26 kerékpár jövője / átépítése

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2018.12.12. 20:22 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

Adott egy 8éves 26" kerékméretű, akkori felsőkategoriás MTB, ami csak hétvégi, szolid kerékpározásra volt használva, folyamatos téli karbantartás mellet és a mai napig makulátlanul teszi a dolgát. De, a jövőre gondolva, ha valami oknál fogva (elfárad, sérül, törik..stb) a kerékpár váza, akkor hogyan tovább? Akkor majd Ki kell dobni a makulátlan állapotú kerekeket és a teleszkópot, mert nem lesz hozzá normális minőségű 26váz? Eladni kell? (nem szeretném) Addig használni amíg működik? Felhasználni belőle amit lehet és átalakítani 29"-re? Megtartani és elrakni mint másodlagos kerékpárt és venni egy 29est? Mit gondoltok?

Elküldve: 2018.12.21. 19:56 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@azaki71: Ha a leírtak szerint használod nem lesz semmi gond vele! Én használok 91-es cr-mo vázat, 50 éves szénacél vázat, használtam 10 éves alu. vázat is. De ha még is meg reccsenne a vázad vannak mesterek akik tökéletes munkát végeznek, ha javítani, hegeszteni kell! :) A gumi méretek miatt sem kell aggódni, ugyanis a mai napig kapható pl. a régi 28-as (635)( ez a méret kb. a múlt század eleje óta létezik, régi holland városi, itthoni régi Csepel túrák mérete) méret, a noném-től kezdve a Continental defekt védelmesig. A 27,5 más néven 650b a pár évtizeddel ezelőtti főleg német területen elterjedt 26-nak(584)volt. A mostani nemzetközi 28-as (622) is igen elterjedt, ez a mai trekking ill. outi méret, meg a 29-nek nevezett is!:)A jelenlegi 26-os(559) még nagyon elterjedt, szerintem még életed végéig fogják gyártani! :) Tehát no para! :)

Békét

Elküldve: 2018.12.18. 12:15 zalcsi 

  • zalcsi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Egy jó aluváz 8-év akatt nem fárad el. Főleg nem állásában. Ha jó a váz még 8 évet simán rászámolhatsz.

Elküldve: 2018.12.17. 18:32 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Csakisahegy: Igen ez így van, alattam biztos nem kopik el, eddig is nyári 50-60km erdei kerékpározásra volt használva. Semmi vadulás. Ami miatt tartok az nem más mint a természetes anyagfáradás.

Elküldve: 2018.12.17. 18:27 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@covardale83: Igen, én is úgy látom, hogy 27,5 felé lehet fejleszteni (ha úgy adódik). Igen Shimano XT tárcsafék szettel szerelt,

Elküldve: 2018.12.17. 08:40 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@azaki71: Túrázgatni tökéletesek, nem szabad eladni-jó sokáig lesz azokhoz még minden cucc.

Elküldve: 2018.12.16. 22:27 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Ne vezess félre senkit! Ha neked belement a nagyobb kerék a vázadba akkor szimplán szerencsés vagy. A legtöbb 26-os vázban nem fér el a 650b-s kerék!

Elküldve: 2018.12.16. 21:04 covardale83 

  • covardale83 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • hozzászólások: 37

@azaki71: Szia,arra a variációra,ha a váz sértetlen marad: ha tárcsafékes a romboló, akkor a 27,5-es kereket bele lehet rakni.Ez egy átmeneti méret a kettő között. Nekem is 26-os van, annak 67,5 milliméter az átmérője, mértünk egy 27,5-est,az 70 milliméter volt. A ballonosságtól is függ az átmérő. Lényeg, hogy ebbe az irányba tudod a jövőben fejleszteni, és akkor nem kell a külső gumi mérete miatt aggódnod.

Elküldve: 2018.12.16. 20:58 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@tourázó: Szerintem nagyon sokáig lesz hozzá külső és belső gumi, mert vidéken rengeteg ember közlekedik 26-os MTB kerékpárokkal dolgozni, bevásárolni, nyaranta kerékpározni. De normális váz már most sincs 26-os méretben.

Elküldve: 2018.12.15. 11:58 tourázó 

  • tourázó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Itt az a kérdés,meddig lehet kapni 26os külső gumit?Kereket és vázat 10év múlva is vehetsz.

Elküldve: 2018.12.14. 15:36 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Az eladás az utolsó ami szóba jöhet, főleg mert a nyári hobbi kerékpározási igényeim tökéletesen kielégíti. Persze az is lehet, hogy 5év múlva megint a 26" erőltetik majd az emberekre.

Elküldve: 2018.12.13. 19:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Megtartani, elrakni ha van helye :) Magamból kiindulva bánnám ha a mostanit szétszedném, eladnám, nagyon szeretem, de már kezdem a következő gép alkatrészeit gyűjtögetni...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!