2 hónapos Spyral Branch monoblokk miért recseg?

Linkelt termék: Spyral Branch
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2012.06.17. 14:06 jamaicaitekergő 

  • jamaicaitekergő avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Helló. 2 hónapja be lett szerelve a Kona Shredembe egy Spyral Branch középrész és miután egy hónapja fel lett szereleve egy láncterellő valamiért elkezdett recsegni/kattogni. Elmentem bicikli szervizbe,azt mondták hogy kosz ment a menet és a csapágyház közé. Kitakarítottam, bezsíroztam és még mindig csinálja. Mit csináljak vele? Elegem van már belőle, nagyon idegesítő, hogy úgy recseg a bicajom mint egy falusi bácsinak biciklije.

Elküldve: 2012.06.21. 23:40 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@jamaicaitekergő: http://www.mariuszawihegesztes.hu/ a forma régóta javít és készít kerékpár vázakat. nagyon otthon van a témában, csak délpesten van csepel környékén eléggé kint a városból, de megéri ha minőségi hegesztést akarsz

Elküldve: 2012.06.20. 04:35 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

@BluElefantino: basszus most látom nem a legjobb helyre írtam, azért hátha tudtok segíteni!

Elküldve: 2012.06.20. 04:34 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Sziasztok! Az mitől lehet hogy a monoblokk(Shimano BB-UN55)amit most tettem be és teljesen új, tekerés közben hangot hallok azaz olyan mocorgó-cicergő(kattogó) hangot, az elötte lévő monoblokk is ugyanezt produkálta!

Elküldve: 2012.06.19. 22:49 jamaicaitekergő 

  • jamaicaitekergő avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8

@skater: az a gondom a hegesztéssel hogy az úgyse lesz olyan erős mint volt. de ha mondjuk behegeszt a "mester" egy merevítőt oda még pluszba akkor lehet hogy többet nem lenne vele gondom és erősebb is lenne ott... nem tudom lehet hogy ez a jó megoldás, mert sajnálnám ezt vázat lecserélni, de azért akkor megint ott van hogy hegesztett kontra eredeti váz... amúgy meg hová lenne érdemes elvinni hegesztetni? nem tudsz valaki megbízhatót?

Elküldve: 2012.06.19. 20:29 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Sok "szerelő" annyival le tudja a dolgot, hogy kosz ment a csapágyházba. Ez a legtöbb esetben nem igaz, mert az nem ad ki daráló és kerregő hangot nem, főleg nem darabosan előforduló darálást. Az ilyen jellegű dolognál folyamatos súrlódó hang a jellemző. Ha darál, kattog vagy kerrekg, ott a csapágynál kell keresni a problémát, de mint írtad kiderült, hogy a fejcsőnél van a probléma. A leg rohadékabb dolog, ha recseg a bicó, mert a bringán bárhol lehet a gond, ugyanis a váz elvezeti a hangot más helyre. Nagyon fontos a megfelelő lánc választása a driver-hez/fogas koszorúhoz és a lánctányér szélességéhez, ugyanis sokszor fodul elő hogy a nem megfelelő lánc szélesség miatt is recseg a hajtás. A spyral cuccokkal nincs gond, ha új állapotúak, de nem bírnak sokat. Leginkább a B+ minőségű alkatrészekhez tudnám hasonlítani. A váz repedés valóban nem kellemes dolog, bár javítható. Ha értékes a váz vagy nincs pénzed másikra, akkor érdemes megjavíttatni

Elküldve: 2012.06.19. 20:18 jamaicaitekergő 

  • jamaicaitekergő avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8

@mematyi: Sajnos kiderült, hogy nem a csapággyal van gond. Elrepedt a váz a fejcsőnél és az adta ki a hangot, nem a monoblokk :/ De legalább kiderült, hogy mi a gond. Bár eléggé lehangoló, vagy vehetek új vázat vagy meghegesztetem, de az meg már nem ugyan olyan. Szuper! Már csak ez hiányzott... De azért kösz a tippeket!

Elküldve: 2012.06.19. 13:46 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Amugy ha minden stimmel, akkor tényleg csapágyas. De ha jól láttam, tűgörgők vannak benne, az meg nagyon nehezen darál be.

Még 1 tipp: tuti, hogy a monoblokk az? mert simán jöhet egy elkopott racsniból, vagy kerékagyból is, csak amiatt, hogy a váz jól vezeti a rezgéseket, onnan hallod?

Elküldve: 2012.06.17. 23:12 jamaicaitekergő 

  • jamaicaitekergő avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8

@mematyi: a hajtókar biztos jól illeszkedik mivel egyszerre lettek véve, szinte új, 2 hónapos mind a kettő. A terelő a monoblokk alatt van, nem tudom mennyit számíthat igazából. A tengelyt meg nem tudom, de azért kb. 5 bicajozás után eléggé szégyen lenne, ha elgörbült volna, úgy, hogy nem is ugratok vele. De ha elgörbült, akkor visszaviszem a boltba ahol vettem és beszerelték, főleg azért mert ők ajánlották és állítólag DH-ra való.... Na mindegy azért kösz:)

Elküldve: 2012.06.17. 20:32 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@jamaicaitekergő: a válasz egyszerű: feltehetőleg szarrá mentek benne a csapágyak. Vedd ki, tekergesd meg, ha egy kicsit is darál, az menet közben tud ilyen hangokat produkálni.

Elküldve: 2012.06.17. 20:13 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

nem lehet, hogy a fogas része és a hajtókar nem érintkezik rendesen? Nem tudom, hogy milyen felfogatású a láncterelőd, de ha a monoblokk alatt van, akkor attól is lehet.

Nem görbe picit a tengelyed?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!