160-as teleszkóppal mennyivel rosszabb haladni a 100-ashoz képest?

Linkelt termék: RST Storm Super
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2015.07.17. 20:54 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352
Témaindító kérdés:

Most egy 100mm-es teleszkópot használok, de kíváncsi vagyok milyen a 160-as. Erdőben, meredek helyeken mennyivel rosszabb kifelé tekerni egy 160-as telóval mint egy 100-assal? Egyébként egy 160-as rst stormot szeretnék, paraszt déhára használnám merev vázas bicajban, csak azt hallottam hogy a nagyobb teleszkóppal a megváltozott geometria miatt nehezebb tekerni.

Elküldve: 2015.07.21. 14:35 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Itt hirdetnek egy RST Stormot 35 ezerért, azzal szemezek. Kértem egy leírást a teleszkópról, ezt kaptam: The new RST Storm fork is a purpose-built fork for slopestyle and any

other style of freeriding that would require a single-crown fork with plenty of travel. With 3 travel options and a 1.5" steer tube available, this fork can accommodate all bikes and riding styles. Weight: 7 lb 1 oz Travel: 180mm or 160mm or 140mm Color: White or Black Stanchion size: 36mm Axle to crown height(mm):520/540/560 MSRP: $429.00 with 1.5” steer tube MSRP: $399.00 Freeride, Slopestyle and aggressive all-mountain -Adjustable sealed hydraulic cartridge rebound. -Steel coil sprung with different spring rates available. -Post disc mounts and grease ports for easy maintenance. -3 travel options that can be quickly changed. -Comes with steel stanchions and an optional 1.5” steer tube. -20mm thru axle

Igazából nem volt kedvem lefordítani a szöveget, mivel 35 ezerért nem érdekel a villa. Tudom hogy 80 ezer körül van az új ára, de konkrétan nekem 30 ezret ér meg hogy kipróbáljam egyszer. Írtam a srácnak hogy 30 ezer, nem ment bele. A váz pedig nem nagyon érdekel, azért van hogy használjuk, ha elreped majd veszek egy másikat 20 ezer körül :D Legfeljebb gyakran nézegetem a fejcsövet hogy rendben van-e. Azért még várok hátha odaadja 30 ezerért, jó lenne kipróbálni :)

Elküldve: 2015.07.19. 19:34 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Szia!

Ha nem lockos villa, akkor bizony felfelé igencsak kelleni fog az erő, meg lehet az orrát is emelni fogja.Lefelénél jó lesz a hosszabb rugóút, többet mozog, stabilabb.Kérdés h mennyire veretősen lesz használva.Lehet nem éri meg egy ilyen nagy villa.A hosszabb út, és nagyobb beépítési magasság pedig megváltoztatja a geót, ami nagyobb terhelést fog a fejcsőre róni.Erre érdemes lesz figyelni, mondjuk egy izmosabb ugratónál :)Enduróra-freeridera jó lehet, de a súlyát nem lesz élmény a felfeléknél "cipelni"

Elküldve: 2015.07.17. 23:46 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Elméletileg felfelé nehezebb lesz tekerni,rá kellhet állni a pedàlra és előlre dőlni, de lefelé stabilabb lesz, nehezebb orra bukni. síkon meg nagyobb magasságú villával könnyebb lesz elengedett kormánnyal menni, ez már saját tapasztalat.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!