180 cm-es magassághoz mekkora országúti a illetve fixie ajánlott?

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2018.05.15. 17:53 Koma52 

  • Koma52 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék venni vagy építeni egy fixie-t, viszont már szinte minden apró részt megterveztem, de a vázmérettel még mindig gondjaim vannak. Egyes kalkulátorok 57-est, mások 56-ost, sőt némelyek még 54-est is mondtak. Mivel tudom, hogy az többet számít mint a magasság, a lábszárhosszam 82 cm körül van. A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2018.05.16. 10:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Koma52: A mai vázak esetében sajnos ez a méret már nem sokat jelent. Ugyanis annyiféle geometria van már, ahányféle váz. Vagyis a felsőcsőhossz elég tág határok között mozog egy 56-os váz esetében. Simán lehet, hogy csak 54, de akár 57 cm is. A másik, hogy a lábszárhossz is csak egy dolog, de legalább ilyen fontos, hogy mennyire vagy hajlékony, illetve a kezeid milyen hosszúak. Vagyis milyen hosszú lehet a váz. Egyébként valószínűleg az 54-es és az 57-es vázat is be lehet állítani neked úgy, hogy jó legyen. Csak megfelelő kormány/kormányszár kérdése. Viszont a kisebb váznak rövidebb a homlokcsöve általában, vagyis könnyebb alacsonyabbra építeni. Szerintem ez legyen a fő döntési pont. Ha szereted a sportosabb/alacsonyabb kormány pozíciót, akkor válassz kisebb vázat hosszabb stucnival (54-es is jó lehet akár). Ha inkább kényelmes/magasabb pozíciót szeretnél, akkor pedig nagyobb vázat (56 mondjuk). (Csak egy adat: én 178cm vagyok hasonló lábakkal és most 52-es vázzal versenyzek. De régen volt 59-es is, aminek pl. csak egy centivel volt nagyobb a felsőcsőhossza, mint az 52-esnek (de túl magas volt)! Van még 54-esem is. Szóval nekem 52-54 a jó. De nekem eléggé lent van a kormányom: -107mm a nyereghez képest.) A kisebb váz általában agilisebb és merevebb is. Meg még könnyebb is.

Elküldve: 2018.05.16. 10:16 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

82 cm belső lábhosszal az 55-57 közötti vázméret lesz a jó. Néhány gyártónál elképzelhető egy mérettel kisebb vagy nagyobb, de az ritka. Igazából, az a fontos, hogy a geometria neked kényelmes legyen. Ha egy ilyenből 55-t veszel 57-es helyett vagy fordítva az nem lesz gond. Ennyit tudsz játszani a stucnival nyereggel. A legnagyobb gond az lehet, hogy a fixi vázak hagyományos geo-val rendelkeznek. Ergo, ha 82-es a belső lábhosszod, akkor az 57-esnél esélyes, hogy ha lábközé veszed a vázat, akkor egy kicsit kényelmetlen lesz, de ha csak egy kicsit is ejtett a felső cső, akkor nem lehet gond. Én az 55-56-ost választanám, picit nyújtani könnyebb, azt nem fogja akadályozni a váz kialakítása. Sportosabb is lehet, de pozitív stucnival kicsivel egyenesebb is lehet a hátad, mint az 57-es.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!