140mm-es Manitou Sherman Firefly karbantartás

Linkelt termék: Manitou Sherman Firefly
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2013.05.26. 00:58 Krema 

  • Krema avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 48
Témaindító kérdés:

Üdv!

Van egy a címben említett átütőagyas első villám. A becsúszószár mostanában igencsak elkezdett "csíkosodni",azaz kirakódik a mocsok és az olaj keveréke.A bringa nagyon jó helyen volt tartva, télen-nyáron benn a lakásban, úgyhogy hideg csak akkor érte, amikor elmentem vele tekerni, utána itt "aludt" velem a szobában, nyáron nem érte tűző nap (nem tudom, hogy ez számít-e olajcserénél). Utoljára kb 1,5-2 éve volt benne olajcsere, de csak az utóbbi 5 hónapban volt használva igazán.Gondoltam, hogy elviszem boltba rendberakatni, de az minimum 6000 HUF, és most baromira nincs annyi pénzem hozzá. Az érdekel, hogy kinek van már tapasztalata az uminózus villa karbantartásával és mit tud nekem mondani róla?

Milyen olaj való bele, illetve számít-e a beletett olaj minősége, finomsága, és ha igen, akkor mennyire?

Ha magam akarom megcsinálni, olcsóbban jövök-e ki anyagilag? Valamint megéri-e kicserélni benne a szimmeringeket? Könnyű kicserélni (könnyen beszerezhető)?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2013.05.26. 11:52 Krema 

  • Krema avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 48

@BF2 hungarolada: Ez mit jelent tehát? :) Szar a gyári szimmering, de lehet hozzá kapni?

Elküldve: 2013.05.26. 10:12 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Ha szét akarod szedni, nézzél videót, meg gyári szerviz utasítást, abban le lesz írva, hogy miből mennyi kell bele. Ha többféle olaj meg zsír kell bele, akkor így is lesz vagy 4-6k

Elküldve: 2013.05.26. 10:09 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Szervizes ismerős mondta, hogy szar az efs szimering. Esélyes hogy nincs más bele, de az lenne az utolsó, amit beletennék

Elküldve: 2013.05.26. 02:26 boboman 

  • boboman avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

Ha cseréltél már magad teleszkópban olajat akkor mindenképp megéri DE http://www.enduroforkseals.com/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/sherman_flick_web.pdf ez leír róla mindent amit tudni szeretnél, és eltudod dönteni magad hogy megtudod e csinálni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!