Van értelme a stucnit 2-3 cm-mel hosszabbra cserélni?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2019.07.17. 14:29 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16
Témaindító hozzászólás:

Van értelme a stucnit 2-3 cm-mel hosszabbra cserélni? Ez a leghosszabb csak kérdés mi értelme

Úgy tűnik kicsi nekem a bringám váza, nem tudom évekig jó volt most határozottan kicsinek érzem (nem, 30 felett nem nőttem....). Ugye nyerget hátratoltam maxig, ezen felül mit tehetek? Stucni cseréje.

Csakhogy megnéztem 2-3 centivel hosszabb a leghosszabb amit kapni.

Lenne ennek értelme?

Elküldve: 2019.07.30. 10:03 N. István 

  • N. István avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@N. István: Hogy egészen szakszerű legyek: hosszabb stucni = nagyobb forgatónyomaték :)

Elküldve: 2019.07.30. 09:28 N. István 

  • N. István avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@elad01: "Lenne ennek értelme?"

Az attól függ.

Valószínűleg azért érzed kicsinek a régi vázat, mert megerősödtek az izmaid, az ízületeid jobban bírják a terhelést, ezért előrébb dőlve tudsz hajtani, ergó máris kisebb a váz :)

Hogy érdemes-e hosszabb stucnira váltani, az nagyon függ a kormánytól is. Nem írtad, hogy milyen bicajod, mert ugye nem mindegy, hogy cruiser vagy pályabicó. A kormánynál is van lehetőség hajtási pozíció variálására, pl. kormányszarv vagy ún. bullhorn kormány alkalmazása.

Egyébként a 2-3 centivel hosszabb stucni - ugyanolyan emelkedéssel is - már komoly változás. Előny, hogy érezhetően hajtósabb pozíciót tudsz felvenni, gyorsabb leszel, hátrány a érezhetően nehezebb manőverezhetőség. Mivel hátsókerék meghajtásról beszélünk, ugyanazt a kanyart hamarabb kell kezdeni nagyobb ívben vagy élesebb kormánymozdulattal kell kanyarodni, amihez meg ugye vagy lassítani kell vagy nagyobb erővel tartani gépet. Hirtelen kormánymozdulatokat - pl. kátyú kerülése nagy sebességnél - kifejezetten gyakorolni célszerű, ha hosszabb stucnira váltasz.

Elküldve: 2019.07.18. 08:07 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

@elad01: nekem pont fordítva volt az előző bringámmal. 100assal kezdtem, majd lett belőle 60, abból pedig 45mm-es stucni. a bringám váza nagy volt, én is magas vagyok, mégis kényelmesebb volt a rövidebb stucni. szerintem ez rengeteg dologtól függ, nem lehet rámondani, hogy jó lesz vagy nem lesz jó. én is variáltam mindent, amit lehetett: kormány hátrahajlás, ülés magasság, ülés hátratolás, 175 mm helyett 170 mm-es hajtókar, stucninak a dőlésszöge. a végén már teljesen megváltozott a bicikli geometriája.

Elküldve: 2019.07.17. 21:36 kolbi77 

  • kolbi77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Hasonló dilemmával küzdök. A korábbi 58-as váz helyett adódott egy 56-os és enyhén kicsinek érzem. Most én is a stucni cseréjére gondolok mint lehetséges megoldás. A 100 mm-es helyett 120-ra cserélném. Kérdés, hogy javítana-e a helyzeten.

Elküldve: 2019.07.17. 15:00 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Ha kicsi a váz, akkor nagyobbra kell cserélni! :) Ha pl. a nyerget maxra hátratolod, akkor a lábad helyzete is megváltozik a pedálhoz képest, ami nem biztos, hogy a hajtás szempontjából megfelelő! A túl rövid/hosszú stucni az irányíthatóságot befolyásolja. Ezzel kisebb eltéréseket lehet azért kompenzálni, de nagyot már nem érdemes. Röviden: próbáld ki és kiderül! :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!