2022-es mtb erdei használatra (1x12?)

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2022.01.29. 17:37 marton1112 

  • marton1112 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, tapasztaltabbak vélemenyét szeretném kikérni az alábbi pontokról: Felhasználás: Erdei utakon (rosszabb terepen is) tekergetés, akár 50km-es távon is. 1. Működik ez az 1x12-es történet? Hosszabb ~10%-os emelkedő-t, ilyesmit mennyire tud, lehet vele mászni rendesen? 2. Nézegetem az idea modelleket (cube attention sl 2022, giant talon 1) és váz geometriája elég nagyot változott, 29-es kerékkel tudnak boldogulni közép-hosszú távokon vagy ezek már csak trail-en lefelé ahol nem kell tekerni és haladni?

Elküldve: 2022.10.28. 00:06 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

Lehet nemidevag de nincs kulon tema a 2022es Scott Alu hardtailek le legten masolva a Scapin hektor27.5vazformarol csak az a Bibi az mar 2014ben gyartotta…nemcsak a Kinaiak lopnak Designt….

Elküldve: 2022.03.12. 22:04 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Trekkingnél meg az olcsó bringáknál(nem outi! Az tök más) csak azért maradt a 3x mert így lefedik vele a teljes vásárlóközönséget a lassú tatáktól az erős túrázókig. Én sose váltanék vissza 3x vagy 2x rendszerre ma már, ha mtb-ről van szó. Semmi értelme. Hátra feldobsz pl. egy 11-46 koszorút(vagy 10-50 ha modern vagy), előre meg felhasználástól függően 30 és 40 között bármit és kész, nem kell a bonyolítás...

Elküldve: 2022.03.12. 20:47 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Krupcheck: Hármas rendszernél gyorsabb vagyok, (főleg aszfalton) amikor elől a 42 lánctányért használom. Ha elől a 32es lánctányérra váltok, hátul hiába váltok a kisebb fokozatok felé, sokkal nehezebb elérni, vagy tartani nagy tempót. Persze tartósan nem használtam 1x rendszert, csak néha, rövid távon kipróbálásra, de nekem hiányzott az elől variálhatóság, de biztos át lehet szokni rá. Jah, és persze én nem versenyzek, de azt gondolom nem véletlen, hogy pld a trekking kerékpároknál megmaradt a 3 rendszer. Az első váltommal, váltással meg soha semmi problémám nem volt. (aztán nehogy 10év múlva megint "felfedezzék" a 3x rendszert) :-) :-)

Elküldve: 2022.02.01. 09:00 marton1112 

  • marton1112 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@azaki71: Max 2-3km aszfalton, ha úgy jön ki az indulási pont. Edzettség meg persze lehetne jobb, de nem is versenyzés vagy a jó idő a cél. Mostani 3x rendszeremmel gyakrabban történik meg, hogy dobja a láncot ha gyorsabban váltok, vagy nem figyelek emelkedőn. Igaz csak a legalacsonyabb kategóriás Deore de látta már a környék össze bringa szerelője és javult de közel sem szűnt meg.

Elküldve: 2022.01.31. 09:37 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Matekozzunk ( :

A 32/50 az pont ugyanannyi, mint egy klasszikus 3 tányéros rendszerben volt a 22/34.

Ebből már ki is jön, hogy a mászással nem lesz gond.

A 32/10-zel meg haladni is lehet, már amennyire általában haladni akar egy montival az ember.

Szvsz az elmúlt 10 év legértelmesebb fejlesztése az 1 tányéros rendszer a széles áttételű hátsó sorokkal. Igaz ritkán jutok el hegyre, de a hegyi és az alföldi bicómat is egytányérosítottam, mint a huzat (eleve régóta csak 2 volt), egyik 1x9, a másik 1x11. Az 1x9 a túrázós, az inkább a haladás felé van eltolva, de egy gátat meg lehet azért vele mászni, az 1x11 meg inkább a mászás felé van eltolva, és a sebességből dobtam el, mert nem megyek vele síkon.

Szóval ha az ember oda lövi be az áttételt, ahol és amire használni fogja, akkor nagyon is elég az 1x9-10-11. Az 1x12 főleg.

Elküldve: 2022.01.30. 14:26 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Hát oda írtam " meg hát kinek milyen az edzettsége" Nem tudjuk neki milyen a kondíciója, azt sem tudjuk mennyi az életkora..stb Azt sem tudjuk, hogy csak erdőben akar tekerni, vagy az oda - vissza vezető utat is kerékpárral akarja megtenni. És persze erdei és erdei út között is van különbség, és van olyan eredi emelkedő ahol tolni nem szégyen :-)

Elküldve: 2022.01.30. 12:28 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

@marton1112: Simán boldogulnak az 1x12-ők és a 29-es kerekek is. Műszakilag nincs ezzel gond, inkább az a kérdés, hogy számodra mik a prioritások. 32/10-51 szerintem egy jó mindenes hajtáslánc. Ha sok lenne lecseréled 30-ra, ha kevés 34-re, a lánctányért.

Elküldve: 2022.01.29. 22:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@azaki71: elég az. Feldobsz előre valami 30-ast, egy 10-50-est hátra és mindenhová felmész vele. Persze comb ehhez is kell, azt nem pótolja semelyik áttétel. Nagyjából aki síkon tud tartani egy 30-as tempót montival mondjuk egy órán át és nem túlsúlyos, az már szinte mindenhol felmegy egy jó áttétellel. Akinek meg csak nagy erős combja van különösebb állóképesség nélkül az is. Legfeljebb minden felfelé után meg kell állnia pihenni. Sőt van hogy egy doboz energiaital is meg tudja táltosítani az embert. Az izomláz úgyis csak másnap jön :-)

Elküldve: 2022.01.29. 20:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

szerintem ezeket a" fogakat" igazán versenyre találták ki felteszed kovúcsira ki edzőkör verseny felkocsira és haza-csak az élmény a tekereés vész el....bár nem próbáltam csak 1x10et de ugyanezt "adta"

Elküldve: 2022.01.29. 20:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Szerintem erdei emelkedőkre kevés az 1x 12, én biztos 2x rendszerben gondolkodnák. (E-bike az aminél elég az 1x rendszer). Megj: Persze lehet előre kisebb lánctányért is tenni, akkor talán elmegy a 1x rendszer is, meg hát kinek milyen az edzettsége. A 29kerék megszokás kérdése, de mert ahhoz van tervezve a váz, tökéletesen fogsz vele tudsz haladni. Néhány inkább alacsony termetű emberrel találkoztam akik nem annyira kedvelik a 29est, de nekik ott a 27,5 kerék átmérő. Kerékpár márka és típus rengeteg van, pénztárca kérdése, hogy kinek mit és mire. Én vétel elött még ha a boltban is (esetlen utána online rendelem meg), tuti ráülnék a kerékpárra (ha van rá mód), mert amikor rajta ül az ember, akkor egészen más benyomásai lesznek, mint csak fotókon látva egy kerékpárt.

Elküldve: 2022.01.29. 20:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

a probléma az egész történettel hogyha messzébb laksz a tereptől pilis budai hegyek(heggek)oda ki is kell tekerni meg vissza mondjuk kispest vagy lőrinc magasságából izmos azzal az áttétellel-1x10elis megvagyok lőve Kőbányáról...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!