26"-os ballonos külső városi használatra?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2016.04.01. 10:40 22andrás22 

  • 22andrás22 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok keresek városi használatra 26"-os 2.0-tol felfelé ballonos külsőt inkább városi használatra. Tudtok ajánlani valamit?

Elküldve: 2016.04.21. 14:25 covardale83 

  • covardale83 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • hozzászólások: 37

Szia! Én Kenda Kiniptiont használok, már 9.éve. 26X2,3 széles (bár a kialakítása miatt pár centivel kisebb az a felület, ami az aszfalttal érintkezik). Én nagyon bírom, valamelyik nap is 5 bárig fújtam fel, de még lehet fokozni. János-hegyen is voltam már vele, legtöbbet városban használom.

Elküldve: 2016.04.21. 11:46 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szerintem is Schwalbe Big Apple a jó ilyen célra. Nekem ilyen van a DH bringámon mikor enyhe terepre meg aszfaltra megyek. A légnyomást rád bízom, 3 bar körül komfortos lehet, 5 bar felett meg 30+ a végsebesség sík aszfalton DH géppel, és 22-25 a kényelmes tempó. Ennek ellenére jól elmegy földutakon is, fűben is, csak a friss szántásban süllyed el vele az ember. Vizes sáros fűben nyilván nem olyan jó a kontroll, egyszer töltésoldalon lefelé csináltam egy 180 fokos farolást véletlen, aztán a cipőm is csúszott, jó koszos lettem. De minden egyébre okés. Ja, számíts arra, hogy az oldalfala gyenge, nem menj 30-al útpadkának vagy lépcsőnek, és ha defektet kapsz, nem tartja meg a bringa önsúlyát az oldalfal, szóval nehéz haza tolni.

Elküldve: 2016.04.19. 02:25 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@22andrás22: geax (vittoria) Tattoo (26*2.3)

Nem próbáltam, de geax gumim van két pár (goma 29, saguaro 26) és minőségre nagyon jók és kiemelkedő a tartósságuk ami jól jön városban. Amúgy a big Apple jutott nekem is eszembe először. Ezen kívül maxxis grifter amit megpróbálnék

Elküldve: 2016.04.02. 10:50 22andrás22 

  • 22andrás22 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Még nézegettem őket gondolkodok melyik legyen a kiválasztott.

johnny336 a CST C1672 Dolphin-nal tavaly már "egy pár 5 forintost már megnéztem"

Köszönöm a segítséget.

Elküldve: 2016.04.01. 15:42 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

CST-k kurva nehezek. Érezhetően szarabb velük a városi közlekedés. Ha alacsonyabb nyomáson használod, hogy kijöjjön a ballonosság előnye, akkor irtózatos ellenállása van. Ha halálbafújod, akkor tekerhető, és veseköved sem lesz, továbbá ha véletlenül áthajtasz egy 5 forintosod megmondod, hogy fej vagy írás. Egy kifejezetten városra tervezett C1384-et használtam elég sok ideig, és minden alkalommal utáltam, és átkoztam magam, hogy megvettem. Nemrég kezdtem használni Schwalbe Big Applet. Nem a legolcsóbb, de jó mintázata van, ballonos, alacsony (3 bar) nyomáson kell használni.

Elküldve: 2016.04.01. 13:34 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Jómagam Continental Traffic köpenyeken gurulok, de ez inkább túrákhoz való, és nehéz is. Ellenben baráti körben segítettem vásárolni kifejezetten aszfaltra való hurkás köpenyeket (CST C1594 Squama), s mivel ezt magam is próbáltam, merem ajánlani.

A CST háza táján keresgéltünk, mert jó és olcsó gumikat kínál. Ha némileg mintás köpeny kellene, akkor ezeket is meg lehet nézni: CST C1383 All Purpose, CST C1125 Traveller Cross. Ha igazán széles kell: CST C1381 Cyclops.

A Squama nem túl nehéz, fürge, de csak aszfaltra ajánlott, és inkább csak tavasztól őszig. Hofit idézve: nem kapaszkodó típusú.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!