Rohloff agyváltóhoz milyen hajtókart vegyek?

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2018.04.23. 20:02 mcload21 

  • mcload21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Az új bringámhoz gyakorlatilag már minden be van szerezve, de a hajtómű kérdése megakasztott. Rohloff agyváltó hátul, ami 3/32-es szélességű lánckerekeket használ. Komoly bringához szeretnék integrált hajtóművet, de az alsó kategóriásak is 9 sebességes rendszerűek- vékonyabb lánctányér, a 10-esek pedig ettől is kicsit vékonyabbak. És persze a legtöbb hajtókarhoz csak a hozzávaló tányért lehet felszerelni. A Shimano alkatrészek itthoni forgalmazója azt mondta, hogy kísérletezni lehet, de a 8s lánc és 9 v. 10-es tányér együttműködése bizonytalan, hiszen a szélesebb lánc többet mozdul el oldalra, mint a hozzávaló. Jópár ilyen agyváltó fut az utakon. Nem tudom mások ezt hogyan oldották meg. A Rohloff annyit pedig igazán megtehetne, hogy gyárt pár tizeddel keskenyebb lánckerekeket is...

Elküldve: 2018.04.27. 12:26 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@mcload21: A váltós láncok belső szélessége (vagyis a keskenyebbik szem belső szélessége) megegyezik (mindegyik 3/32")! Csak a külső szélességben térnek el! Vagyis az marhaság, hogy a szélesebb lánc többet mozdul el oldalra! Én pl. 8-as rendszerhez tervezett 3 tányéros hajtóművön gond nélkül használok 10-es láncot! Igaz ez másik irány, de mondom a 10-esen se lesz semmi gond a 8-as lánccal. pl. http://www.bike.bikegremlin.com/2016/04/27/1-bicycle-chains-compatibility/ Szóval én a 10-es, vagy akár 11-es láncnak se látom akadályát (emiatt legalábbis nem). Ráadásul még csak nem is tartósabbak a 8/9-es láncok. Sőt nekem eddig a legtöbbet futott láncaim mind 10-esek voltak eddig, pedig használtam már sok félét!

Elküldve: 2018.04.23. 20:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Vegyél narrow wide tányért a hajtóműre, ha csak egy tányér kell előre.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!