180 cm-es magassághoz mekkora országúti a illetve fixie ajánlott?

1-3 (3 hozzászólás)

180 cm-es magassághoz mekkora országúti a illetve fixie ajánlott?

Elküldve: 2018.05.15. 17:53 felhasználó ikon   Koma52 

• Koma52 avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék venni vagy építeni egy fixie-t, viszont már szinte minden apró részt megterveztem, de a vázmérettel még mindig gondjaim vannak. Egyes kalkulátorok 57-est, mások 56-ost, sőt némelyek még 54-est is mondtak. Mivel tudom, hogy az többet számít mint a magasság, a lábszárhosszam 82 cm körül van. A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2018.05.16. 10:28 felhasználó ikon   Makky 

• Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat

@Koma52: A mai vázak esetében sajnos ez a méret már nem sokat jelent. Ugyanis annyiféle geometria van már, ahányféle váz. Vagyis a felsőcsőhossz elég tág határok között mozog egy 56-os váz esetében. Simán lehet, hogy csak 54, de akár 57 cm is. A másik, hogy a lábszárhossz is csak egy dolog, de legalább ilyen fontos, hogy mennyire vagy hajlékony, illetve a kezeid milyen hosszúak. Vagyis milyen hosszú lehet a váz. Egyébként valószínűleg az 54-es és az 57-es vázat is be lehet állítani neked úgy, hogy jó legyen. Csak megfelelő kormány/kormányszár kérdése. Viszont a kisebb váznak rövidebb a homlokcsöve általában, vagyis könnyebb alacsonyabbra építeni. Szerintem ez legyen a fő döntési pont. Ha szereted a sportosabb/alacsonyabb kormány pozíciót, akkor válassz kisebb vázat hosszabb stucnival (54-es is jó lehet akár). Ha inkább kényelmes/magasabb pozíciót szeretnél, akkor pedig nagyobb vázat (56 mondjuk). (Csak egy adat: én 178cm vagyok hasonló lábakkal és most 52-es vázzal versenyzek. De régen volt 59-es is, aminek pl. csak egy centivel volt nagyobb a felsőcsőhossza, mint az 52-esnek (de túl magas volt)! Van még 54-esem is. Szóval nekem 52-54 a jó. De nekem eléggé lent van a kormányom: -107mm a nyereghez képest.) A kisebb váz általában agilisebb és merevebb is. Meg még könnyebb is.

Elküldve: 2018.05.16. 10:16 felhasználó ikon   OKdoki 

• OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat

82 cm belső lábhosszal az 55-57 közötti vázméret lesz a jó. Néhány gyártónál elképzelhető egy mérettel kisebb vagy nagyobb, de az ritka. Igazából, az a fontos, hogy a geometria neked kényelmes legyen. Ha egy ilyenből 55-t veszel 57-es helyett vagy fordítva az nem lesz gond. Ennyit tudsz játszani a stucnival nyereggel. A legnagyobb gond az lehet, hogy a fixi vázak hagyományos geo-val rendelkeznek. Ergo, ha 82-es a belső lábhosszod, akkor az 57-esnél esélyes, hogy ha lábközé veszed a vázat, akkor egy kicsit kényelmetlen lesz, de ha csak egy kicsit is ejtett a felső cső, akkor nem lehet gond. Én az 55-56-ost választanám, picit nyújtani könnyebb, azt nem fogja akadályozni a váz kialakítása. Sportosabb is lehet, de pozitív stucnival kicsivel egyenesebb is lehet a hátad, mint az 57-es.

Új hozzászólás:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!