185cm-hez mekkora Csepel Royal 3* váz kell?

Linkelt termék: Csepel Royal 3*
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2013.01.30. 20:06 danimo77 

  • danimo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok, Szeretnék venni egy bringa vázat, egysebességes városi bringához, pálya geometriást. Jelenleg konkrétan egy csepel royal 3* vázat néztem ki. A kérdésem az lenne, hogy a 185cm-es testmagasságomhoz a Csepel Royal 3* vázból 58-as vagy 60-ast érdemes venni?

Elküldve: 2013.04.03. 17:24 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

És ha nem tudsz kereket fűzni, akkor ott vannak WHeeldoctorék. Majd gondoskodnak a tbbiről :)

Elküldve: 2013.01.30. 21:31 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@pdenes: meg=el.. nem megy ez ma nekem :D Ja és a 80ezerbe a bandázs is belefért a kormányra, csak itt még nem volt felrakva..

Elküldve: 2013.01.30. 21:30 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@danimo77: Jobban jársz, ha magadnak építesz :) Az enyém amit a képen látsz ~ 80e forintból készült meg (a nyereg ebben nincs benne) és azért nem kellett no name vacak cuccokkal teledobálnom.

http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/11818/33_3740.jpg

Elküldve: 2013.01.30. 21:12 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@danimo77: Ha te építed akkor az lesz rajta amit te akarsz. Én ezt pártolom.

Elküldve: 2013.01.30. 21:11 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@Glacier: Én is ezt akartam mondani :) Hiába veszel egy H2-es Hummert, ha oldalról telibekapja egy másik H2-es (csak, hogy egyenlő legyen az erőviszony :D), csúnyán össze fog törni az is. Valszeg TK-s lesz. Most akkor a Hummer is szar? :)

Elküldve: 2013.01.30. 21:11 danimo77 

  • danimo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a gyors válaszokat! Azt hiszem az 58cm-es lesz. Találtam egy méretválasztót, az is azt javasolja: http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/road-bike/size-sheet?utf8=%E2%9C%93&u=in&r=man&h=1854.2&i=850.9&b=Calculate

Ráadásul a kisebb váz talán valamivel merevebb, strapabíróbb is. Ez is az 58-as melett szól. Amúgy 16eFt-ért venném. Első ilyen bringám lesz, nem tudom, hogy hogy jövök ki olcsóbban: van 115eFt-ért egy csepel royal 4* vázas komplett bringa is (egyedi építés), vagy ha megépítem magamnak, nem a legdrágább cuccokból?

Elküldve: 2013.01.30. 21:10 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@Glacier:

Elküldve: 2013.01.30. 20:57 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@danimo77: Ez hülyeség, több csepel is van a környezetemben mind szuperál. Ha beléd szálnak vagy te mész valakibe még jó hogy kuka lesz, nem tankot veszel. Am inkább 58-as. Fixiből nem baj ha kicsi én 182cm vagyok és egy 52-es fixim van nagyon jó.

Elküldve: 2013.01.30. 20:41 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@1: Pedig semmi baj nincsen vele. Nem a kerékpáripar ékköve az kétségtelen, de otthagyós, veretős, nemsajnálós, téli bringának tökéletesen megteszi. Az enyém kapott már az élettől, mivel főleg esős, havas időben veszem elő, és eddig hibátlanul megállta a helyét. Én elégedett vagyok vele, pedig korábban én is csúnyán néztem ezekre a csepelekre.

Elküldve: 2013.01.30. 20:38 Peetii 

  • Peetii avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 21

Haveromat konkrétan egy 40körüli nő kapta el oldalról egy másik bringával.. a royal 3* váza elég durván megcsavarodott.. A hátsó háromszög teljesen elmászott a jobb oldalra.. Nem lehet vele egyenesen menni.. úgy kellett visszataposni.. Nem vészesen nehéz és még a geometria is elfogadható. Kicsit csúnyácska is.. De ha vigyázol rá, szerintem nem gáz.. 20ezer fölött szerintem hagyjad, többet nem ér.. 188vagyok és 62es a vázam. Neked a 60as kéne szerintem. Esetleg időfutam kormányhoz vehetsz alacsonyabbat és jobb ráfeküdni.

Elküldve: 2013.01.30. 20:09 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

3*ot ne,én is akartam,de amiket halottam,inkább nem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!