166 cm 73-as belső lábhosszhoz milyen trekkinget?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2024.07.15. 21:08 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 19
Témaindító hozzászólás:

A méretcalculátorok 15-16-ot írnak max. Most egy 17,5-os trekkinget tolok és úgy érzem kicsi.... mi lenne ha 16-os lenne?

Elküldve: 2024.07.18. 21:27 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 295

@rcs2003: ez még az egyszerűbb megközelítés, sokan a stack/reach arányt nézik, azt nem szoktam (csak körülbelül).

Elküldve: 2024.07.18. 05:03 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1006

Oké de te főleg MTB-ről beszélsz, a trekking meg nagyon más tészta. Szerintem ne zavarjuk össze a kérdezőt a különböző számokkal, kezdve ott hogy felsőcső hossz aami igazából nem a tényleges cső hossza hanem egy virtuális vonal a nyereg meg a stucni között vagy ilyesmi, szóval hagyjuk a számmisztikát, elég ez annak aki versenyezget :)

Elküldve: 2024.07.17. 21:17 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 295

@elad01: Ki kell tapasztalni milyen paraméterek felenek meg. Az ejtett felsőcsöves vázak óta a klasszikus nyeregcső méret semmi sem mond. Nekem az előző vázam egy 26"-os XL-es váz volt, de rövid volt a felsőcső nekem (580 mm). A mai modernebb vázaknál ez már XS/S méret lenne, így egyértelműen nagyobb kellett.

Például nekem MTB-nél és trekkingnél a 620+ mm felsőcső hossz a megfelelő, ezzel jó a rövid stucni (max 50-60 mm) a széles 780-800-as kormánnyal. Ha ennél hosszabb lenne a stucni, akkor lassú lenne a kormányzás, nekem. (Ez volt a bajom az előző vázzal, kellett volna a 90 mm-es stucni, de lassú volt a kormányzás a széles kormánnyal. Így lett kompromisszum és 70-es stucni és +20 mm-es hátrahajlású nyeregcső). A nyeregvázcső hossza ahogy írtam lényegtelen, valamelyik gyártó hosszabbra hagyja, valamenyik rövidebb, mert amúgy is erősebben lejt a felsőcső.

Gyártói méretezés szerint ez nálam L vagy XL, de nincs semmi átfedés a gyártók között, elég szabadon értelmezik a méreteket. Ezért kell geometriai táblázatokat nézni.

Általános méretek is vannak, így a legtöbb láncvilla hossza 400-440 mm között van, a fejcső is hozzá 110-150 mm, de manapság inkább a rövidebb felé hajlik.

Országúti/gravel terén nekem is próbálni kéne, mert sosem próbáltam, így fogalmam sincs ott mi lenne a jó. Gyamítom, hogy L, XL lenne, bár outinál számok vannak, pl. 560 mm.

Elküldve: 2024.07.16. 17:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 693

@opp: tényleg legokosabb elmenni átlépni kiprobálni kézhez venni lutri a kerékpárvásárlás mint a cipo vásárlás láthatatlanba nm megy

Elküldve: 2024.07.16. 16:01 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 258

@Cadre Allage: de mi a célod ezzel az ajánlással? Szeretné a kérdező belőni a megfelelő méretét túra kerékpárhoz... Erre belinkelsz egy dobozos montit (:

A kérdező menjen el egy vagy több kerékpárboltba, többféle gyártó bringáját kipróbálva meg lesz a megoldás. Ha megvan a tuti vázméret, a specifikáció alapján meg lehet nézni mik a méretei a keresett váznak.

Elküldve: 2024.07.16. 14:56 Cadre Allage 

Elküldve: 2024.07.16. 09:21 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 258

@elad01: ha a 17,5 kicsinek tűnik, akkor a 16 se lesz kényelmes. Ahogy írták stucnival, nyereg hátratolással tudsz pár centit variálni. Érdemes lehet felülnöd egy 18-asra is. Nekem egy 20-as vázvéret van, ami a magasságomhoz már pont felső határ, de gyári 110 helyett egy 90-es stucnival nagyon kényelmes...

Elküldve: 2024.07.16. 09:10 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 836

@elad01: A méret kalkulátorok pont nem jók semmire! Az átalgra esetleg, de ha nem "átlagos" az alkatod/hajlékonyságod, akkor már nem is jó! A belső lábhossz meg amúgy is kb. a legkevésbé fontos paraméter! Azt a legkönnyebb "módosítani" megfelelő hosszú nyeregcsővel! :) A váz hossza, kormány magassága sokkal lényegesebb! Ha úgy érzed, hogy kicsi, akkor vegyél nagyobbat! Ennyi! De mondom, a hossz sokkal fontosabb paraméter!

Elküldve: 2024.07.16. 06:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1006

Látni kellene hogy ülsz rajta. Így nem sokat tudunk segíteni. Próbálj hosszabb stucnit esetleg.

Elküldve: 2024.07.15. 21:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 693

Szállj be az új taposomalomba amit kifejezetten kis embereknek terveznek:a lényeg beallsz a kormanytelo kombo mögé és egy lepegetogepen lepegetsz hullámok továbbítják a kerekekre a meghajtast

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!