2000 km-en valóban elkophat a lánc?

Linkelt termék: Author Stratos
1-21 (21 válasz)

Elküldve: 2012.03.16. 14:06 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Van egy author stratos bringám, amit tavaly áprilisban vásároltam. Tegnapelőtt voltam megnézetni a boltban, ahol vettem és azt mondták, hogy a racsni 3 tárcsáját ki kell cserélni, mert teljesen elkopott, illetve a láncot is, mert az meg meg van nyúlva. A bringában 2000 km sincs (1950 kb.) és nincs széthajtva (értsd: városban közlekedek vele normál tempóban, a srác aki átnézte azt mondta, hogy valószínűleg túl nagy nyomatékkal van hajtva és ez az oka a lánc nyúlásnak, de nem gondolom, hogy annyira nagy nyomatékkal hajtottam volna akármikor is). Beszéltem apámmal, akinek van egy kevésbé minőségi bicaja és azt mondja, hogy az övén 8000 km után még ugyanaz a racsni és lánc van. Szóval emiatt lett kicsit gyanús a dolog. Mit gondoltok? Mennyire reális ez a kopási sebesség?

Elküldve: 2012.04.04. 12:39 Jimmyjoe198 

  • Jimmyjoe198 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

A boltokban meg a szervizekben rögtön rámondják a cserét,mert nekik eladó a termékük,szerintem hallgass nyugodtan az előttem szólókhoz,hisz nekik nagy tapasztalatuk van ebben,kopott lánckeréknél meg látod te is,hogy hegyesek a fogazások,2000km-nél még nem lenne szabad úgy elkopni,hogy cserélni kéne,szerintem.

Elküldve: 2012.03.16. 21:30 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

Köszönöm a hozzászólásokat, hasznosak voltak :)

Elküldve: 2012.03.16. 20:03 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@gabesz666: Alapvetően igen, lehúzás. Teljesen felesleges cserélni. Persze lehet láncot sort cserélni 2000 km-enként is, de fölösleges pénzkidobás. Még lehet, hogy tud neked mutatni egy láncnyúlásmérőt, ami a 0,75-ös értékre beesik (mutatja, hogy kopott), attól még én azt se cserélném. Bár 2000 km után azért nekem még nem szokott 0,75-re se beesni. Csak, ha sokat megyek vele szar időben.

Elküldve: 2012.03.16. 18:49 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@Bence321: Remélem az enyém is legalább ennyit ki fog bírni :)

Elküldve: 2012.03.16. 18:19 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@Makky: Szóval akkor a konklúzió, hogy leakarnak húzni (a srác 5 percet biztos vizslatta csak a lánckereket, szóval azt nem lehet mondani, hogy elnézte). Ezek után kérdéses, hogy a lánc csere is mennyire esedékes, ugyanis nekem úgy adta elő a történetet, hogy a lánc megnyúlása okozta a tárcsák kopását is. Ha bevittem volna a bringát már 1500-nál, akkor megúsztam volna egy lánc cserével. (első hallásra furcsa volt, hogy egy lánc hogy tud szétszedni 500 km alatt 3 tárcsát) Csak az a baj, hogy hozzájuk kell visszavinni félévenkénti szervizre a bringát a garancia miatt...

Elküldve: 2012.03.16. 18:04 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@gabesz666: Ugyan ilyen kazettám van nekem is, és 5600 km van benne :)

Elküldve: 2012.03.16. 17:55 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@gabesz666: Ez egyáltalán nem kopott annyira, hogy cserére szorulna! Láncnyúlásmérővel megnézheted a láncot, de az is csalóka szokott lenni. Én lógatva (is) mérem és sokkal később cserélem őket, mint ahogy a mérő szerint kéne. Egy lánccal elmegyek 4-6000 km-t. (Terepen kicsit kevesebbet.) Egy hátsó sorral pedig két láncot szoktam felváltva koptatni, vagyis egy sorral 10000 km körül megyek. Ebben pedig a tél is benne van! (És nem extra drága sorokkal edzek. Mondjuk pl. HG-50-8/9) Ja, és ennyi után az első lánckerekek még nem szoktak ugrani az új lánccal, ha újak voltak. Még az alu sem! (Igaz többnyire csak a nagyot használom.) Alunál 0,75%, míg acélnál 1% nyúlásnál cserélek, amit lógatva mérek.

Elküldve: 2012.03.16. 17:27 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Elméletileg csapközéptől csapközépig kell annyinak lennie....egyébként szerintem semmi gáz a sorral....én futárkodás mellett 6000km után cseréltem a sort, a láncot meg 2000km-enként, bár a nyúlása nem volt gáz, csak elővigyázatosságból

Elküldve: 2012.03.16. 17:11 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@Takács Balázs: Megcsináltam a tisztogatást és az új képeket is. Hát ebből már azért látszik, hogy annyira nagy kopásról nincs szó.

http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02936_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02937_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elküldve: 2012.03.16. 16:37 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@mirage: megmértem 10 láncszem párt, úgy tűnik nekem összefele megy a láncom, mert a kezdő láncszem kör alakú részének (ezt hogy hívják?) bal szélétől az utolsó láncszem kör alakú részének jobb széléig pontosan 250mm a távolság :)

Elküldve: 2012.03.16. 16:18 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

szerintem első körben pucold meg, a kazettát egy vastagabb ronggyal ragyogóra tudod pucolni. Telefújod WD-40el vagy hasonlóval, az anyagot félbehajtod, beilleszted két fogaskerék közé, és jobbra balra hőzogatod. Az egyik irányba racsnizni fog, a másikba nem, így forog is miközben csinálod. Minden fogaskeréknél megcsinálod, aztán a láncról is letörlöd a feles cuccot, van rajta bőven.

Egyébként a kopásától én nem paráznék, hajtottam már olyan fogaskereket is, ami konkrétan hegyesre volt kopva, ezzel még simán elmész, amíg nincs hangja, vagy nem ugrik a lánc.

Elküldve: 2012.03.16. 16:17 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Ez miért lenne elkopva????????? Akkor kopott, ha már olyan hegyes, mint a cápafog, de ezek még szép szögletesek:D A láncot pedig mért meg egy láncnyúlásmérővel, vagy akár vonalzóval is! Egy láncszempár 1" (25.4mm), vagyis 10 láncszempár 254mm! (a szegecseknél mérd)...Ha az érték 260mm feletti, akkor cserére szorul, ha nem, akkor még bőven jó...remélem tudtam segíteni...:D

Elküldve: 2012.03.16. 16:14 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@gabesz666: Nyugodj meg, elég nagy gát kell ahhoz, hogy elszakadjon az a lánc állítólag valami 900kg-nyi erőt visel el átváltva természetesen

Elküldve: 2012.03.16. 15:43 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

ha már elég kopott ahhoz, hogy a többit ne kelljen félteni, akkor nem érdemes cserélni sztem, ha meg van ami menthető akkor igen... jó koszos, de nem tudom, hogy ez el van-e kopva

Elküldve: 2012.03.16. 15:14 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@Bence321: egyáltalán nincs hangja és nem is csúszik a lánc. Tehát problémám gyakorlatilag nincs vele, csak a szervizes srác beijesztett, hogy a lánc hamarosan elfog szakadni és addig is lehet hogy szétkoptatja a többi tárcsát.

Elküldve: 2012.03.16. 14:59 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Szerintem amíg nem jön a hangja(olajozva is), nem csúszik a lánc, stb. addig nem kell cserélni őket, van ilyen problémád?

Elküldve: 2012.03.16. 14:57 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@gabesz666: Bár nem vagyok ebben a legprofibb, de nekem nem tűnik kopottnak.

Én évekig jártam olyan lánccal, amiben azok a gyűrűk a szemek közt könkrétan homorúak voltak.

Elküldve: 2012.03.16. 14:34 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

Csináltam pár képet a racsniról. Laikus szemmel is kopottnak tűnik, de nektek biztos többet mond. (ja és tudom: "kicsit" koszos a cucc :))

http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02933_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120316/DSC02934_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elküldve: 2012.03.16. 14:21 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Elküldve: 2012.03.16. 14:15 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

láttam nagyon hamar szétnyalt lánctányért szóval nem lehetetlen, de 1000km-től még a festés se jött le. ha meg acél akkor nem hiszem, hogy kivégezné, max ha valami biliacél(olyannal még nem találkoztam kazettánál). shimano olcsó hajtókarjain a nagytányér elég hajlékony, meg nem is egy etalon anyag, de nem olyan sok az a 2000

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!