2015-ös kerékpáros tervek

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2015.01.02. 10:46 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

B.Ú.É.K. minden bicósnak!

Mit terveztek 2015-re kerékpár téren?

Elküldve: 2015.02.18. 14:16 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Nos nekem az idénykezdetre a terveim egy része már összejött.Konkrétan, sikerült a bicómat igen alapos fogyásra kényszerítenem, ami által legkevesebb 2 kilóval könnyebb lett,mint ősszel volt.Ezzel a géppel szeretnék idén néhány versenyen részt venni, persze szigorúan az amatőrök között, illetve jó lenne, ha többet tudnék tekerni, főleg terepen.

Elküldve: 2015.01.28. 14:29 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@Rober-to: B.U.É.K. Mivel tavaly sikerült 10000km-nél többet teljesíteni szeretném ha az idén is így lenne, de ennél fontosabb az hogy új útvonalakat teljesíteni, ide értendő a Bükk-Fennsík (Eger-Felsőtárkány-Nagymező-Hollóstető-Répáshuta-Eger) vagy valami hasonló. A többit még meglátom. A napi adagot csak akkor tervezem megnövelni ha ez feltétlenül szűkséges.

Elküldve: 2015.01.18. 18:24 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Rober-to: És természetesen B.U.É.K., mert lemaradt! :)

Elküldve: 2015.01.18. 18:23 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Rober-to: Gyerekkoromban a szép országútikba szerettem bele, ismerősnek volt egy gyönyörű kék Peugeot. A történet másik része pedig az, hogy már több mint nyolc hónapja megszületett a kislányom, így körülbelül másfél éve max. boltba vagy munkába bringáztam, ergo most szinte nulláról kezdem újra. Így idén ráállok jobban az országútra, a monti marad gyereket hordani és melóba járni. Az országútira pedig egy karbon kompakt hajtóművet, új sort, láncot és egy fehér stucnit tervezek :)Több éve álmom pedig a Tour de Pelsot teljesíteni, így van hova edzeni, már el is kezdtem alapozni és alig várom a tavaszt :)

Elküldve: 2015.01.18. 17:16 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Sikerült is már beszereznem egy újabb darabot a gyűjteményembe! 1997-es Mongoose Comp SX. Kb. 97 óta akarok egy ilyet. :)

Elmélkedtem ma amúgy egy kicsit. Trek-kel kapcsolatban a gyári állapotra hozásról teljesen lemondtam. A drága Bontrager cuccok csak egy ok volt, de a gyári Avid Elixir féket nem vagyok hajlandó megvenni. A Fox telót közben megszoktam. Marad. Lehet kellene hozzá egy lockout kar... igaz, direkt leszereltettem... Kellene egy Center Lockos kerékszett. Így szűkült is a kör XT, vagy XTR-re, de ezeknek is csomó változatuk van. 80-nál többet nem nagyon adnék egy kerékszettért... Az XTR hajtókar, váltók még mindig tervben vannak...

Elküldve: 2015.01.04. 00:25 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

BÚÉK Mindenkinek!

Néhány mondatban összefoglalva az idei bringás terveket.

  • A 2014-es 2024 km megtett táv helyett 2015-ben szeretnék legalább 5000 km-t teljesíteni. Baleset, bringatörés, garanciális vergődések nélkül.

  • Az év első felében a szokásos nagygenerálokon kívül nem tervezek bringafejlesztést, a második felében, igaz távoli terv, de ha úgy alakulnak a dolgaim, egy 29-es fullyra szívesen beneveznék.

  • Helyszínek, konkrét tervek: Vitézlő-túra, Rákóczi 110, Michelin Bringarally - ezeken mindenképp részt akarok venni. Szentesre, Egerbe - eltekerni, felfedezni környéküket, Balaton-kör, Velencei-tó kör idei teljesítése. NyírMTB-s háziversenyeken való aktív részvétel, és tavasztól legalább heti 1 Tokajozás.

  • Természetesen idén is jó lenne minél több kedves TB-s ismerőssel összefutni, tekerni...stb.

  • És a végére, amiért remélem nem köveznek meg: egy kis üzlet, lassan lezárul a pályázat megvalósítása, elindul a szerviz, s ezzel együtt belekezdek/belekezdünk pár olyan dologba, ami nem éppen egy szerviz hatásköre, de mindenképp rég elterveztük, s most itt az idő, hogy megvalósítsuk. Legyen szó akár "sajátmárkáról", akár más kerékpáros szolgáltatásokról.

Elküldve: 2015.01.03. 16:20 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Rober-to: Köszönöm.holnap sajnos gálya van, de hétvégente érdeklődöm majd.

Elküldve: 2015.01.03. 13:56 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@horika: Mi általában vasárnap délelőttönként tekerünk, ha olyan az idő. Holnap is megyünk, ha addig nem esik valami nem hó. Előző napokban érdeklődj.

Elküldve: 2015.01.03. 13:53 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Rober-to:

  • szeretnék pár sráccal közületek összefutni, enni, inni, szalonnát sütni, valamicskét közösen tekerni.
  • építeni pár kerékpárt, csak az íze miatt.
  • családi kirándulásokat szervezni.
  • kislányom kerékpárján a váltáson javítani.
  • a sajátomon fejleszteni.
  • egészségben élni, megélni

Elküldve: 2015.01.03. 12:18 Atis08 

  • Atis08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 27

Buék nektek is!

  1. Befejezni végre Szentendrén az angol katonai nyelvtanfolyamot és visszaülni nyeregbe, mert a tömegközlekedés nekem kínzás! Főleg 5 hónapon keresztül.
  2. Az hátsó váltót is Deore-ra cserélni
  3. A fékeket is szeretném Deore hirdósra kicserélni 4 Ebben az évben is minimum 10 kg-ot fogyni főleg bringázással!
  4. Minél több helyre eljutni, és bringázni a kisfiammal és majd ha jövő hónapban megszületik és nagyobb lesz akkor a kislányommal is!
  5. Szerintem idén a két külsőt is kénytelen leszek cserélni mert eléggé megkoptak
  6. Jó lenne Deore integrált hajtásra is beruházni Hirtelen kb. ennyi

Elküldve: 2015.01.03. 10:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Idei terveim:

Tekerések:

  • Több tekerés terepen, remélhetőleg most jó idő lesz nyáron.
  • Großglockner megmászása
  • Egy Giro d'Italia hegy megmászása (Artkobasiékkal)
  • Sok Pilis hg.-i és Börzsönyi túrát akarok
  • Tatabányai Turul szoborhoz fel akarok tekerni
  • Balaton körbetekerés 1 nap alatt
  • Jó lenne pár közös tekerést összehozni végre Testbike-osokkal is.

Fejlesztések:

  • Trekemre 9-es XTR hajtókar és váltók, valamint egy XT, vagy XTR kerékszett ha találok jó áron újat.
  • Klein Quantum Race valami jó kulacstartók beszerzése
  • Jamis Durango AL felépítése és esetleg eladása
  • Klein Rascal '91 eredeti villa beszerzése / gyártása, korhű kiegészítők beszerzése
  • Klein Rascal '92 XTR-esítése, korhű kiegészítők beszerzése
  • Mongoose Amplifier II. befejezése, kipróbálása és szétszedése
  • Mongoose I.B.O.C. Comp SX Rock Shox telójának megszerelés
  • Mongoose I.B.O.C. World Champion esetleges átszerelése korhű alkatrészekkel
  • Mongoose RX felépítése korhűen
  • Apu Csepel Mátrát szeretném eredeti állapotúra restaurálni
  • Papa Csepel Mátráját Rat Rodosítani akarom

Gyűjtés:

  • XTR, XT, STX és STX-RC alkatrészek
  • Manitou telók
  • Mongoose-ok és Kleinok
  • Pár Jamis, Cannondale, Specialized és Trek beszerzése, ha olyan állapotban és olyan színben van, amilyen tetszik.

Elküldve: 2015.01.02. 17:19 sanyiiiii 

  • sanyiiiii avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 11
  • BringaExpot idén is meglátogatni
  • Kellys-en fékrendszerrel kezdeni valamit, külső gumi csere és a szokásos nagy generál
  • Buda Maratonon elérni jobb időt és helyezést

Egyenlőre ennyi a terv.

Elküldve: 2015.01.02. 15:32 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én idén a kényelmemre fogok költeni, mert a legutóbbi 200km körüli táv eléggé szenvedős volt. Nyereg, markolat és cipő szerepel a tervben, és kell egy új kesztyű is, mert a régit sikerült elhagynom. Szeretnék beszerezni egy aszfaltra ideális gumi szettet is, hogy az országúti túrákra azzal mehessek. Persze elég hülyén fog festeni vele a gép, de ez van :D. Ha mindez megvan és az időjárás is jobb lesz idén, akkor talán nekem is sikerül megnövelnem az éves megtett távot legalább 1000km-rel. Talán ennek a közösségnek is része lettem valamennyire, így szívesen elmennék Veletek is egy közös tekerésre.

Elküldve: 2015.01.02. 14:39 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

Boldog (és kilométerben gazdag) új évet mindenkinek!

Jó lenne,ha idén is sikerülne elérni a 10000 km lélektani határt.2014-ben is ezt céloztam meg,sőt még több is lett,10827 km. :))

Jól esne egy új kerékszett,ami jóval könnyebb,mint a mostani,ha belefér,akkor komoly gumikkal.

Edzőgörgő,új hosszú ujjú mez.

Meg még egy csomó minden,de sajnos nem lehet mindenre költeni.

Elküldve: 2015.01.02. 13:25 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Hát BUÉK Mindenkinek! Technikai téren mindenképp szeretnék egy új, könnyebb kerékszettet a gépre, mert valahol gáz, h anyum városija sárvédővel, kosárral könnyebb, mint az én oútim (bár az igaz, h valószínűleg nem valódi oúti, de ez nem érdekel :) ), jó lenne a bringaparkot bővíteni valamilyen irányban (városi, fixi, monti vagy inkább CX) És persze többet szeretnék tekerni sokkal, mint idén (4000 km körül jött össze csak). és persze többet menni nem egyedül (PDenes, NorBEE300, Ikarus266, Rober-to, horika, meg akit még kihagyok, nem feltétlenül csak innen, az oldalról), hogy hol, az szinte mindegy nekem, annyi szép hely van az országban, bárhova mennék kétkeréken (persze több legyen az emelkedő és a lejtő, mint a sík :P)

Elküldve: 2015.01.02. 12:10 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

BUÉK önnek is :). Gondolom ide mindent értesz: bringafejlesztés, túratervek, letekert táv, esetleg versenyek, etc. Ha már így megkérdezted és a hely is alkalmas, akkor az idei évre az én elképzeléseim így festenek:

  • Caprine kap XT első váltót, váltókarszettet (770-es szériából, így passzolni fog a többi cucchoz), egy M590-es integrált Deore hajtóművet és egy új első teleszkópot. A teleszkóp kérdéses, mert ugyan egy Suntour XCR LO R 100 mm-esben gondolkodtam, de ha úgy engedi a keret, inkább kivárok egy-két hónapot és benevezek egy Fox-ra. Más bringafejlesztést nem tervezek, a Legnano kész, a Specire alapból nem veszek semmit.

  • szeretnék az évi ~3000 km-től legalább egy ezressel többet menni.

  • VIII. Tour de Tisza-tó, illetve ami tavaly kimaradt az a Kékesi Csúcstámadás és az e.On Délibáb maraton a Hortobágyon

  • BringaExpo ismét a szokásos marháskodással, Shimano standbontással

  • Nem utolsó sorban szeretnék eljutni Nyíregyházára Ricsiékhez, hozzátok a Pilisbe, és ArtWolf-fal összehozni egy közös tekerést.

Ha minden nem is, de örülnék ha a nagy része teljesülne. A legtöbbnek nem anyagi akadálya lesz, hanem a munkahelyemen hogy sikerül megegyezni a többiekkel. Jövő ilyenkorra úgyis kiderül :).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!