Mavic hajtókar, első váltó.. Shimano Tiagra hátsó valtó, Cinelli kormány, ITM pipa.. Bármilyen hozzászólást, segítséget hálásan fogadok!!! Köszi!

https://drive.google.com/folderview?id=0BxJjPkuD98xcTnRyX3R1Z0FwQnM

Elküldve: 2016.12.14. 14:17 ARKX 

  • ARKX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a segítségetek, 90%-ra biztos vagyok, hogy egy Mecacycle Chrono váz ennek a márkának volt jellegezetessége ez a fajta "filet brazzed" hegesztés, és nyeregcső leszoritó bilincs nélküli megoldás is.. Az év is nagyjából 80as évek közepe..

Elküldve: 2016.11.07. 16:05 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

A papucsa a váznak concord (mármint a concord bringáknak ilyen papucsolása van) de a hegesztés nem jellemző náluk főleg muffolt acél vázaik vannak

Egy kép a középcsapágyház aljáról sokat segítene ( vázszám, gravír stb.)

Elküldve: 2016.11.01. 07:37 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@ARKX:

Hello! Valószínűleg egy egyedi megrendelésre készülhetett! Olasz vagy esetleg magyar vázkészítő mester keze által, kis manufaktúrában. 80-as évek vége 90-es eleje. Erre utalnak az egyedi megoldások. (Nincs beütve számozás, a nyereg cső megfogatása, a muffozás "eltüntetése".Erről egyszer láttam képeket, talán valamilyen gyantával fedték el a muffokat majd a keményedés után eldolgozták csiszolással, majd fényezték.) Kíváncsi lennék itt hogyan van megoldva?! :) A villa valszeg gyári. A mogyók sem mérvadóak, mert elég vegyesek (évjárat, gyártók)! Gondolom a csapágyház is olasz szisztem? Szép egyedi váz! Érdemes megtartani! :)

Békét!

Elküldve: 2016.10.30. 21:18 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Szia!

Vázszám alapján keresgélj neten. Írd hozzá h. alu/acél váz, Columbus, keress egyéb érdekes formamegoldásokat, gravírnyomokat, nézegess más, hasonló felszereltségű gépet. Sajnos mást nem lehet csinálni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!