26" Cannondale Lefty Max TPC+, karbantartás segítség

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2023.07.20. 08:44 Karoly1981 

  • Karoly1981 avatar
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy 26" Cannondale Lefty Max TPC+ -os telóm. Ha jól tudom 2002/2003-as évjárat?! Maximálisan megvagyok vele elégedve, előtte volt 1-2 másik telóm levegős is rugós is, de ennek a nyomába sem értek. Van-e itt olyan szaki, szerelő, aki tudna abban segíteni hogyan kell ezt a villát karbantartani? Arra gondolnék, hogy elviszem a bringát és ott a helyszínen egy általános karbantartást elvégzünk, közben pedig felvilágosít tanácsot ad esetleg, hogy mire kell figyelni, hogyan kell szétszedni, ilyesmire gondolnék én. Esetlegesen milyen szerszámok, alkatrészek, egyéb dolgok amik kellhetnek/kellenek hozzá. Természetesen az árban megegyeznénk, megegyezünk. Tehát erre van-e lehetőség, van-e itt olyan aki ilyen jellegű kérést vállal, tud benne segíteni? Kérek mindenkit, hogy az ide küldd, oda küldd, majd ott megcsinálják, stb. javaslatokat most hagyjuk. Kimondottan csak arra/abban a formában történő megoldásra keresek embert amit felvázoltam. Köszönöm előre is!

Elküldve: 2023.07.23. 10:59 Karoly1981 

  • Karoly1981 avatar
  • hozzászólások: 5

@meni.peter: Igen, egy általános karbantartási procedúrára lennék kíváncsi, a telóval kapcsolatban, és a végén egy véleményre, hogy mégis milyen állapotban van a teló jelenleg. Mivel nem egy mai darab, már közel (vagy) több is mint 20 éves a cucc. Viszont nagyon jó állapotban van, legalábbis külsőre, és használat közben nem veszek észre semmi zavarót. Nem nyikorog, nem kattog, vajpuha, amikor satuzok nem csavarodik vagy nyeklik... Mindent kimozog, nem akad meg.... Igazából nem is tudnék róla negatívumot írni, ha nagyon akarnék sem. Viszont ha azt mondja a szaki, hogy eljárt felette az idő, vagy anyagfáradás lehetséges ilyen idősen már, vagy egy vagyon hozzá a felújítókészlet/kellék/akármi... Akkor megy a falra és a továbbiakban dísztárgyként üzemel. Csak, hogy helyette mi legyen, ha arról lesz szó, na ez viszont jó kérdés.... Eddig volt 1-2 telóm de egyik sem ért a közelébe sem sajnos... Ez idáig a legnagyobb csalódásom az egy Rock Shox levegős teleszkóp volt, hát azt akárhogyan fújtam, állítottam mintha egy merev villa lett volna elől... Első ránézésre, meg nyomkodva jónak tűnt, de menet közben olyan érzetet keltett mintha egy merev villa lett volna, borzalmasan sz*r teleszkóp volt.

Elküldve: 2023.07.22. 12:11 meni.peter 

  • meni.peter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Karoly1981: ok....én télen vettem occsón 1 carbon scalpelt ,de a leftyje totál széét volt barmolva,tudom 1,5 napig csinálta 70 alatt állt meg,de a karbon száron kívül minden cserés lett(kormánycsapágy is),ha a tied vajpuha,akkor csak a kötelező karbantartás kell,de vannak fent videók is,jó hát kell tudni angolul(én nem tudok).

Elküldve: 2023.07.22. 11:56 Karoly1981 

  • Karoly1981 avatar
  • hozzászólások: 5

@meni.peter: Természetesen.... Nem is most azonnal gondoltam/gondolnám, most nekem is van más fontosabb elfoglaltságom. Amikor mind a kettőnknek alkalmas, legyen az év vége, jövő év eleje, nem téma, annyira nem sürgős. A telónak egyébként semmi baja, itt inkább engem hajt a kíváncsiság és a házilagos karbantartás megoldásának a lehetősége. De ha kiderül, hogy ez valami iszonyatosan nagy cécó, idő, munka, mindent kell benne cserélni amiknek a beszerzése is elég meredek, akkor a teló funkciója változni fog, kikerül a falra dísztárgynak, és beszerzek egy szervizbarát "hagyományosabb" telót. Aminek legalább, vagy hasonlóan vajpuha a mozgása, DE minden további nélkül szervizelhető egy kis odafigyeléssel, otthoni szerszámokkal ellátott/berendezett garázsban.

Elküldve: 2023.07.22. 11:32 meni.peter 

  • meni.peter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Karoly1981: a nyári hajtásban biztos nem tudsz ott lenni,mikor szétszedi........ezeket a téli csendes időszakban tudnád megvalósítani

Elküldve: 2023.07.22. 10:04 Karoly1981 

  • Karoly1981 avatar
  • hozzászólások: 5

@meni.peter: Szia! Köszi a tippet, akkor jövő héten fel is hívom hátha tudunk valamit egyeztetni.

Elküldve: 2023.07.22. 09:30 meni.peter 

  • meni.peter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Karoly1981: Szia,nekem a Startkerékpár 11.ker. Fehérvári út,Péter nevű szerelője karbantartotta a Leftym,nem 1xrű történet,tulképp mindent cserélni kellett....azért vállalta,mert leftys ő is,szóval próbálj beszélni vele Üdv. Péter

Elküldve: 2023.07.22. 08:13 Karoly1981 

  • Karoly1981 avatar
  • hozzászólások: 5

Egy embert tudok akinek van hozzá spéci kulcsa/szerszáma csak ő nem Pesti sajnos, és meg az vagyok. A Nyíregyházi Bringakirály is szervizel/javít Leftyket, csak az is Nyíregyházán van és nem Pesten sajnos. Talán nem annyira elterjedt és könnyen szerelhető mint egy "hagyományos" teló, de azért nem egy atomfizika ez, valljuk be. Azért még adjunk ennek a felvetett kérdésnek időt, hogy jelentkezik rá valaki. Teljesen biztos vagyok benne, hogy vannak itt ilyen szakik, és idővel valaki jelentkezni is fog a feladatra. Úgyhogy hajrá, én csak biztatni tudom azt az egyenlőre még ismeretlen illetőt, aki alkalmasnak találja magát erre a feladatra, és a felmerült kérdést meg tudjuk oldani.

Elküldve: 2023.07.21. 21:01 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

Szerintem nem fogsz magánembert találni, mert van egy olyan érzésem, hogy a Cannondale Lefty sem otthon szervizelhető, mint például a DT Swiss sem ad senkinek alkatrészeket és a speciális szerszámokat sem, így meghiúsítja az otthoni szervizelést. Csak szakszervíz tud hozzányúlni. Szerintem a Cannondale hazai forgalmazóját kérdezd meg.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!