1997 es Shimano Deore LX-hez lehet -e váltórugókat kapni?

Linkelt termék: Shimano Deore LX
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2011.05.09. 22:19 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683
Témaindító kérdés:

elöregedett a váltórugók cserére szorulnak de nem találok sehol

Elküldve: 2011.05.11. 10:36 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@dr.anonimus: Pont ezt a kettőt nem próbáltam még sose szétszedni. Nem hiszem, hogy túl egyszerű lenne. A következőket tudom javasolni:

  1. A tipus kód alapján neten keresel robbantott ábrát (a Shimano mindig kiad ilyet, pl. http://techdocs.shimano.com/techdocs/index.jsp). Azon megnézed a rugók kódját. Illetve megpróbálod kiszerelni őket, mert ugye hiába sikerül szerezni másik rugót, ha nem tudod kicserélni.

  2. A kód alapján megpróbálsz rendelni valami bolton keresztül, hátha lehet. Vagy keresel másik olcsó használt váltót, jó és azonos tipusú rugókkal és átszereled belőle.

  3. Elviszed egy boltba, hogy csinálják meg, de meglepődnék, ha foglalkoznának vele.

  4. Veszel egy másik váltót. :)

Elküldve: 2011.05.10. 19:17 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

a pozícionáló rugónak és a kanálfeszítőnek

Elküldve: 2011.05.10. 18:47 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@dr.anonimus: Most jutott eszembe, hogy 3 rugó is van egy váltóban... Szóval melyiknek is van baja pontosan? Tegyél föl képet, úgy talán egyszerűbb megérteni.

Elküldve: 2011.05.10. 16:54 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Makky: egyébként minden rugó ilyen, szóval macerás pucolni nameg a váltás 8-as soron nagyon pontatlan lett mióta kivakartam a 4 hónapos koszból

Elküldve: 2011.05.10. 16:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@dr.anonimus: Akkor te a váltókanál feszitő rugóra gondoltál, mert én a másikra. :) Mondjuk kapni szerintem olyat se lehet külön. Az, hogy 1997-es az még nem gond. Nekem van olyan évjáratú XT váltóm még mindig használatban és tökéletes állapotban. Mit értesz az alatt, hogy kiakad a rugó, ha leszeded a váltót és összecsukódik? Szerintem akkor inkább simán eltörött benne a rugó, ha kiadak. Szerintem szedd szét és nézd meg jobban. (Csak a zéger gyűrűt kell leszedni hozzá.)

Elküldve: 2011.05.10. 16:00 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Makky: a történet egyszerű: 1. sokkal lazább a lánc 2. ha leszedem a váltót és összecsukódik amennyire tud simán kiakad a rugó 3. látszik is rajta 4. 1997-es!!!

Elküldve: 2011.05.10. 10:21 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@dr.anonimus:

  1. Szerintem nem lehet ilyet külön kapni.

  2. Miből gondolod, hogy elöregedett a rugó? Én ilyen problémával még nem találkoztam (ettől még persze lehet). Váltónál a parallelogramma forgáspontok szoktak megkopni, ami miatt egy idő után már nem vált pontosan (a megnövekedett holtjáték miatt). Erre gondolhatja azt az ember, hogy a rugó öregedett el. (Erre a megoldás az új váltó. Más lehetőség nincs.) Illetve a másik ilyen tünet, amikor a bowdenezés koszos és a rugó nem tudja eléggé meghúzni (de nam azért mert elöregedett a rugó, hanem mert nem csúszik megfelelően a bowden). (Erre a megoldás: új bowden és bowdenház.)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!