XLC PD-S01 hasonló pedált keresek

Linkelt termék: XLC PD-S01
1-22 (22 válasz)

Elküldve: 2021.03.04. 20:04 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv. Tanácsot szeretnék kérni. Szeretnék venni féloldalas pedált (egyik oldalt spd-másik oldal taposó) . Városi közlekedésre, és egy kis túra-sport tevékenységre is használnám a bringát. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Egy ilyen pedált néztem ki kezdésnek: https://bikefun.hu/product/pedal-bikefun-trap-spd-taposo-c176-bf

Elküldve: 2021.03.25. 15:06 N. István 

  • N. István avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Shimano PD-M324

15 ezer km van benne, két tél, már amennyire tél van manapság. Vizes úton, lassabb sebességnél kioldom, és a platform része használható. Mtb cipővel jól használható. Én terepen nem használom, csak aszfalton egysebihez, de így abszolút megéri, érdemes a drágábbat venni. Gyorsításnál kitűnő. Egyszer eltaknyoltam vele (nedves avar a kanyarban az aszfalton), nem volt időm kioldani, de kioldott szépen az esésnél, mintha rajtam sem lett volna. Nem kell nagyon szorosra húzni, árnyalatnyit lazára van állítva a városi használat miatt. Azért városban nem a kocsmázósba való, rutinból mennie kell a kioldásnak, különben életveszély van. Kis ápolást megér, WD 40-nel átfújom néha, letörlöm, kevés olaj a rugókra.

Az előző olcsóbb modell (már nem emlékszem, milyen volt) kb 5 ezer km után elkopott, aztán kilazult belőle a rugónál lévő csapszeg, nem lehetett visszacsavarozni sem.

Elküldve: 2021.03.07. 19:40 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Krupcheck: Köszi. VP components VP-x82 a pedál típusa. Hát elég speciális anya kellene.

Elküldve: 2021.03.07. 18:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@kpityu79: milyen pedált kapsz? Van egy páratlan PD-M505-ösöm, ha netán pont olyan, akkor van hozzá alkatrészem (mondjuk az lehet nem iparis, nem szedtem még szét).

Elküldve: 2021.03.07. 14:50 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@azaki71: Köszi, de voltam már kettőben is, és azt mondták, hogy nem valószínű, hogy találok. De azért próbálkozok továbbra is.

Elküldve: 2021.03.07. 13:33 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@kpityu79: Bemész egy bringa szervizbe és ha más nem, akkor keresnek egy rossz pedált amiről le tudják szedni és tudnak neked adni. Egy próbát megér.

Elküldve: 2021.03.07. 13:20 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Köszi a tippeket, úgy néz ki hogy kapok egy kétoldalas pedált . Csak az a probléma vele, hogy a jobb oldali az hibás. Ipari csapágyas, és a tengelyt megszorító csavar hiányzik róla. Na most olyat kellene rá találnom. Csak az a baj, hogy bal menetes, és ráadásul sűrű menetes (0,75 a menet emelkedése ). Volna valakinek tipje, hogy hol lehet ilyet kapni? Én a Kecskemét környéki csavarboltokban már érdeklődtem, de sehol nincs.

Elküldve: 2021.03.06. 18:54 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Hát a boltokban nem nagyon lehet bízni manapság. Beszerzési krízis van. Tegnap három boltban jártam és sehol nem volt pl. outi külső, se kormányszalag...végül egy túlárazott láncot tudtam venni a három dologból amit szerettem volna.. :) Nézz szét itt a testbike bolhán, tele van 520-as shimano pedállal féláron vagy még olcsóbban, bár kopottak de azok tényleg elnyűhetetlenek. Nem reklámnak szánom de a felpattintható taposót meg akár rendeld meg az ebike-ról, akár azt amit linkeltem korábban, hétfőn leadott zöldkosaras rendeléseket ingyen kiküldik ha Foxpost automatába kéred. Spórolsz a végére legalább 5-6 ezret... Azt viszont nem tudom hogy ezekre a taposókra külön kell stoplit csavarozni vagy már eleve tartalmazzák.

Elküldve: 2021.03.06. 16:37 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Ez egy jó ötlet. Utána nézek nálunk a boltban, hogy mennyibe kerülne egy spd pedállal együtt. Köszi a tippet.

Elküldve: 2021.03.06. 16:27 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@kpityu79: Figyelj csak, miért nem nézel inkább spd pedálra felpattintható taposót? Mint pl. ez: https://ebike.hu/termekek/hajtas/pedal/alkatresz/egyeb-alkatresz/10884_shimano-sm-pd22-taposo-prizmaval-spd-pedalhoz/

Elküldve: 2021.03.06. 16:19 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Ilyen cipőm van, ezzel használnám az spd oldalt: https://bikefun.hu/product/cipo-northwave-mtb-origin-1

Elküldve: 2021.03.06. 15:09 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Ezt én is csak megerősíteni tudom: nekem se működött mindegyik cipővel, mert útban volt a keret!

Elküldve: 2021.03.06. 09:23 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Értem. Köszi. Akkor elsőnek kipróbálom milyen.

Elküldve: 2021.03.06. 08:59 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Van tapasztalatom is: egyszer kipróbáltam más bicaján egy decathlonos féloldalast. Nem tudtam becsatolni a cipőmet vele, pont a taposó rész akadályozta hogy odaérjen normálisan a stopli a csatoló mechanikához. És nem nagy fogakkal ellátott cipő volt rajtam hanem egy egyébként lapos talpú, utcainak is elmenő spd. Én változatlanul nem erőltetném.

Elküldve: 2021.03.06. 06:50 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Szia. Köszi a tippet. Pont azt szeretném elkerülni, hogy cserélgessek bármit a cipőn kívül :) Azért kértem a kétoldalas pedált használóktól tapasztalati ajánlásokat.

Elküldve: 2021.03.05. 18:48 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

2 perc egy pedálcsere. Vegyél egy ócska müanyag bmx platformpedált és cserélgesd. Én most egy pár spd pedált rakosgatok egyik bicajról a másikra, attól függően épp melyikkel megyek tekerni. A féloldalas spd-k nem jók igazán semmire.

Elküldve: 2021.03.05. 17:13 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Spd cipőt már vettem, csak az lenne a lényeges, hogy tudjam munkába járáshoz-bevásárláshoz , és sportosabb mozgáshoz is használni spd cipővel a pedált. Lehet hogy megveszem, ha nem lesz jobb alternatíva. Nézelődök :)

Elküldve: 2021.03.05. 16:53 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Akkor lehet, hogy nem jól fogalmaztam: Az SPD oldalhoz nyilván fogsz venni egy SPD cipőt, nem!? Ha pedig megszokod, akkor máskor is azt fogod majd használni, mert annyival jobb azzal tekerni. Vagyis egy idő után fölösleges lesz a másik oldala. Persze nem biztos. A kétoldalas "keretes" nyilván nem olyan kényelmes sima cipővel, mint amit linkeltél, mert tényleg kiáll belőle két fém darab. Vedd meg, amit linkeltél, aztán ha nagyon csak az SPD-t használod majd, akkor add el és vegyél egy rendeset. :) Használtan elég olcsón vannak pedálok.

Elküldve: 2021.03.05. 16:30 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Szia. Köszi a választ. Pont az lenne a lényeg, hogy ne keljen külön cipőt vennem, bármilyen cipőben ( spd-s, vagy sima sportcipő ) tudjak tekerni, ezért keresek ilyen kétoldalas pedált, nem túl horror áron.

Elküldve: 2021.03.05. 16:28 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Katona11: Szia. Köszi a választ. Néztem ezt a pedált amit ajánlottál, de úgy látom, hogy ebből kilóg a csat része mind a két oldalon. Lehet hogy rosszul látom. Ha kilóg, akkor nem nyomja a talpad, vagy nem csúszik le róla a cipő, mondjuk ha egyszerű sportcipőben tekerem?

Elküldve: 2021.03.05. 13:29 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Én régen használtam, de csak azért, mert télen bakancsban tekertem, amíg nem volt téli cipőm és gyalogolni is kellett azért (így kamásli kihúzva). Egyébként működő megoldás, de persze kompromisszumos. Alapvetően jobb egy rendes SPD pedál. Városba is. Van "utcai" SPD cipő is, amin nem is látszik, hogy SPD lenne. Én inkább abban gondolkoznék. Azok enyhébb túra-sport igénybevételre is jók.

Elküldve: 2021.03.05. 09:50 Katona11 

  • Katona11 avatar
  • hozzászólások: 3

A lányomnak vettünk ilyen pedált, tanulni az spd-ét. Vegyesek az érzéseim. Leginkább azért, mert kell játszani vele, hogy az spd-és oldala legyen felül és bekattanjon. Én most azt mondanám, hogy jobban jársz egy kétoldalas spd/platform pedállal. Én ezt használom és nagyon bejött: https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/shimano/PD-ME700.html Nekem 16.000 Ft-ba került.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!